20.6 C
London
Wednesday, June 23, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

cursuri

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by alex_vizitiu 24, Feb 12, 2013.

1. alex_vizitiu 24

alex_vizitiu 24 New Member

Trophy Points:
    0
    buna ziua - -asa-asa- dak eu vreu sa incep un curs :) de cati bani am nevoie .. nu o fac neaparat pt yellow card dar pt a perfectziona limba engleza si scrisul ... dak cine ma poate ajuta va multzumesc anticipat ...

2. alex_vizitiu 24

alex_vizitiu 24 New Member

Trophy Points:
    0
    p.s se poate face un curs chiar dak eu am 10 clase in romania si liceul profesional in italia ??
    chiar dak trebuie sa o iau de la zero un college sau ceva de cenul asta .. si can ce documente am nevoie :)

3. ella

ella Member

Trophy Points:
    6
    Salut, un curs de un an de limba engleza este in jur de 1.200 de lire parca (eg Majestic College London). Daca vorbim strict de curs de invatare/perfectionare a limbii, nu are legatura cu pregatirea academica anterioara. la colegiu ti se cere doar un ID, proof of address si sa platesti taxa. Google "English language course".

4. ionika2

ionika2 New Member

Trophy Points:
    0
    Daca te referi la limba engleza, o platforma online gratuita este English attack,
    care utilizează fragmente scurte de divertisment online publicate zilnic. Spor!

5. ionika2

ionika2 New Member

Trophy Points:
    0
    Pe English Attack ai posibilitatea sa alegi din peste +1000 exerciții video si +250 dicționare ilustrate ce conțin 5000 de termeni și fotografii pentru a invăța limba engleză. Sper ca iti e de folos!

6. ionika2

ionika2 New Member

Trophy Points:
    0
    English Attack este disponibil cu o interfață în limba română acesta fiind singurul site pentru cei ce învață limba engleză cu navigare, informații utilizatori, texte de ajutor și conținut disponibil integral în limba română.

Share This Page