18 C
London
Thursday, June 30, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Comentariile lui John si gasca

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Apr 24, 2013.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Sorry! It won't happpen again! Far tot sunt impresionat de atitudinea dura luata fata de cazul discutat !

Ma bucur ca exista asemenea oameni (era sa scriu barbati) adevarati care sa se lupte cu flagelul !

2. Anonymous

Anonymous Guest

Ai verificat tu firma?
    Ca nu e nicio firma in anunt.
    Sunt cei drept diverse nume proprii.
    Mai dimineata si ieri parca am injurat eu doi analfabeti ce postau asa ceva. Se pare ca injuraturile au avut efect si au trimis unu care stie sa scrie si cum sa scrie.

Despre anunt in general ce sa zic. Se inscrie in aceeasi linir cu restul.
    Parerea mea despre acest gen de studentie am spus-o si o sustin.

Decat sa acceseze alte natii acele fonduri prefer sa le acceseze romanii.
    M-as bucura ca sa se si tina de carte.
    Decat la hotel unde incasezi ca maid 10 000 pe an in conditii umilitoare mai bine ajutate sa mearga la scoala. Sau decat sa ajunga pe la spalatoria domnului cu 30£/12h .
    Problema e ca nu sunt avizatii oamenii la ce datorii se expun si ce hartii semneaza. Nu in ultimul rand conteaza si imaginea facuta de studentii romani in colegiile londoneze.

Cunosc 4 cazuri de asa studenti , de la f rau la f bine

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pai nici eu nu am nimic cu cei care vor sa invete. Departe de mine acest gand.
    Din partea mea, sa studieze toti, sa invete, sa aiba diplome si mai important, sa mucneasca pe un post care sa corespunda cu calificarea.

Problema e cu promisiunile false si cu jocul cu banii oamenilor.

4. Anonymous

Anonymous Guest

Da. Si ai dreptate. Uite , unu din cazuri a apelat probabil la acest om , ferindu-se de mine sa nu-i aflu pontul probabil :)). A platit bani, nu f multi dar a platit. Faza e ca nu stie ce bani primeste si pentru ce .
    Cazul 2 e al unei doamne care si ea a mers acolo pt bani si pt NIN.
    Apoi a inceput sa frecventeze cursurile si chiar sa-i placa. Bine, tipa e absolventa de psihologie prin Ro .
    Cazul 3 cineva care a gasit mai usor sa obtina o calificare de electrician aici decat sa umble pe la ministerul invatamantului sa-si scoata nu stiu ce atestat pierdut cu timpul. plus experienta plus familiarizarea cu termenii. Plus cei 10750 care vor ajuta la cheltuielile de peste an.
    Cazul 4 . Un pusti care a aterizat de curand la londra, 0 engleza bac neluat.
    A luat NiN deja si cursurile pregatitoare de engleza l-au ajutat f mult.

Acum sa revin

Cazul unu va fi probabil exclus pt ca nu invata nimic si traieste cu mentalitatea ca aia sunt datori sa o treaca pt bani.
    Asa o fi, nu zic nu . Ce stiu este ca astia fac verificari de prezenta, nu arunca banii in caini. Banii la colegiu sunt dati in transe in functie de evolutia studentului.

Cazurile 2-4 in episodul urmator ca i-a apucat munca pe ai mei

5. a.andrei

a.andrei New Member

Trophy Points:
    0
    @john, barbate, esti intr-o tara in care legea se aplica... daca ai o problema cu acel anunt, fa o scrisoare anonima, pune detaliile tipilor respectivi (ca sunt destepti, si le-au facut publice) si trimite la BBC, sau la HMRC, unde crezi tu ca e mai bine... fii sigur ca o sa primesti un raspuns...
    nu mai esti in romania sa iti faci dreptate pt ca nimeni nu se baga sau poate unu are pila sau spaga mai mare...
    in alta ordine de idei, nu inteleg de ce esti asa de raspicat, injurandu-i pe aia castigi ceva? de unde stii ca poate anuntul era pus in gluma (daca zicea ca angajeaza doar moldovence ma ducea gandul la cineva), sau poate omu are deja angajate romance si mai vrea sa mai angajeze, poate chiar a angajat... ce ii poti face tu din spatele unui cont anonim? iar ca sa discutam sa ne simtim bine nu rezolvam nimic, de asta nu mi-am spus parerea pana mi-ai cerut-o cu insistenta

6. Anonymous

Anonymous Guest

Da, corect :) !

