0.3 C
London
Monday, November 29, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cum ati ajuns pe Romani Online?

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by motanik, Mar 17, 2008.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nu vreau sa fac statistici, sunt doar curioasa. Cum ati ajuns pe site si forum? V-a povestit cineva? Sau poate printr-un motor de cautare?
    Fiecare are povestea lui, vreti sa ni le impartasiti?

2. keekee

keekee New Member

Trophy Points:
    0
    eu am prieteni care sunt foarte activi pe acest site si incearca de o gramada de vreme sa ma "corupa" sa particip si eu, dar rezist eroic ;)

3. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Hm...nu ai nimic de castigat daca rezisti eroic, dar ai foarte multe de castigat daca esti activ.

Eu personal l-am descoperit pe celalalt mai intai, dar acolo se merge mai mult pe offtopic. (desi admin e de treaba si acolo, poate prea de treaba). Il mai vizitez din cand in cand. Nu pot spune acelasi lucru de mareaunire.com/uk, unde e o abrambureala si vulgaritate...de nedescris.
    Am descoperit forumul acesta-pe care-l numesc principal, dand search pe google, intr-un moment in care mie-mi era foarte greu si el/forumul+oamenii de aici au constituit pt. mine luminita de la capatul tunelului, care tunel parca nu se mai termina...

Ce-mi place la el...daruirea si implicarea tuturor si mai ales disciplina si organizarea informatiilor. Imi plac si muzica si stirile de la radio.

Multumesc pt. tot www.romani-online.co.uk -thankyou- hankyou-

4. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu tot cu Google l-am gasit, in perioada in care eram insarcinata. Aveam mult, mult timp la dispozitie si l-am citit din scoarta in scoarta.
    Il citesc si acum zilnic. Din pacate nu sunt prea activa pentru ca simt ca sunt altii mult mai informati ca mine.

5. seedee

seedee New Member

Trophy Points:
    0
    traiasca google. pentru mine orice intrebare isi gaseste raspunsul pe google.

eu nu cunosteam pe nimeni de aici de pe forum .. dar se pare ca lumea e minunata aici si se merita sa'ti faci prieteni aici.

Chipintaci!

6. bright_star

bright_star New Member

Trophy Points:
    0
    traiasca google -eyebrows- yebrows-

7. quyn

quyn New Member

Trophy Points:
    0
    Exact cum spune "bright_star"
    TRAIASCA GOOGLE!
    Cred ca marea noastra majoritate am gasit site-ul prin el.
    -kiss- iss-

8. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    tot asa si eu, google sau yahoo, unul dintre ei

9. kitilici

kitilici New Member

Trophy Points:
    0
    am postat un subiect pe un alt forum,eram nelamurita in legatura cu niste chestiuni,si un user mi-a recomandat site-ul...ca mie nu mi-a trecut prin cap sa dau un search pe google,nu ma duce mintea -shamed- hamed-

10. flori2007

flori2007 New Member

Trophy Points:
    0
    Am gasit site-ul cautand informati despre actele necesare pt o aplicatie HO, cuvintele cheie m-au trimis la site-ul vostru -weehee- eehee- si pot spune ca am fost foarte bucuroasa ca l-am gasit -takecare- akecare-

11. papiluk

papiluk Member

Trophy Points:
    6
    Eu prin toamna anului trecut cand a aparut o oportunitate ca sotia sa plece acolo la munca,am dat iama cu cautarile pe Google si asa am dat de voi si de atunci nu ma mai despart de forumul acesta,informatii multe si bune am gasit la voi,mare lucru sa ai cu cine discuta si pe cine intreba cand nu sti ceva.
    De sarbatorile de iarna am fost acolo,acum peste 2 saptamani vin iar si in 2 luni vin definitiv,
    Doamne ajuta.
    La mai mare si viata lunga doresc acestui forum!
    You are the -nr1- r1-

