11 C
City of London
Monday, February 24, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cu si despre Sagetatori...

Discussion in 'Astrologie' started by motanik, Jan 18, 2006.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Cine se mai inscrie? Haideti sa vedem ce avem in comun! :)

2. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    Esti sagetator?semn de foc.
    eu sunt taur.nu suntem compatibile dar..stiu si eu...exceptia intareste regula.

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Da, semn de foc, incapatanata, insistenta, ambitioasa, vorbareata...

Nu imi aleg insa prietenii in functie de zodie. Sunt doar curioasa sa vad ce as avea in comun cu altii nascuti sub acelasi semn.

4. lauranam

lauranam New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu sunt Sagetator insa tolba mi-e goala..
    Sunt exact opusul tau Motanik

5. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Eu sunt cel mai Sagetator :D

Ambitios, plin de energie, idei, entuziasm, optimism, altruism, demnitate, personalitate, activ... etc. Cam astea sunt cateva din "keywords" care ma definesc.

6. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Eu si sotul meu suntem sagetatori si totusi f diferiti.

Aveti superstitii in ceea ce priveste zodia partenerelui/prietenilor?

7. kernelpanic

kernelpanic New Member

Trophy Points:
    0
    Ma inscriu si eu la categoria Sagetatori, sunt nascuta in primul decan al zodiei. Am descoperit ca ma inteleg foarte bine cu celelalte zodii de foc, desi Leii m-au cam facut sa sufar. Da' mi-a trecut intre timp :)

8. kmi

kmi New Member

Trophy Points:
    0
    admin ..sagetatorule:)) ai uitat sa spui ca-s geloshi si incapatanati:))))

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    La mine una treaba cu gelozia e f adevarata ;D

10. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Incapatanti si ambitiosi da, eu unul nu-s gelos. :D

11. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0
    Sagetator si eu, insa tind sa nu prea cred in anumite 'caracteristici' ale unui sagetator, in general nu prea ma regasesc in ce se spune despre sagetatori. Iar majoritatea sagetatorilor pe care i-am cunoscut erau total diferiti de mine, si intre ei... Cred ca sunt multe alte lucruri care iti afecteaza felul de a fi cu mult inaintea planetelor, familia, societatea...ca sa numesc doar doua...

12. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Zoltar, crezi ca a fi ambitios sau gelos de exemplu are vreao legatura cu familia sau societatea in care traiesti? ;D

13. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    toti sagetatorii au o baza comuna ( de fapt la toate zodiile este la fel ).diferentele vin de la ora nasterii cand ai un alt ascendent fata de alt sagetator.deh!!doar nu s-au nascut toti la aceiasi ora :D
    focul.arde.dar poate fi stins.cu apa ! :D
    avem aici sagetatori care au perechi semn de apa ?

14. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Mda, eu inainte de sotz am avut o relatie de 2 ani cu un semnde apa...peste...si ne intelegeam f bine atata timp cat lasa el mult de la el, nicidecum eu ;D Deci n-a mers cu apa stinge focul ;)

15. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    mai stai ca nu te pricep
    Mony..deci el lasa de la el si mergea.ce nu a mai mers?ai luat in calcul si ca apa in prezenta focului ajunge la stadiul de fierbere?ei.acum!sunt care rezista si merg mai departe.si sunt care nu pot accepta sa se evapore pana nu mai ramane nimic din el.
    cand am zis "stins"m-am referit la perioada relatiei tale cu el.

16. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Eu prin apa stinge focul am inteles ca semnul de apa il cuminteste pe cel de foc ;)
    La asta m-am si referit, ca nu eu lasam de la mine ci el. Ruperea s-a produs nu pt ca nu ne intelegeam ci pt ca a venit alt semn de foc in ecuatie ;D