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Eu nu inteleg o treaba,
    la anunturi, este una aurelia ceva care,
    ofera loc in camera la un barbat, contra sumei de 65£/saptamana!

Deci, va dormi in aceeasi camera cu mine (de ex)? in paturi diferite?
    Dar, daca mai trage dreaq noaptea omu' o fasola ceva?
    Mai un sforait ceva?
    Mai un ciorap care miroase ceva?

Sau astia-s ceardaii care umplu casele la refuz? debarale/bai/subchiuveta/oriunde se poate?

8. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    Nu sunt decat 7 in casa -ras2-
    Trai nenica!

9. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Si este posibil ca atata timp cat aia 7 sunt plecati la munca (9-10 ore), camerele sa fie inchiriate cu ora. Sau cu "portia de somn".

Nu vad nimic rau in a avea coleg de camera. La facultate am stat la camin, 2 sau chiar 4 in camera. Nu era inuman pentru varsta respectiva. Probabil si aici e la fel. Daca vrei sa traiesti cu cheltuielile la minim... faci sacrificii, mirosi ciorapu altuia.

10. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    Totusi cred ca e altfel la camin, sunt in general oameni de aceasi varsta, cu aceleasi preocupari, cu aprox acelasi program, etc. Zic eu...

11. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    99% dintre români stau aşa .

Mai era un anunţ , cerea 640£ plus billuri pe o cameră king size ... Jesus ... eu dau 550£ pe un studio flat .

12. Anonymous

Anonymous Guest

Probabil ca este un box room si mai era loc pt a treia persoana in camera!

13. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Sunt curios,
    multe anunturi de la persoane care pleaca in Ro cu masina si care vor sa ia unu/doi/N pasageri

astia's reali?
    Au clienti?
    Acu' ce si-a laudat unu' volsvaghenu adica, dar vrea nefumatori, antialchool si fara sex desigur!
    Pai la ce pana mea mai calatoresti? -ras4-

14. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Stii bine ca romanul este ciubucar , merge cu masina acasa ca sa o vanda la piese (ciubuc) , se faleste cu ea , mai leaga 2-3 amatori de stat +30 ore incovoiat in masina , ca sa scada cheltuielile (ciubuc) , mai cumpara una alta prin outlet-uri (ciubuc) ... in loc sa mearga cu avionul si sa ajunga in 3 ore .

15. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    adica vrei sa faci abstractie de health & safety!? -nervos-
    no way! -nuuu- -nuuu- -nuuu-

la urma urmei mi se pare si normal sa pui conditiile de la inceput. iei pe cineva obisnuit sa "sudeze", te-a rupt pana la destinatie...

16. Anonymous

Anonymous Guest

Plec in romania cu deltaplanul, 4 locuri libere

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    spre coada ai ceva?

18. Anonymous

Anonymous Guest

2 la geam si 2 la mijloc

19. Anonymous

Anonymous Guest

Stau si ma intreb ce o fi cu invazia asta de anunturi imobiliare...
    La unu am sunat eu, aleatoriu. Mi-a raspuns o romanca. E agentie. Nu stie ce vrea si cum sta treaba pe aici , era deabia angajata. Agentia nu are website si nu era inscrisa prin nici o asociatie...

Politete la domnisoara.. din parti

Am mai vazut ca in spiritul integrarii am adus si reparatul masinilor in garaj, in spatele casei. Probabil ca uleiul de motor si alte alea vor fi date la veverite ca sa creasca mari si frumoase

20. Anonymous

Anonymous Guest

Share This Page