18 C
London
Thursday, June 30, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Comentariile lui John si gasca

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Apr 24, 2013.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Nu ai sa ai parte de tratamentul asta , atat timp cat nu-l provoci.
    Ia fa-ti o autorecenzie a atitudinii tale, chiar nu ai provocat micile..muscaturi?

In sfarsit, eu promit ca o sa te anunt cand te voi "musca" , adica un mic avertisment.

For now, -dragoste-

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    In cazul de fata, chiar nu am provocat.
    1 Ai stricat un topic, la care eu tin, care a fost apreciat la vremea lui si de care uneori ma folosesc, pentru ca e 'copilul meu' si am adaugat in timp resurse acolo (la care nu mai am acces, pentru ca era o etapa de studiu) si am incurajat si apreciez si contributia altora la ceva ce s-a dovedit a fi util, inclusiv pentru mine.

2 Restul... Jocurile - greseala mea ca n-am scris 'educative' si a iesit ce a iesit; dar, iarasi, nu esti mediu, sa intelegi ca eu tin foarte mult la educatia mea si a celor din jurul meu...

3 L-ai numit 'penibil' pe Choice, de ce? pentru ca nu a scris ce voiati voi?
    Noi am avut mici divergente, dar nu-mi permit asemenea epitete, doar pentru ca eu, de exemplu, cred in Dumnezeu si el nu crede.
    M-ai numit pe mine 'ipocrita'. Cati bani crezi tu ca am luat pana acum din altceva, decat meseria mea, care, apropo, nu are de-a face cu a scrie carti/dictionare/ scris multe informatii pe forum/facebook/ajutat oameni concret sa nu pice in mana intermediarilor fara sa iau 1p...Asta fac/voi face din ambitie/pasiune/dorinta de a ajuta - no, exclus, mie ce-mi iese? (poate satisfactia unui lucru apreciat conteaza mai mult decat banii, poate ca nu: YOU'LL NEVER KNOW!
    M-am realizat profesional, partial, dar, da, e meritul meu si nu ma opresc aici. Sunt mult mai multi care stau mult mai bine, dar eu nu-s la concurenta decat cu MINE INSAMI.

Mai departe nu mai vorbesc, chiar nu-mi mai permit.
    Pe vremuri, chiar daca eram moderator, nu luam decizii de una singura, acum orice este spus/scris este evaluat subiectiv si de o singura persoana.
    E adevarat ca nu ia decizii administrative, insa, poate nu-si da seama, dar vorbele sale dor la fel de tare.
    El decide ca e totul negru-alb si are si si destui Pristanda pe forum.
    Asta e OFUL MEU.

3. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    I'm here , ready for a new war .

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Spui ca nu provoci, dar provoci. Cum vine asta?
    Decid eu ca e alb i negru pentru cine? Pentru tine? Te deranjeaza felul in care gandesc eu? Nu mai citi ce scriu. Te-am evitat cat am putut, pentru ca, nu-i asa, daca tie are voie sa ti se faca scarba de anumite comportamente, si mie are voie sa mi se faca scarba.

Cand n-o sa mai cauti sa te iei d emine, o sa te las in pace. Cum ai vazut dealtfel. Nu ti-am adresat nici o vorba si nici nu am facut aluzii la tine cat timp nu mi-ai scris numele sau ai facut referiri la mine. Cat timp ma provoci, o sa-ti raspund exact cum meriti, nu cum ai tu impresia ca meriti.

De ce dor vorbele mele? Pentru ca spun adevarul? Stiu, adevarul doare, dar n-o sa te mint frumos, pentru ca nu vad rostul.

5. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Shields ON .

6. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Si cam ce se intampla in urma acestei "evaluari subiective"? Daca nu iau masuri administrative? Le evaluez si ce, le mananc intre doua felii de paine?

Eu nu stiu, tu realizezi ce zici?

7. Anonymous

Anonymous Guest

1. NU am sters postarile din topicul acela pe care si eu il consider f util , pacat ca e la naftalina. Era simplu , sa vb cu Dan si sa-mi stearga interventia. Nu sa reactionezi de parca te-as fi violat.
    2 NU tre sa fii mediu ca sa poti " citi" o persoana !
    3 Nu stiu de ce trebuie sa fii tu closca aparatoare a puiului Choice. Si daca tot esti, incearca sa vezi ce-ti reproseaza altii, cum ca te bagi ca musca.
    Choice , puiul tau , tocmai incepuse cu "Bai si Ma" catre altii , tocmai pt ca nu voiau sa-i accepte punctul de vedere. Tu, inocenta, ai aparut din senin , ca Xena, sa aperi dreptatea (oficial) , in realitate ..sa arati ca esti vie.

Chiar insisti sa-l facem pe TheMan sa-si ia si popcorn? Crede-ma, nu am jena sa merg mai departe cu discutia , pt ca esti un interlocutor pe masura, si ar trebui sa stii cand sa te opresti , sau sa suporti consecintele daca alegi sa mergi mai departe.

8. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu am popcorn -gratar- dar ,,in realitate ..sa arati ca esti vie.,, a meritat carbunii .

Tocmai am pus la rece si o lada de bere ...

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Tu esti ferm convins ca detii adevarul absolut.

Ce sa zic...no comment. -ras4-

Ti se pare normal sa lasi sa se faca varza si caterinca din orice, doar ca s-o enervezi pe subsemnata?
    Eu zic ca poate forumul are de pierdut din pricina atator offtopics
    Ingreunarea cautarii unei informatii si lehamitea celor care se retrag dezgustati pentru ca citesc 'balarii' iti spune ceva?

10. Anonymous

Anonymous Guest

Tu chiar te crezi buricul pamantului?

11. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    rebecca , epoca cautarii de info about work in UK is over . Capisci ?

12. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Stii tu ca sunt ferm convins ca detin adevarul absolut?
    E exact opusul, eu sustin ca nu exista dovezi in favoarea a ce spune Choice, care mai sustine ca detine adevarul absolut.

Inca o chestie pe care nu o pricep - de ce acuzi fara sa stii despre ce e vorba? Ti-am mai zis ca te faci de ras in felul asta si ai considerat-o jignire.

Deci tu sustii ca nu moderez bine forumul doar pentru ca vreau sa te enervez? Te mai intreb o data - realizezi ce spui, sau spui doar "de umplutura"?

13. Anonymous

Anonymous Guest

Nu e chiar asa, man. Are dreptate in mare masura cu cautatul informatiilor pr forum. Din pacate nu are credibilitate, pentru ca iar foloseste un motiv general, cu priza la public, pentru a acoperi din actiunile ei.

14. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Stiu ca are dreptate cu offtopicurile, dar pana si cei vechi ignora regulile pe care le-am tot repetat. Pana si tu le ignori uneori.
    Si asa cum repet de ceva vreme incoace, consider forumul o oglinda a unei parti a comunitatii. Daca asta e comunitatea, eu nu pot sa o schimb.

Daca Rebeca are impresia ca las offtopicurile pentru ca vreau s-o enervez pe ea, iti dau dreptate, crede ca forumul se invarte in jurul ei. Doar crede. Nimeni, nici eu, nici tu, nici Rebeca nu e "centrul" forumului. Forumul se poate lipsi oricand fara regrete de oricare dintre noi.

Astia suntem, trebuie sa traim cu asta. Ne place scandalul, provocarile, cancanul. Nu recunoastem, dar uite-te si la ultimele postari ale lui Dio, si ale Rebecai. Au vreun motiv intemeiat sa provoace disensiuni? Nu stiu, dar o fac,

15. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Johny, sa inteleg ca exista o problema intre noi ? Eu, vezi, sunt asa mai prost, cred in tot felul de bazaconii relatate de mii de oameni, etc, si nu pricep prea usor ce-mi zice omul prin internetele asta, cu iq-ul meu clar net inferior iq-ului tau...poate vrei sa-mi explici live cum ca-s prost ?

@Dan
    Eu n-am sustinut ca detin adevarul absolut, deci nu-mi pune vorbe in gura, eu doar am sustinut ca detin mult mai mult decat tine, care detii in acel subiect fix 0.1%. Si cu toate ca detii 0.nimic %, fata de mine cu nspe mii de oameni ce-i cataloghez drept sursa mea, TU, sunt ferm convins, ca ai impresia ca detii adevarul absolut. Altfel nu ai fi folosit toate manevrele alea de ocolire a unor linkuri pe care ti le-am dat. Deci efectiv ai inchis ochii si intrebai ''care dovezi ?'' pai asa ?

16. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu va las cu bine.
    Voi continua sa adaug chestii utile pe aici, in pofida 'starii de bine' ce ma apuca cand vad tonul discutiilor.
    Dan, nu ai luat nicio masura la raporturi trimise de mine si la chestii care s-au scris in plus. Negi acest lucru?
    Sau ai zis, eh...e de la 'nebuna aia', ce sa ma complic?

17. Anonymous

Anonymous Guest

Choice, ai gasit vreo referire facuta de mine despre IQ-ul tau? Sau te simti complexat si ai vrut sa spui ceva?

18. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ne lasi cu bine sau continui sa adaugi chestii "utile"?

Da, neg faptul ca nu am reactionat la reporturi serioase.
    Sunt insa si exceptii, cand raporturile serioase se pierd printre sute de alte raporturi date de tine, raporturi inutile, ca sa "il pun pe fraier la treaba degeaba".

19. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    @John Nutt
    Alte referiri care tindeau adunate ca vectori in directia aia...poate m-am inselat. Mai trece 1000 de ani pana ma simt complexat pe un forum.

20. Anonymous

Anonymous Guest

Naspa, eu m-as simti aiurea daca ma bag in discutii mult peste nivelul meu. Nu putem face nimic, decat sa asteptam 1000 de ani atunci.

Share This Page