20.1 C
London
Sunday, June 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cum se obtine NIN mai nou ?

Discussion in 'NINO' started by NAGHI PETER, Sep 25, 2010.

1. roxaida

roxaida New Member

Trophy Points:
    0
    Eu pot sa iti spun ca am NINo de cateva luni si inca nu am BC.Am programare pt BC in aprilie.Deci poti sa iti faci programare pt NINo inainte de a lua BC-ul.Si pot sa te intreb unde ai gasit sa faci cursuri pt IT gratuit? O zi frumoasa si tie!!![/quote]

Georgianna se numesc vision2learn si sunt cursuri finantate de guvernul britanic,am uitat sa mentionez ca sunt cursuri online.:) Singura conditie a lor este ca daca te retragi trebuie sa platesti o anumita suma de bani,destul de mare pt un au pair ca mine...Bafta!

2. georgianna

georgianna New Member

Trophy Points:
    0
    Georgianna se numesc vision2learn si sunt cursuri finantate de guvernul britanic,am uitat sa mentionez ca sunt cursuri online.:) Singura conditie a lor este ca daca te retragi trebuie sa platesti o anumita suma de bani,destul de mare pt un au pair ca mine...Bafta![/quote]

Ms mult Roxaida!Bafta si tie cu NINo!

3. raisa148

raisa148 New Member

Trophy Points:
    0

Roxaida, eu mi-am facut NINo cu cateva luni in urma. Dupa ce iei blue cardul oricum trebuie sa mergi la interviu pentru NINo, deci ca mergi acum sau mai tarziu o sa treci prin acelasi proces. Eu zic ca daca poti incepe cursul acum mai bine iti iei NINo si salvezi cateva luni.
    Bafta!

4. roxaida

roxaida New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    Am aplicat de curand pt NIN si sa va zic ce acte am avut la mine
    -certificat de nastere
    -Buletin
    -email de la niste cursuri precum ca m-am inscris la ei
    Am mai avut si alte acte dar le-am aratat si mi le-a dat inapoi
    -bank statement
    -permis de conducere din Romania

Din experienta mea cred ca e in functie de ceea ce le zici .Mi-a zis nenea de acolo ca sa vezi ca daca n-ai implinit 12 luni aplicatia nu va avea succes,etc.
    Si i-am explicat ca eu vreau sa raman aici in continuare si ca de asta vreau sa urmez cursurile respective.
    De pe urma interviului nu credeam ca aplicatia va avea succes pentru ca ma tot lua cu,daca te hotarasti sa pleci acasa si sa nu te mai intorci?
    Ce sa va zic,fiti respectosi dar aratati totusi ca stiti de ce aveti nevoie de un NIN.

Share This Page