16.9 C
London
Wednesday, September 23, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

daca puteti ajutati-ma blue-card

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by florida, Jun 14, 2012.

1. florida

florida New Member

Trophy Points:
    0
    salutare tuturor in primul rand...am si eu o intrebare la care nu imi gasesc raspunsul daca cineva stie va rog un sfat orice e bine venit...am cardul galben de student care l-am obtinut in 2008 eu de atunci am renuntat la scoala si muncesc full-time..cum as putea acum sa aplic de blue-card.sotia mea are blue-card dar l-a obtinut prin mine..stie cineva ce trebe sa fac?eu lucrez la aceiasi companie de 4 ani full-time.

2. birzila diana

birzila diana New Member

Trophy Points:
    0
    Florida,cred ca ar fi o solutie sa aplici pt blue :sa demonstrezi ca ai fost student timp de un an-scrisoare de la scoala,fluturasii de salariu pt un an,scrisoare de la angajator,contract daca ai.Succes

3. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Ca sa obtii trebuia sa iti pastrezi statulul de student si sa lucrezi part-time un an. Si sa aplici la sfarsitul anului. Daca ai respectat conditiile in primul an si ai dovezi ai putea aplica, dar n-am auzit pe nimeni sa aplice la atat de mult timp dupa.
    Daca nu ai respectat conditiile nu ai cum lua blue.

4. razvan80

razvan80 New Member

Trophy Points:
    0
    exact cum ti s-a spus trebuie sa fii studenta si sa mai ai si dovezi pt asta nu conteaza cand aplici poate nu ti-ai gasit de munca poate ai fost somera sau te-ai imbolnavit trebuie doar sa fi lucrat in ultimele 12 luni ca employee fara intrerupere in plus pe tot parcursul studiilor trebuie sa ai asigurare medicala privata comprehensive

5. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Si sa nu cumva sa arati ca ai fi lucrat Full time in timpul studiului, decat part time max 20 ore. Altfel........

Tapatalk/Galaxy S2

Share This Page