16.3 C
London
Wednesday, September 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cumparare masina UK

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by EduardKing97, Sep 13, 2016.

1. EduardKing97

EduardKing97 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut la toti, am 19 ani, locuiesc in Milton Keynes si ma intereseaza sa cumpar 2-3 masini de aici sa le pun pe slep si sa le duc in tara, in mare parte nu suna dificil, dar am o problema cu cumpararea masinilor.. cum ar fi faptul ca asigurarea ma usca ! pur si simplu la orice companie imi da mii de lire pe luna !.. ar mai fi fost o posibilitate luand dayinsurance sau test drive insurance dar din pacate nu ma lasa sa il fac pentru ca am sub 21 de ani.. am gasit multe site-uri unde spunea ca varsta este intre 17-70 ani dar degeaba.. la sfarsit de quotes imi zicea ca am sub 21 de ani si nu am cum sa fac.. alta problema este ca am doar 10 luni de permis.
    Chiar nu exista nici o solutie sa aduc sa zicem o masina din Londra pana in Milton Keynes ? -nu-stiu-
    Ma interesez de o saptamana despre problema asta, desii as putea sa pun pe cineva secondary driver sau sa ma pun pe mine si ma gandesc ca ar iesii mai ieftin asigurarea dar sincer, nu am pe cine. As putea ruga vanzatorul sa mi-o aduca si sa ii dau un plus de bani pe langa masina(vreo 50-70 lire), dar sa fim seriosi.. e foarte aiurea pentru ca gasesc o masina care imi place si posibil ca vanzatorul sa nu fie de acord sa o aduca. Ar mai fi o posibilitate cu un Ship my car dar nu prea stiu firme mai low cost sa zic asa.. Am gasit una si am ajuns la 200 de lire, la 100 de mile din orasul meu..
    Tin sa mentionez ca masinile le i-au pentru dezmembrat in tara. Si as prefera sa le am pe toate intr-un loc si de acolo sa sun la firma de transport si sa le transporte in tara.. Nu pot sa las una in stanga, alta in dreapta.. De asta am nevoie sa le aduc pe toate intr-un loc.

Am nevoie de niste sfaturi, pareri, indrumari, multumesc mult de ajutor. Respect pentru noi romanii plecati in tari straine ! Mult succes la toti si sa ne ajute Dumnezeu sa reusim sa ne facem un trai mai decent !

2. claudiu m

claudiu m Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    liber profesionist
    Din pacate pretul asigurarilor reflecta mult in varsta si experienta soferilor deoarece compania de asigurari te vede cu un risc maxim de a produce evenimete ,sa nu uitam ca si in romania un logan inscris pe o persoana foarte tanara poate ajunge pana la 1000 euro pe an
    Un pont gratuit doar azi : companiile de asigurari nu agreaza genu asta de buisness sa vinzi piese sau sa exporti masini

Pentru transportu cojilor defecte sau care pot fi conduse te pot ajuta la un pretz ok . Cauta-ma in privat pentru detalii

3. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    pai nu prea are rost sa-ti asiguri o masina doar ca sa faci un drum s-o dezmembrezi.

mai bine te uiti si cumperi o platforma sa le cari (mai ales daca te uiti si dupa modele nefunctionale) sau iti faci un mic business (cred ca merge si self employed) si asigurare "pe firma" - motor trade insurance. in felul asta iti deduci si cheltuielile samd
    cand vezi pe strada masini cu cate un nr rosu atarnat sau in parbriz cam asta inseamna

Share This Page