8.1 C
London
Thursday, January 27, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Ecologia si Protectia Mediului

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mirela00, Mar 6, 2011.

1. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    Salutare tuturor,sunt interesata daca cineva activeaza in acest domeniu-Ecology and Environment

Protection- sau cel putin detine cunostinte in acest sens,incepand cu inscrierea in IEEM si pana la

gasirea unui job in acest domeniu,care sunt cerintele pentru ocuparea unui job in acest domeniu.

Va multumesc!

2. albertda

albertda New Member

Trophy Points:
    1
    Salut, eu am facut studii in domeniu (Geografie - licenta; si Protectia Resurselor Naturale - master) si am absolvit in 2007. De atunci am tot urmarit posturi vacante mergand pe la Agentia de Protectie a Mediului si lasand CV-ul si pe la diferite firme care activeaza in domeniu gen "Colectare si reciclare", "Amenajarea spatiilor verzi" insa nu am primit nicio oferta. Mai putin una, de la o cucoana care cerea sa merg pe teren si sa intru la agenti comerciali si sa le propun consultanta pentru conformare in domeniul protectiei mediului si a muncii....imi oferea 450 lei, asa ca in prezent lucrez in cu totul alt domeniu, iar preferinta mea pentru acest domeniu se diminueaza.
    Dar, daca tu ai facut Ecologia ai mai multe sanse, depinde daca se mai fac angajari in perioada asta, dar incearca la Agentia de Protectie a Mediului, la Garda de Mediu, poti doar sa te duci la Resurse Umane si sa ceri sa iti ia CV-ul in evidenta.
    Asta pentru Ro, iar pentru UK, multa bafta!

3. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    Buna,nu e vorba de mine ci de sotul meu,el are diploma de licenta exact in acest domeniu,Ecologie si Protectia Mediului,si pe mine ma intereseaza informatii din acest domeniu dar pt UK,ca in Romania stie cum sta treaba:))

Share This Page