18 C
London
Thursday, June 30, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Comentariile lui John si gasca

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Apr 24, 2013.

1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Iaca ca m-ai bagat la belele mai John, si am inceput sa-mi caut si eu trecutul forumistic.
    De amuzament, am dat peste asa ceva...unde, doua orfeline se plang de masculinitatea unui barbat matol ...
    well, pe langa alte/alea... -ras2-

http://www.romani-online.co.uk/forum/se ... zeanu-3669

2. Anonymous

Anonymous Guest

http://www.realitatea.net/ce-cuvant-est ... 05065.html

Cuvantul "tigan" este interzis in Romania, amenda pentru folosirea acestuia putand sa ajunga si la 7.000 de euro.

Saptamana trecuta, amenda maxima pentru folosirea acestui cuvant s-a marit de 12 ori, la presiunea Uniunii Europene, anunta Realitatea TV.

Oficialii Uniunii Europene considera ca drepturile rromilor sunt grav incalcate in tara noastra.

La propunerea Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii, amenzile pentru discriminarea unei persoane variaza acum intre 1.000 si 30.000 de lei, iar cele pentru discriminarea unui grup intre 2.000 si 100.000 lei.

CNCD a dat pana acum sute de sanctiuni, majoritatea acestora fiind de 1.000 de lei.

Nu ma mai duc in Ro :(

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @dromaderu - Cred ca ar trebui sters topicul ala, mi se pare o rusine. Voi ce ziceti, sa-l las sau sa-l sterg?
    Mi se pare aiurea sa comentezi de Inno. Daca ai ceva de spus, spune-i in fata, rezolva-ti problemele cu el. Sa-l denigrezi pe unde apuci mi se pare de prost gust.
    E o parere personala.

4. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Te rog ceva, JN, din suflet.
    Lasa topicele cu tematica in pace, sa fie fix pentru ce sunt desemnate.

Referitor la 'deasupra altora', eu sunt in primul rand femeie.
    Da, strang argou, dar nu-mi permit/ imi este rusine sa vorbesc despre el pe forum.
    In rest, nu ai decat sa zici ce vrei despre mine, dar te rog din suflet, scrie unde trebuie, deoarece eu fac sa circule acele subiecte, inclusiv la un pusti de 15-16 ani roman si nu as vrea sa-mi crape obrazul de rusine in fata parintilor lui.

Daca poti sa stergi ultimul comentariu sau sa-l scrii doar aici as fi recunoscatoare.
    La Dan nu apelez...

Multumesc.

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ai zis ca ai fost la colegiu unde s-au explicat injuraturi.
    Inseamna ca stii.
    Cine te opreste pe tine sa deschizi un topic despre injuraturi si vulgaritati?
    Sunt convinsa ca stii mult mai multe decat mine. -da-da-

6. Anonymous

Anonymous Guest

Habar nu am despre ce vorbesti , dar putem analiza aceasta postare.
    De ce si de unde ma consideri tu incapabil de a "comenta" intr-un post tematic. (habar nu am despre care vorbesti)
    Ce ai vrut sa spui ca esti in primul rand femeie cand e vorba de a sta deasupra altora?
    Daca scrii o carte-lucrare despre argou dar nu poti comenta pe forum esti ipocrita!
    Nu am ce spune despre tine pentru ca 1- nu te cunosc si 2 - nu ma intereseaza sa te cunosc
    Este problema ta ce faci tu cu pustii de 15-16 ani , nu-mi ingradi mie exprimarea pentru problemele tale.
    Despre ce comentariu vorbesti si il voi muta?
    Apeleaza la Dan, te va ajuta.

asta e un fel de raspuns punctual , sunt f obosit pt a-l edita corespunzator

7. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Merci mult pentru ipocrita.
    M-am obisnuit.
    Restul...hm...topicul se numeste 'Sa scriem corect in limba engleza'. Ce treaba au injuraturile acolo?
    Eu nu te cred in niciun fel, dar daca tu te crezi...nu e vina mea.

8. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Voi ăştia din cercurile înalte , aveţi ceva dispută teritorială ?

Că prea vă faceţi harcea parcea de dimineaţa până seara şi asta zilnic .

Vă lipseşte ceva ?

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu chiar nu am nimic, cu absolut nimeni.
    Dar, The Man, zi si mie ce treaba au injuraturile cu 'Sa scriem corect in limba engleza'
    Ce sa scriu: ca se scrie c o c k si nu cok?
    Sau I want to b ea t the m e at si nu 'bit the mit'

W t f?

10. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Păi nu era mai simplu să îi atragi atenţia lui Dan ?

Sunt ferm convins că ar fi intervenit favorabil pentru tine . Eu cel puţin , îţi dau dreptate aici .

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Problema e ca eu nu sunt.
    Nu cred in impartialitatea lui Dan, imi pare rau.
    Este pacat, caci unele subiecte chiar nu trebuie stricate, nu ca-s ale mele, ci pentru ca-s utile...
    Tie, insa, iti multumesc.

12. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    În privinţa lui Dan , greşeşti .

Eşti tu mai spumoasa câteodată , dar când ai dreptate sunt 100% convins că Dan este de partea ta .

13. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Daca nu's de acord cu cineva inseamna ca nu sunt impartial? Tare.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

14. Anonymous

Anonymous Guest

Well,
    IPOCRÍT, -Ă, ipocriți, -te, adj., s. m. și f. 1. Adj., s. m. și f. (Persoană) care se arată altfel de cum este; (om) prefăcut, fățarnic. 2. Adj. (Despre manifestările oamenilor, fizionomie etc.) Care trădează, arată ipocrizie. – Din fr. hypocrite.

Asta e definitia din dex online : http://dexonline.ro/definitie/ipocrit

Ti-am spus ca nu vorbesc pentru a face zgomot doar. Te intreb , domnisoara, vrei sa-mi sustin cu argumente in public afirmatia?

Povestea cu topicul despre argou e asezata de mine unde trebuie, din punctul meu de vedere. Daca avem topic de scris corect, altul de vorbit corect, altul de ascultat corect, altul de tradus corect si tot asa, ar fi trebuit sa postez in toate, dupa aprecierea ta.

Daca pregatesti o lucrare despre argou , ma astept ca ea sa fie publica, ca doar nu o scrii si o citesti singura in baie sau doar unui grup de prieteni! Pe aceste considerente, nu vad de ce esti pudica cu un public adult si mai putin pudica cu altul !

Una peste alta, totul a fost o provocare, pentru ca eu nu imi fac pareri despre oameni din ce spune unu sau altul .Mi le fac singur, dupa ce studiez omul un pic (sau mai mult, dupa caz)

Am sperat sa nu aiba dreptate cei care te acuza de "diverse", pentru ca intr-un fel imi esti draga si esti si foarte utila pe forum (uneori).
    Din pacate, dupa ce ti-am citit 99% din postari ( cu exceptia celor cateva mii de la Bancuri si Fazan) , am realizat ca oamenii au dreptate.

Sorry for that!

Apoi, legat tot de definitia de mai sus.

M-ai exilat aici pentru ca esti prea puritana iar eu sunt un salbatec care nu are ce cauta cu ideile sale printre cercurile tale. Te delimitai total de capacitatile mele reduse si afirmai ca nu ai sa calci pe acest topic vreodata....

Ei,
    spune-mi , ai luat raie , sau alta boala daca ai intrat printre noi?

15. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    Monday rage incoming! Earlier?

16. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am intrat pe acest topic, nu din simpatie, ci din cauza ca am zis ca nu mai postez pe 'Varsa-ti oful' pana luni si pentru a te scoate pe tine de dincolo.
    Dupa parerea mea am facut asta elegant, rugandu-te la inceput si multumindu-ti, dupa care tu ai zis ca te-am considerat 'incapabil' - cand am zis eu asa ceva? si m-ai facut ipocrita. Raie nu cred sa fac, dar greata ma apuca destul de des.
    Stai putin, sunt ipocrita pentru ca nu vreau sa invat oamenii injuraturi si vulgaritati pe forum, caci eu nu le consider utile?
    Da, am in plan sa scriu un dictionar, pentru ca este necesar ceva actual in tara; tin minte ce greu ne venea noua fara traduceri actuale, cand aveam nevoie sa traducem in diferite registre lingvistice.
    Normal ca voi lua si bani cand voi publica, deci ce interes am sa scriu despre asta pe forum, pe gratis? (none). Sau poate voi face acest lucru gratis, nu m-am hotarat, nu am finalizat nimic. Dar care e problema? Trebuie sa-ti dau tie raportul sau altcuiva? Uite ca NU VREAU!
    In afara de asta, eu nu consider topicele de pe RO ca avand continut adult, dar daca Dan considera altceva si-ti permite sa scrii ce-ti vine la gura,
    GO AHEAD!

17. Anonymous

Anonymous Guest

Deci, pana la urma am dreptate! Banii sunt problema. Mi se pare foarte corect sa castigi bani din ce stii sa faci. Ipocrizia apare cand te ascunzi in spatele altor motive, mai cu priza la public. Rebecca_immaculata.

Incearca sa nu vezi in mine vreun fraier care cade pe spate de inocenta ta.

Iti propun sa oprim discutia asta aici, depinde doar de tine!

18. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu nu incerc nimic.
    Tu chiar nu inteleg ce vrei de la viata mea, PRIETENE!

btw, am editat, voiam sa-ti vad reactia la faptul ca am zis ca voi publica pe bani. Am vazut-o. -ras4-

19. Anonymous

Anonymous Guest

Tu habar nu ai cat de mult apreciez ce ai facut in plan profesional. Unii spun ca te lauzi mult cu asta, eu zic ca nu te lauzi destul.

Restul insa.....

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu zic ca apreciez, dar mi-as dori sa nu mai fiu 'muscata de fund' si nici periata.
    Prefer sa fiu lasata in pace.

Dupa atata timp, chiar nu ti-ai dat seama ca nu-mi place sa injur sau sa fiu vulgara? Pe forum sau in viata de zi cu zi...
    Faptul ca vorbesc 'cizelat' si ca lupt pentru a vedea un limbaj civilizat pentru ca nu am de-a face cu oameni limitati in gandire si vorbire, ma face ipocrita?

Inca o data, apreciez, dar mai bine ma lipsesc si prefer sa fiu ignorata.

Share This Page