0.3 C
London
Sunday, November 28, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Credite ipotecare

Discussion in 'SEZATOARE' started by endril, Apr 19, 2006.

1. endril

endril New Member

Trophy Points:
    0
    Hellooo alll!

Stie cineva cam ce banci din RO accepta contractele in strainatate ca si venituri pentru credit de locuintza. Daca sa interesat cineva pls spuneti-mi. Vreau sa-mi iau un ap. in RO si din cate am inteles la banci conteaza cel mai mult sa ai carte de munca.

2. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    Re: credit pt locuintza

salut
    carte de munca si cel putin un an vechime neintrerupta in firma.
    o parte tin cont si de venitul salarial dar daca imprumutul se acorda pe 30 ani
    eu stiu ca nu accepta contracte in strainatate,dar daca ma insel ar fi bine sa aflu si eu....

3. endril

endril New Member

Trophy Points:
    0
    Re: credit pt locuintza

mai am gasit o chestie nu stiu inca cum e mi-a zis un fost coleg cica la Domenia Credit se ia in considerare eventuale contracte in straintate eu o sa ma duc sa vad. am intrat putin pe site-ul lor pare interesant www.domenia.ro

4. bety

bety New Member

Trophy Points:
    0
    Bancile din Romania ofera credite ipotecare celor care muncesc in strainatate si-si doresc o locuinta proprie in Romania.Daca sunteti interesati cautatima pe privat.

5. suhoi

suhoi New Member

Trophy Points:
    0
  6. bety

bety New Member

Trophy Points:
    0
    Nu e doar o informatie!Am incheiat contracte de colaborare cu cateva banci importante din Romania si va pot spune toate conditiile si va pot ajuta sa obtineti aceste credite ( binenteles daca aveti actele cerute de banca)

7. suhoi

suhoi New Member

Trophy Points:
    0
    aha, deci tu, ca firma, facilitezi treaba. Ce banca are dobanda cea mai domestica?

8. bety

bety New Member

Trophy Points:
    0
    ..depinde de conditiile fiecarui client in parte si normal de nivelul creditului.
    Dobanda variaza de 4,9% pana la 12,9% depinde asa cum am spus mai sus de fiecare client in parte.

9. ontzy

ontzy New Member

Trophy Points:
    0
    Poate cineva sa-mi confirme..care este institutia din Anglia , similara Administratiei Financiare din Romania? E Inland Revenue? Mi-au cerut de la BCR(vreau sa fac credit in Romania)certificat fiscal din tara angajatorului cu viza institutiei similare Administratiei Financiare din Anglia.Altceva..unde se pun apostile,..Mersi

10. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Este Inland reveue sau maidegraba Revenue and Customs.
    NU stiu mai mult de atat da cred ca ar fi bine sa le dai un telefon

11. dayanna

dayanna New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa cate am citit asta e institutia care-ti apostileaza actele "Foreign And Commonwealth Office".Sper sa te ajute.

12. dayanna

dayanna New Member

Trophy Points:
    0

.ai aici si numerele de telefon si site-ul :
    Foreign And Commonwealth Office-Biroul Legalizari, Old Admiralty Building, Whitehall, London SW1A 2LG, tel. 020 7008 1111, Fax. 020 7008 1010, http://www.fco.gov.uk/legalisation.Bafta! !

13. draga28

draga28 New Member

Trophy Points:
    0
    Bineinteles, toate actele respective trebuiesc traduse aici in Anglia de un traducator autorizat(inclusiv apostilele).

14. ontzy

ontzy New Member

Trophy Points:
    0
    Revin cu intrebari...si constatari.Am fost la Inland Revenue si mi-au zis ca ei nu dau certificate fiscale sau alte hartiii ca eu pltesc taxele...trebuie sa iau aceasta hartie de la tax office-ul cu care lucreaza compania la care sunt eu angajat....hartia o pot lua dar sper sa nu maraie oamenii de la banca...in alta ordine de idei,,,deci trebuie sa traduc actele din engleza in romana aici, si dupa aia sa le legalizez si apostilez? luminati-ma ...

15. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Azi am fost la BRD,fara nici o problema se acorda credite ipotecare,trebuie doar contract de munca pe perioada nedeterminata cum ar veni,dar se poate!Dobanda 6,5%,la euro,fixa doar pt un an.

16. rioroa

rioroa New Member

Trophy Points:
    0
    fratele meu lucreaza la brd,ei acorda fara nici o problema credite ipotecare pt cei care muncesc in strainatate totul e sa fi angajat in strainatate pe perioada NEDETERMINATA.in 2 -3 zile ai creditu sau cel mult o saptamana!eu urmeaza sa vin in uk sambata pt un contract de 1 an cu viza work an study,problema e cum ajung sa fiu angajat pe perioada nedeterminata in uk?daca exista ceva scurtaturi sau proceduri speciale m-ar interesa!!!!

Share This Page