13.2 C
London
Friday, September 17, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

dupa Obtinerea NiNo

Discussion in 'NINO' started by azazel_marius, Apr 5, 2012.

1. azazel_marius

azazel_marius New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor si multumesc tuturor care mi-au dat sfaturi , azi am primit scrisoarea de la job center ca am primit NiNo ,ca self employed. care este pasul urmator ? unde trebuie sa ma inregistrez ,? multumesc

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Te inregistrezi on line la HMRC ca self. Poti sa o faci si telefonic, numarul il gasesti tot pe site-ul lor.

3. azazel_marius

azazel_marius New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc , acum as mai avea o nelamurire, am primit scrisoare in care scria numarul de NiNo,dar intrebarea mea e in plic nu trebuia sa fie si un card de Nino. Pentru ca o cunostinta care a aplict mai demult pentru Nino cand ia venit acasa scrisoarea ca i sa dat nino a primit si card de nino. multumesc in scrisoarea mea a fost decat o foaie a4 cu nr de nino .multumesc

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Carduri cu NINo nu se mai dau de anul trecut. Numarul pe care l-ai primit in scrisoare este NINo al tau, personal, indiferent daca ai card sau nu.

5. Marian adrian

Marian adrian New Member

Trophy Points:
    0
    salut romanii,am tot cautat pe forum si nu am gasit ceva care sa raspunda intrebarii mele,asa cu scuzele de rigoare o sa postez aici:am fost la interviul pt nino si din ce am citit pe aici trebuia sa specifici ca esti angajat,dar eu nu am contract la locul de munca din cauza faptului ca nu am nino,asa ca am spus la interviu ca am o oferta de munca si ca o sa incep sa lucrez din momentul ce primesc nino
    mentionez faptul ca sunt student si detin yc

6. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Ai facut foarte bine, cu toate ca YC-ul este cel care iti dreptul de munca, intrebarea era o capcana - sa se asigure ca nu ai inceput munca ilegal. In cazul tau NIN-ul este o formalitate, o sa-l primesti in mai putin de o saptamana.

7. Marian adrian

Marian adrian New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc pentru raspuns!!

8. alyyn2045

alyyn2045 Member

Trophy Points:
    16
    Ma scuza ti , nustiu unde sa caut ce trebuie sa fac sa platesc ninoul, imi da-ti va rog un link cred ca trebuie sa platesc class4,si ce se intampla daca nu paltesc la timp Ninul?

Share This Page