0.3 C
London
Monday, November 29, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

despre uber!

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by vitaminutza, Jan 25, 2015.

1. vitaminutza

vitaminutza New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare dragilor și bine v.am regăsit! As dori sa aflu mai multe detalii despre uber, celebra firma de taximetrie, despre care toată lumea vorbește. Caut păreri de la cei care activează în cadrul companiei. Cat de profitabil este, costuri etc. Știu ca au mai multe categorii de mașini, XL, executive, lux, etc. M.ar interesa în regim regim normal de funcționare cu o mașină normală sa zicem , cât de rentabilă este "afacerea". Știu ca depinde de câte ore muncești, zile etc. Ne referim la regim normal de lucru.
    Va mulțumesc!

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    In bransa asta nu se pot face previziuni. Ar trebui sa definesti "regim normal". Daca lucrezi de luni pana vineri de la 09.00 pana la 17.00 nu faci mare branza. Au tarife mici si opresc si 20% comision. Dupa aia mai e masina care trebuie sa o cumperi, asigurare, MOT, piese, cauciucuri, etc. Cand sa te bucuri si tu ca ai scapat de rate, trebuie alta noua. Si tot asa... UBER LUX e mai interesant, dar, inca o data, ce inseamna "regim normal".

3. vitaminutza

vitaminutza New Member

Trophy Points:
    0
    Regim normal = ore de munca omenești, 10-12 cam asa șofam și și la vechiul loc de muncă, sa ți cont și ca ai familie, adică sa lucrezi omenește oarecum, nu 20 din 24.
    Nu am licență de taxi deocamdată, dar ma interesez. Știu ca e favorabil sa lucrezi în weekend-uri în special, în rest nu știu care ar fi orele propice, dimineața de la 5 sau seara de la 17 la 1. Ma interesez, calculez, meditez etc. Am înțeles ca e destul de avantajos și dacă ai mașină închiriată..
    În sensul ca poți rămâne cu 100 lire după cheltuieli. Oricum treaba asta cu banii e relativă...depinde de fiecare.
    Mulțumesc pentru răspuns!

4. Marin

Marin New Member

Trophy Points:
    0
    Toti taximetristii Uber cu care am vorbit erau mutumiti. Banii sunt ok, daca stii pe unde sa conduci si la ce ore. Majoritatea clientilor sunt in centrul Londrei. Unii se plang de reviewuri, ca daca le da cineva o stea, nu au ce sa faca, Uber nu investigheaza ratingurile.

5. vitaminutza

vitaminutza New Member

Trophy Points:
    0
    Mulțam de răspuns Nea Marine, cu care am vorbit și eu tot asa ziceau. Lumea pare destul de mulțumită de uber.
    Mulțumesc mult!

Share This Page