13.9 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Comentariile lui John si gasca

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Apr 24, 2013.

1. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am rezolvat si eu raporturi la viata mea. Not such a big deal. -ras4-
    Da, nu vreau sa mi se stie numele real, diminutivul pe forum. Unde l-am gasit, l-am raportat. Ce e asa greu de inteles?

Pe de alta parte, am raportat multa publicitate, spam, ajutandu-te pe tine sa lucrezi punctual.
    N-am primit nici macar un multumesc pentru asta.
    Dar asta era pe vremea cand eram prieteni si nu ne atacam reciproc.

De fapt, eu pe tine nu te-am numit in niciun fel. Nu-mi permit. Tu insa da si ai facut si psihanaliza mea. Ai vreun degree in psychiatry/psychanalysis si nu stiu eu? Sau m-ai crescut/ educat tu de ma cunosti asa de bine pe baza unui text? Valabil si pentru alti 'cititori in creier' de pe aici...

2. Anonymous

Anonymous Guest

De ce il pui singura, pe forum , rebecca? daca nu vrei sa se stie?

Eu zic sa terminam cu prostiile, sau sa continuam aici cu ele. Tu si cu Dan, cine mai e vechi pe aici, hai sa punem curu la treaba si sa refacem niste tutoriale in timp ce ne balacarim!
    O schema cadru, adaptata la situatia de acum a imigratiei in UK pt romani. Nevoile lor curente. Apoi , acolo sa nu se accepte off topic deloc. Aici, si in alte posturi ... fara numar. Ca undeva tre sa fie

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Sa-ti raspund punctual, poate intelegi intr-un final ca ma deprima sa discut subiectul ozn-uri cu tine:

1. Sustii ca ne viziteaza extraterestri si esti dispus sa mergi pana in panzele albe ca s-o demonstrezi.
    2. Nu stii tu ce detin eu fata de tine. Cand aveam 18 ani eram pasionat de subiect, deci paote nu's asa 0% cumafirmi tu.
    3. Am spus mereu si repet - n-ai dovezi ca ne viziteaza extraterestrii, sunt fabule, conspiratii, abureli. ISunt fix aceleasi dovezi ca in cazul religiei. Sunt mii de oameni care sustin ca au vorbit cu dumnezeu, institutii care se bazeaza pe credinta in dumenzeu, religia se studiaza in sute de universitati, iar tu spui ca "e o prostie". Nu cumva e un dublu standard? De ce ai crede i mie de marturii si nu ai crede milioane de marturii adunate de-a lungul a mai multe mii de ani? Vezi unde bat? Asa cum nu exista vreo dovada ca dumenzeu exista, la fel nu exista dovezi ca extraterestri nu exista. E simplu.
    4. N-am folosit nici o "metoda" de ocolire a linkurilor, pur si simplu mi se pare o pierdere de vreme sa ascult ce zice nu's ce calugar despre intalnirile lui cu dumnezeu si despre cum a vazut draci atand la usa chiliei in aceeasi masura in care mi se pare o pierdere de timp sa vad un dubios povestind despre cum l-au rapit pe el extraterestri.
    5. Mi-ai facut o analogie cu turnul eifel, ca de unde stiu eu ca exista. Nu ti-am raspuns pe loc, pentru c ami s-a parut o bataie de joc la adresa inteligentei tuturor celor care citesc. Pe turnul Eifel poti pune mana oricand. Pe extraterestri si pe dumenzeu NU.

Cu alte cuvinte, ceea ce numesti tu dovezi, eu numesc fabule, anecdote si inventii. La fel cum tu consideri dovezile despre dumenzeu fabule, anecdote si inventii. Capisci?

Daca nu te-am lamurit, esti liber sa deschizi un topic nou unde sa pui toate informatiile, dovezile, fabulele, marturiile, iar cand voi avea timp/chef sa dezbat asta cu tine, o voi face. Pana atunci, sper sa consideram subiectul incheiat.

M-ai intrebat - ti-am raspuns, Eu nu te-am intrebat nimic, asa ca nu vad motivul pentru care o sa scrii urmatorul post aici.

4. Anonymous

Anonymous Guest

Dan, tu iar ai timp de dat explicatii.
    Choice spunea intr-o alta discutie savanta , ca Xena si Hercules sunt facute dupa o poveste reala. Tu vrei sa polemizezi cu asa ceva si sa iesi calm din discutie?

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Arata-mi tu un loc, unde l-am pus eu.
    Daca voiam sa fie stiut scriam (numele/diminutivul meu) la id.
    Nicaieri, nici pe forum, nici pe FB, nici pe YM (id de Romania si de UK) nu mi-am scris id-ul sau numele adevarat.
    De ce sa-l pun aici?

6. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    1. N-ai rezolvat reporturi pe aceasta platforma. In plus, tu vad ca ai timp mai mult ca mine.
    2. Cererea ta era absurda. E greu de inteles de ce ai vrea sa apari pe forum cu toate datele personale, inclusiv adresa, dar vrei sa-ti fie sterse niste prescurtari ale numelui. E bataie de joc la adresa mea mai exact.
    3. Putem fi prieteni in continuare daca reusesti sa intelegi ca deranjezi prin atitudinea ta agresiva, prin atacuri, incercari de dezbinare etc. Ti-am mai spus - cat timp nu te legi de mine, n-am nici o problema cu tine. E greu de priceput?
    4. Ba da, prin actiunile tale jignitoare la adresa mea.
    5. Daca ti-am facut psihanaliza si ma intrebi de degree, ia spune-mi, ce diagnostic ti-am pus? Sau e iar o incercare de manipulare grosolana, ca sa pari tu ceva victima? SURPRISE! Nu esti victima in povestea asta, dimpotriva!

7. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Mai omule, pe FIECARE postare a ta e link direct la site-ul tau unde ai toate datele de contact.
    Daca cineva vrea sa stie cine esti, da click pe poza ta sau pe numele tau, care duc la profil. Unde iarasi e link catre site-ul tau.

Nu a pus nimeni site-ul ala acolo, l-ai pus tu cu manuta ta.
    Tot tu cu manuta ta puteai/poti sa-l stergi, dar ai spus ca nu e nevoie, ca cine vrea sa afle cine esti se uita pe topicurile de acum 5 ani de pe forum si afla ca ti se spune Mimi. Fals! Cine vrea sa stie cine esti, da click pe profilul tau.

Si pana la urma daca ar afla ca ti se spune Mimi ce? E numele tau real? Mimi e "date personale"? Ti-am mai explicat o data toate astea, oboseste-te sa INTELEGI, nu e suficient sa citesti.

Mai mult, ai dat report la o gramada de posturi din sectiunea aia neafisata public, unde toti te cunosc personal, sau stiu deja ca ti se spune Mimi. Deci care e sensul? Are vreun sens?

Si mai spui ca nu provoci.

*Mimi = nume inventat

8. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ma deranjeaza acuzatiile aiuristice. Duminica seara am si eu timp sa ma apar.

9. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Mda...na....ok...iti inteleg sentimentul, ele este grele discutiile si nivelurile uneori...nu-i nimic, i sense the force is strong with you, progress you must. Vei fi -castigator-.

Aici ai dat-o in bara rau de tot. Discutia a fost alta. Eu ziceam ca ma uitam cand eram mic la episoade cu Hercule si Xena, ca e Hercule din mitologia greaca, si ca era interesant sa ''invat'' cate ceva despre mitologia greceasca, daca imi amintesc am folosit poate si '' '' cand am scris ca ''studiam'' sau cum am formulat.
    Apoi cineva a zis ca Hercule e din mitologia greceasca, dar Xena sigur nu. Si eu am zis ca desi nu e un personaj real din mitologia greceasca, filmul Xena totusi are o gramada de personaje din mitologia greceasca, deci se desfasura prin locatii grecesti, cu zeite si zei grecesti. Ba mai mult tin minte ca am precizat ca unul din antagonistii principali din Hercule, acelasi actor, joaca rolul lui Ares, zeul razboiului, si in hercule si in Xena. Deci producatorii filmelor au creat intentionat un bridge inte cele doua filme, ambele cu personaje, mituri si zeitati grecesti...ca hercule chiar e din mitologie, si Xena nu, e partea a doua, in afara de diferenta asta, ambele filme se inscriu clar in mitologia greceasca.

@Dan.
    Nu are rost sa mai vb despre ufo, tu nu vrei sa admiti unele chestii care mie mi se par imposibil de negat. Sa ma anunti cand apare dumnezeu pe un radar si il vad mai multe persoane pe cer, concomitent...sau na, daca preferi o biblie zburatoare in aceleasi conditii. Pana atunci nu poti sa compari cele doua ''conspiratii''.

10. Anonymous

Anonymous Guest

Easy , isn't it?

Probabil ca o sa creasca un picut traficul pe pagina ta acum, pt asta dai tu o bere vreodata.

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    4. Care? Te-am numit in vreun fel?
    2. Am mai spus - nu este nimic la vedere - in mesaj. Trebuie date cel putin trei click-uri sa se ajunga la ele prin website
    3. N-am fost si nu voi fi victima nimanui. Iar vezi totul in alb-negru. Sunt un interlocutor pe forum.
    Diagnosticul tau, indiferent care e, este subiectiv.

