24.5 C
London
Wednesday, June 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

CURSURI NVQ 2012 (asprire conditii?)

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by florycica, Dec 7, 2011.

1. Chatte

Chatte Member

Trophy Points:
    16
    Victoria ti-am trimis mail.
    Multumesc mult!

2. AndreiIeseanul

AndreiIeseanul New Member

Trophy Points:
    0
    Chatte,

Cum a spus mai sus si victoria, daca faci un curs NVQ, poti lucra full time doar daca profesezi in acelasi domeniu in care faci cursul. De exemplu, daca faci un NVQ in HealthCare, poti lucra full time numai in acest domeniu ( de ex. ca si Care Assistant in azile de batrani), dar poti lucra psrt time ( pana la 20 de ore pe sapt. in celelalte domenii), si full time se poate lucra in orice domeniu, indiferent de curs, in vacante. Este foarte important ca acel colegiu si respectivul curs prin care o sa aplici tu pentru yellow card ca si student sa fie recunoscul de cei de la Home Office, pentru a nu avea probleme. Apoi, ai luat cardul, pastrezi in fiecare luna payslip-urile, strangi 12 payspli-uri, + contractul, + foaie de la colegiu si aplici pentur blue card. JOB Done !

Doamne ajuta sa reusesti !

3. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    m-am uitat pe dius register si n-am gasit acesti maxwell work based, asa ca atentie, nu vei putea obtine yellow card cu ei! iar faptul ca au o adresa de yahoo de contact spune mult de profesionalismul lor..

4. AndreiIeseanul

AndreiIeseanul New Member

Trophy Points:
    0
    Alex, multumim pentru stire !

5. Chatte

Chatte Member

Trophy Points:
    16
    Nici mie nu mi-au raspuns cand am intrebat de Dius Register :)
    Eu doar am pus o intrebare, atata tot. Oricum o sa mai caut, nu e bai.

Multumesc mult, oricum!

6. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    salut
    Imi puteti spune unde gasesc o lista cu NVQ Courses pt orasul Birmingham? Am cautat pe site ul de mai sus, dar nu am gasit orasul Birmingham. M-ar interesa in ce domenii sunt aceste cursuri, durata lor si costul total. Am observat ca unele cursuri dureaza 3 luni dar pt YC iti trebuie sa faci cursuri timp de un an , se fac doar cele 3 luni sau? Costul acestor cursuri poate fi platit de catre stat prin Student Loans Company si apoi achitat de catre noi treptat sau cum se face cu plata deoarece sumele sunt mari pt aceste cursuri + chirie, mancare, transport si alte cheltuieli...
    multumesc anticipat

7. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    Buna
    Imi poti da mai multe detalii ? sau un site ? M-ar interesa in ce domenii sunt aceste cursuri, durata lor si costul total. Se pot face aceste cursuri prin Student Loans Company? Ms

Share This Page