24.5 C
London
Wednesday, June 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Easyjet Help!

Discussion in 'LONDON' started by webgalaxy, Jul 23, 2007.

1. webgalaxy

webgalaxy New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare! Am si eu o intrebare referitoare la rezervararile on-line ( in cazul meu easyjet). Poate cineva sa ma ajute?Am ajuns la step 4 si acolo ma blochez...sa va spun ce nu inteleg:

1.Am un card Maestro, inteleg toate chestiile acool in afara de Issue number. ce inseamna?
    2.Pot sa-mi cumpar biletul online?fiindca acolo scrie Online check-in is not currently available from Budapest sau biletul il primesc la aeroport?Precizez ca sunt din oradea si vreau sa ma du pana in budapesta pt ca sa iau de acolo avionul catre londra, aeroportul luton.

Daca ati putea va rog sa explicati cat mai detaliat cu putinta, ce pasi trebuie facuti pt. ca sa imi iau biletul.Multumesc! -dance- ance- -salut-

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    1. Issue number se cere numai pentru cardurile Switch asa ca tu ignora casuta respectiva.
    2. Da, poti cumpara online.
    Online check in inseamna sa faci check in online fara sa mai stai la coada in aeroport ca sa primesti biletul cu locul tau. Nu are nici o treaba cu a cumpara biletul online.
    Dupa efectuarea platii vei avea optiunea sa printezi pagina cu numarul rezervarii tale; nu vei avea un bilet clasic ci te vei prezenta la aeroport cu printul mentionat; vei primi o copie a rezervarii si in mail, daca vrei sa printezi mai tarziu printezi de acolo.

3. webgalaxy

webgalaxy New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pt explicatii motanik!
    Insa tot mai am 1 intrebare dupa care va las :)
    Deci pe card pot sa-mi las linistit de ex 10 mil. si daca biletul costa numai 5 mil nu imi iau astia mai mult?Si eu am pe card lei, trebuie sa ii schimb in Euro sau in alta valuta pt. a putea sa cumpar biletul? -salut- -dance- ance-

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Lol, cum sa iti ia mai mult? :) Nu e chiar asa rau sa cumperi online, stai linistit.
    Si e ok sa ai ROL, iti vor trage suma echivalenta in euro, la cursul zilei.

5. webgalaxy

webgalaxy New Member

Trophy Points:
    0
    K, multumesc mult!Acum am inteles tot. -dance- ance-

6. webgalaxy

webgalaxy New Member

Trophy Points:
    0
    Salut din nou!Acum am alta problema...Introduc toate datele cardului tot corect pe easyjet, si imi da urmatorul mesaj: Please enter correct security code: 4digits for AMEX/Dinners Club, or 3 digits for all other cards.(am un card mastercard mondo, la banca transilvania, care l-am facut recent doar pt. treaba asta, fiindca mai am un card millenium, maestro la bancpost insa am auzit ca nu pot sa cumpar de pe internet cu el)

Deci pana la urma ce inseamna security code?PIN-ul, fiindca eu asta introduceam si nu ma lasa sa cumpar nimic.

7. olimpiam

olimpiam New Member

Trophy Points:
    0
    Pe spatele (unde ai semnat pe card) acolo gasesti acele coduri:
    - primul cod este format dein 4 cifre;
    - al doilea din 3 cifre.
    Trebuie sa folosesti unul dintre aceste coduri pentru a plati.
    Succes!

8. adelina

adelina New Member

Trophy Points:
    0
    codil de securitate e format din cele trei cifre de pe spatele cardului ( din codul de sapte). bafta

9. webgalaxy

webgalaxy New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc, mai am o intrebare(2 defapt :-D): Stie cineva cum pot sa ajung la Hostel 639 de la aeroportul luton?as vrea sa fie cat mai ieftin posibil...eventual sa-mi ziceti si cat costa

p.s:Adresa caminului 639 Harrow Road Kensal Green - London, England
    p.s:As vrea sa vizitez cat mai multe atractii turistice dar in londra centrala; caminul se afla la periferie cam cat ar trebui sa platesc pentru a ajunge in centru? :) -dance- ance-

10. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    cand platesti pe net sa nici nu te mai gandesti la PIN. Daca ti se cere PIN-ul (pe net) ... sa nu il dai niciodata.

Asa pentru informarea matale fii atenta la urmatoarele :
    Daca vreo pagina de pe net iti cere PIN-ul atunci cand vrei sa platesti ceva sa o reclami imediat !! Se numeste phishing ( o pagina identica cu cea a clientului la care vrei sa platesti dar bineinteles monitorizata de hoti )

11. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
  12. webgalaxy

webgalaxy New Member

Trophy Points:
    0
    Am intampinat alta problema...cazarea; initial vroiam sa ma cazez la unul dintre caminele de la http://www.hostelsclub.com/ , insa cel mia ieftin era la periferie, iar celelalte, mai centrale aveau probleme cu dusurile si curatenia(m-am uitat pe la reviews), vreau sa stau din 22 noiembrie pana in 1 decembrie, voi unde mi-ati recomanda sa ma cazez?precizez ca vreau sa fie cat mai ieftin posibil, daca se poate mai central, si cel mai important sa aiba apa calda -burn- :)

13. webgalaxy

webgalaxy New Member

Trophy Points:
    0
    Aloooooo....anyone here? -tongue-
    hai ca a trecut canicula -dance- ance-

14. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Aprob cele zise de tine -salut- -salut- Easy Bus RULEZZ oo

@@Lire din Londra pana la Luton, fata de 11 lire cart costa la National Rail sau la National Express. Frumos...m`am uitat acum pe siteul lor, celor de la Easy Bus, si incerc sa localizez, ca nu prea stiu pe unde vine straduta aia de unde trebuie luat coatch`ul din London... -puke- -puke-

15. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0

16. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Cine se putea sa ma ajute daca nu Partenerul..:D Chears mate

17. webgalaxy

webgalaxy New Member

Trophy Points:
    0
    K toate bune si frumoase da pe mine nu ma mai ajuta nimeni cu o cazare ieftina? -gift- -violent-

18. gargarita

gargarita New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page