17. danutza

danutza New Member

Trophy Points:
    0
    Motanik, geloasa esti penrtu ca s-ar putea sa ai asecendent de taur, si asta te-ar face neasteptat de compatibila cu Gobryella care-si facea la un moment dat griji cum ca n-ati fii compatibile din cauza ca ea e zodie de paman si tu de foc.Insa tot ea avea si dreptate cand spunea ca nativii unei zodii pot fii extrem de diferiti din cauza orei de nastere care este diferita in cazul fiecarui nativ in parte.Vreau insa sa adaug ca ora de nastere stabileste nu numai ascendentul fiecaruia si implicit personalitatea, dar si anumite particularitati ale destinului fiecaruia precum si comportamentul afectiv(asta ca tot ati mentionat voi de compatibilitati). N-am cum sa fac aici astrograma fiecaruia in mod amanuntit,spatiul nu-mi permite ca sa nu mai vorbim de timp, dar putem trasa macar personalitatea in devenire ale nativilor (pt este stiut ca ascendentul isi face resimtite influentele in jurul si dupa varsta de 30 ani)care sunt dispusi sa-si lase ora de nastere penrtu a le fii calculat ascendentul.

18. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0
    Nu in toate cazurile, dar nici toti sagetatorii nu sunt gelosi, si nici cei din celelalte zodii nu inseamna ca nu sunt. Nu citesc caracteristicile zodiilor, dar ia tu una in care se spune ca nativii acelei zodii nu sunt gelosi, chiar crezi ca nu exista gelosi printre ei?
    Fara suparare, e doar un punct de vedere, si il respect si pe al tau si al celorlalti.

19. danutza

danutza New Member

Trophy Points:
    0
    Dragii mei, am impresia ca va scapa ceva, pentru ca dupa ce am citit cele spuse de Zoltar realizez ca multe lucururi va sunt inca in ceatza referitoare la zodii!La ce-s bune zodiile si cu ce se mananca ele? In primul rand acestea sunt niste simboluri care au un corespondent astral pe cer, portiuni de zodiac prin care se perinda niste corpuri ceresti.Ei, corpurile astea ceresti se afla intr-un anumit punct pe cer la nasterea fiecarei persoane.Faptul ca te nasti intr-o zodie, inseamna ca la nasterea ta Soarele trecea prin zodia ta la data respectiv.Soarele traverseaza o zodie in 30 zile, ori este stiut faptul fiecare zodie se intinde pe un interval de 30 zile si este absurd sa credeti ca toti oamenii nascuti in decursul celor 30 zile sunt exact la fel ca si personalitate si apucaturi!Acuma, in sistemul nostru solar sunt mai multe corpuri ceresti care tranziteaza si ele la randul lor acest zodiac, mersul lor il studiaza astronomii, iar astrologii studiaza efectele acestor miscari asupra comportamentului uman.So, in cazul unui sagetator ca Zoltar de exemplu ce se presupune a fii gelos, conform celor discutate aici despre aceasta zodie, degeaba va incerca sa-si depisteze atare atitudini la propria lui persoana daca el s-a nascut inainte de rasaritul soarelui si are ascendentul in gemeni!Pentru ca acest ascendent,plus unghiul care face cu alte planete s-ar putea sa infirme calitatile de baza ale zodiei prin care trece soarele, mai ales daca acesta nu se afla intr-un punct forte al zodiacului la momentul nasterii persoanei respective!Anyway, zodia nativa a fiecaruia-conform zodiacului pe care il cititi in ziare,ca punct de plecare intr-o astrograma n-are pondere decat de vreo 20% din ansamblu unui horoscop!Asa se explica de ce unii va regasiti prea putin in caracteristicile unei zodii iar altii chiar deloc!
    Ca si paranteza,voi sagetatorii care v-ati declarat gelosi,n-aveti cum sa fiti sagetatori puri,si aveti cu siguranta un element de pamant puternic in harta voastra natala,pentru ca gelozia tine de posesivitate iar sagetatorilor le este prea draga libertatea!

20. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0
    :D Din cate spui tu, si nu te contrazic, e mult prea complicat, si mult prea greu de aflat ce se va intampla cu mine intr-o anumita zi, sau sa spun ca eu sunt sau nu sunt gelos pentru ca sunt sagetator (by the way, nu sunt...) asa ca nu o voi asculta niciodata pe Netty Sandu spunandu-mi ca azi sunt sanse sa ma calce o masina, si sa stau in casa, sau si mai rau, sa citesc horoscopul din ziare. Am lucrat si eu la un post de radio acu vreo 15 ani cand eram in Ro si stiu cum se fac horoscoapele astea... fiecare post de radio sau fiecare ziar are horoscopul lui... ;D ;D. Hai, sa fiti iubiti!

Share This Page