15.1 C
London
Saturday, June 19, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Destination Nottingham

Discussion in 'SEZATOARE' started by hocus pocus, Aug 1, 2007.

1. hocus pocus

hocus pocus New Member

Trophy Points:
    0
    Din septembrie voi fi in Nottingham, nu stiu pentru cat timp, nu am o data fixa in contract decat de prezentare la post, daca imi va placea poate voi ramane mult si bine. Ma intereseaza daca e cineva dintre "ai nostri" pe acolo si imi poate da cateva tipsuri despre zonele mai safe pentru locuit, de unde sa iti faci cumparaturile in zona, de ce sa te feresti, daca e o comunitate romaneasca pe unde se aduna, chestii din astea...
    Multumesc.

2. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Salut prietene !!

Eu am stat langa Nittingham, in Balderton mai exact.

Este o zona destul de linistita, cu chirii nu foarte scumpe. Cumparaturile iti recomanda sa le faci din ASDA sau din foarte cunoscutul TESCO. Daca nu o sa ai nici unul dintre ele aptoape de tine, iti recomand cu caldura si Morison, care este mai de "cartier" asa.

In rest, sper sa primesti si alte informatii de la alti utilizatori de pe forum

Multa bafta !

3. hocus pocus

hocus pocus New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc, officer.
    Eu am sa am serviciul in Chilwell si incerc sa gasesc pe net tot ce pot espre zona. Am auzit ca e safe, are scoli bune dar mi-am zis ca daca cineva a stat sau sta pe acolo stie mai multe.
    multumesc inca odata.

4. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0

Nu ai pt ce....daca sunt conationali de ai nostri pe acolo si sunt si aici pe forum, sunt convins ca o sa primesti raspunsuri....daca nu, ai sa descoperi singur.
    Mult noroc !

5. dog4life

dog4life New Member

Trophy Points:
    0
    sal .. ma numesc alin ... sunt si eu prin nottingham pe aici ... zona unde ai munca e una faina. ... incearca sa iti gasesti o casa tot pe langa munca ca e greu sa ajungi acolo fara masina . eu locuiesc in Hyson green ... nu-i un cartier prea binevazut in nott...kiar e cel mai nashpa dintre toate...cand ajungi da si tu un mesaj ceva ... papa si drum bun

6. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0
    Salve tuturor si unde veti dori sa petreceti Pastele in acest an ramineti prin Nottingham cumva....? , poate ne intilnim si il facem la unul dintre noi acasa ce spuneti
    , va doresc tuturor o seara linistita si multa sanatate pe curind Adrian :)

7. Anonymous

Anonymous Guest

Atat de linistita, incat in 2006 era declarat unul dintre cele mai periculoase orase din lume, respectiv cel mai periculor din UK. (astea`s din presa vremii). Am locuit si eu in Nottingham.Mic.Sufocant...

Share This Page