Nu cred ca mai putem fi prieteni, nu in momentul in care ignori orice mesaj public sau privat venit din partea mea.
    Ceva inocent, fara gand ascuns la poza superba de pe 'Copiii nostri'. Am fost singura care a comentat sincer si frumos.
    Sa inteleg ca nu ai vazut? Pun pariu ca daca scria altcineva iti smulgea macar un zambet. Faptele vorbesc si mie nu-mi plac lucrurile induse. Pacat, Dan, eu chiar te-am considerat prieten...

12. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    De ce ai luat si poza in "quote" sa am de editat 2 posturi in loc de unul? Thanks, smart move. (Dan)

cum spuneam, 3 clicks.
    Te rog, sterge acest mesaj.

13. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Daca dadeai pe "contact" gaseai si adresa.
    In fine, ideea e ca e o cerere absurda. Cand iti afisezi cu mana ta datele, sa-l pui pe altu sa munceasca pentru o prescurtare a numelui "pentru ca a zis ca avem dreptul". Vorba lui theman, d'aia nu avem all-inclusive in Romania.

PS: Pentru NUMELE tau e suficient un singur click. Pe globulet.
    La doua clickuri afli deja adresa, numar de telefon... Vrei sa-ti fac un tutorial?

14. Anonymous

Anonymous Guest

Sorry, Rebecca, doar un click. Eu am pus 3 poze asa, la misto , ca o harta. Numele tau apare pe prima pagina, dupa primul click!

15. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ok, cati crezi tu ca dau click inafara mesajului? Sau au rabdare sa se duca pana in josul paginii?

Te rog sterge pozele. Alea-s chiar in mesaj.
    Dan, sterge-mi link-ul, te rog.

Mai bine asa, decat sa afle si Grivei al vecinilor datele mele personale prin bunavointa domniilor voastre.
    Adresa nu mai e valabila, anyway.
    Multumesc.

16. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    4 - exact, daca nu m-ai NUMIT, consideri ca nu m-ai jignit. Confortabil. Cum spuneam, daca citeai, aflai ca m-ai jignit prin actiunile tale. E nevoie sa subliniez?

2. Ti-am raspuns mai sus, e la vedere - un singur click Oricum, e doar pentru cei care VOR sa afle ceva despre tine. E mai usor sa ajungi la numele si adresa ta decat la o prescurtare a numelui de acum 5 ani.

3. Daca esti interlocutor pe forum, comporta-te ca atare. Nu ma mai acuza aiurea si nu ma mai provoca. Ai spus ca ti-am pus diagnostic, acum nu stii care e. Logic, pentru ca nu ti-am pus, e o acuzatie la adresa mea fara o baza reala, o inventie.

Cat despre poze - de asta ai pus comment acolo, ca sa auzi un "multumesc" de la mine? Parca spuneai ca e sincer. Lucrurile facute sincer, din inima, nu se reproseaza si nu le faci sa astepti ceva in schimb. Intelegi?

17. Anonymous

Anonymous Guest

Tind sa cred ca esti sincera. Mi-aduc aminte totusi, ca ii sareai in cap dromaderului odata, pe tema asta. Erai la fel de convinsa.

M-as bucura sa intelegi mai multe despre relativitatea lucrurilor si starilor

18. Anonymous

Anonymous Guest

Rebeca, da, pozele ar trebui sterse. Parerea mea este sa-ti lasi in semnatura website-ul si sa vezi problema reala cu el , de ce nu e accesat. Cu siguranta vei primi ajutor pentru o mai buna promovare a lui.
    E afacerea ta, trebuie dezvoltata.

19. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu are rabdare nimeni.Tocmai despre asta e vorba, cine nu are rabdare sa dea scroll in josul paginii, cu siguranta nu va avea rabdare sa caute toate posturile din forum sa afle ca acum 2 ani ti-a zis cineva Mimi.
    In schimb cine vrea sa afle cine esti, fix asta face, intra pe profilul tau, da click pe pagina pusa de tine acolo si afla cum te cheama.

Acuma, facandu-te ca nu intelegi, tot nu vrei sa recunosti ca faci misto de noi?

Si inca o dovada ca nu ai un comportament OK - de ce ma rogi pe mine sa-ti sterg link-ul de la profil? Ti-e lene sa il editezi singura? Eu ti l-am pus acolo? Nu l-ai pus tu?

20. Anonymous

Anonymous Guest

Oare TheMan o fi adormit?

Share This Page