11 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Curs early years education,caut informatii.

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by pistocel, May 6, 2012.

1. pistocel

pistocel New Member

Trophy Points:
    0
    Buna !
    As vrea sa urmez un curs pentru a lucra intr-o gradinita, cel mult cu clase de reception in primary.Mi-ar placea sa fiu teacher-asisstant ,dar nu stiu de unde sa incep.Care este primul curs pe care il pot urma ?Sunt confuza.Vreau sa spun ca nu stiu nimic despre aceasta piramida.Poate cineva sa ma indrume?
    Va multumesc !
    O duminica frumoasa !

2. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Nu m-am implicat personal dar cunosc o persona (alta tara) care a trecut procesul asta.

Stiu ca a facut un curs de 3 ani in Early Childhood Education, cu optiunea de a te opri la oricare an (daca asa vrei) avand calificari diferite.
    Uite aici o lista cu diferite cursuri (pe care o selectezi si tu pe zona ta) http://www.emagister.co.uk/early_childh ... ek1066.htm.

Daca ai lucrat in Romania in invatamant (educatoare, invatatoare... ) cred ca totul se poate simplifica.

3. pistocel

pistocel New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru informatii!
    Eu nu am lucrat in domeniu,pentru mine este un nou incept...din muuuulte motive -asa-asa-
    O prietena lucreaza in domeniu de 10 ani,insa in Romania.Ar dori sa incerce si aici.

4. carpediem32

carpediem32 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Eu m-am angajat la o gradinita aici in UK, fara a avea calificare in prealabil. Pentru ei a contat ca aveam experienta. Gradinita m-a inscris la un curs vocational NVQ in childcare. Dar lucrez cu copii 0-5 years. vreau sa ma inscriu la foundation degree, dar pentru a lucra cu copii mai mari trebuie sa fac un alt curs dupa foundation degree. Cred ca este un proces mai lung. dar eu ma multumesc cu copii mici deocamdata :)

pentru a lucra intr-o gradinita iti vor cere NVQ level 2 sau level 3.

bafta, si mai intreaba si pe altii

Share This Page