12. adi24

adi24 New Member

Trophy Points:
    0
    Sincer sa fiu din intamplare am dat peste forum necopt fiind inca in vara anului 2006 cautam canale de chat si am dat peste forum si chat insa am ignorat si culmea ca l am salvat bookmark si cand mi s a facut dor de plecat de acasa in octombrie tot 2006 m am inscris si sunt foarte multumit ca am facut asta pentru ca am dat aici peste o comunitate unita si de la care sincer nu ma asteptam la sfaturi contrar la ce auzisem eu despre romani in general in strainatate.Va multumesc pentru oportunitatea de a fii unul dintre romanii online in uk.Forumul e ceva peste asteptarile mele si sunt mandru sa fiu unul dintre forumisti.Moderatori, administratori si forumisti mult succes in ceea ce ati inceput aici si cum zice si papiluk viatza lunga forumului! -staycool- taycool-

13. tess

tess New Member

Trophy Points:
    0
    hy!
    eu am descoperit spre marele meu noroc acest site prin martie 2007 cand tocmai ce renuntasem la fostul meu job din tara si intamplator vb cu o pritena pe mes care era atunci in UK si imi povestea peripetiile ei aici ca si au-pair ....si uite-asa mi-a dat ea site-ul, m-am documentat, am stresat lumea cu intrebari si am ajuns si eu aici...pura intamplare -handlaugh2- andlaugh2-
    desi nu postez foarte des (las mai bine pe cei cu mai multa experienta sa o faca -applause- pplause- . daca pot ajuta si eu intrevin cand am ce zice concret) totusi intru destul de des sa citesc discutiile si sa vad ce mai e nou in materie de acte si faimosul HO.
    felictari pt noul format si la cat mai multe subiecte
    Adriana

14. tzigaradenord

tzigaradenord New Member

Trophy Points:
    0
    Salut...tot pe google v-am gasit...un forum foarte tare,cu informatii foarte utile,cu oameni informati si bine-voitori...L-am recomandat tuturor cunostiintelor mele din tara care vor sa ajunga aici si carora nu stiam a le raspunde....Felicitari....

15. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Hello!
    cred ca si eu tot prin Google v-am gasit,tin minte ca era iarna si dupa un an de munca cu nu foarte multe impliniri in Atena ne-am hotarat sa ne cautam de munca in UK pt ca in ianuarie urmau sa se ridice vizele.Dupa ce am gasit de munca,ne-am interesat,desigur,cum sa facem sa muncim legal si astfel am inceput sa cautam raspunsul la diferite intrebari ... Din fericire pentru noi,am gasit toate raspunsurile si tot ajutorul de care aveam nevoie aici pe romani-online si iata ca dupa un alt an de munca ,de data asta in UK,suntem fericiti,avem realizari la care nici nu ne asteptam anul acesta si suntem foarte fericiti,fara nici un gand de a mai pleca vreodata in alta parte.

Stiu ca nu am cum sa rasplatesc ajutorul care mi-a fost oferit si din aceasta cauza ma simt cel putin datoare sa raman membru fidel al forumului si sa ajut de cate ori pot .... -kiss- iss-

16. elayne

elayne New Member

Trophy Points:
    0
    Pe acest site am ajuns sa ma loghez la rugamintile unei bune prietene, Raluca - Fotograful d'voastra, dupa ce a vazut ca tot ma interesez de una de alta aici. Insa stiam de site de 2 ani poate mai mult fiind unul din topicurile romanilor de discutat pe internet, in special pe IRC, si l'am vizitat de foarte multe ori in cautatea unor raspunsuri. Am sa incerc sa revin de fiecare data cand am nevoie de ceva si sa ajut cat pot si cu ce pot cat mai mult. Asa ca la mai mare va doresc....

17. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0
    acelasi google si la mine :), cred ca acum vreo 2 ani am intrat pe site mai mult din curiozitate, si cum cautam niste raspunsuri legate de UK, cine credeti ca mi-a raspuns la primul post :) UKOK bineinteles, a urmat apoi o perioada de cateva luni inactiva, pentru ca apoi sa revin cu un alt user, dupa ce il uitasem pe primul :)

18. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    -cool- ool-
    Good to hear you muahdib (of the Dune), long time no seen

19. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Cum am ajuns sa aflu de acest site .... daca nu ma inseala memoria, s-a intamplat acum un an de zile paroximativ, in urma unor cautari pe arhicunoscutul Google. Dupa ce am dat doar "tarcoale" pentru ceva timp, mi-am facut un user si de atunci .... sacai lumea la creieri -lol- ol-

20. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am ajuns acum 1 an si jumate am dat un search pe google, tin minte si acum 'Romani in UK ' si am dat de voi :) site de nota 10

Share This Page