10.2 C
London
Thursday, February 25, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Comentariile lui John si gasca

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Apr 24, 2013.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Scriu aici ca sa nu fiu pedepsit pt offtopic sau cine stie ce atacuri.
    Daca va simtiti atacati de mine pur si simplu apasati pe x , in dreapta sus a paginii!

http://www.romani-online.co.uk/forum/mi ... 56#p144356

Dane, baneaza-ma, muta-ma unde vrei tu , da e greu sa tac .
    Oare ala de la colegiu , care te-a lasat pe tine dezlegat pe forumul asta sa aduci studenti romani , vede ca tu habar nu ai sa te exprimi in limba natala? oare nu se gandeste ce crema de studenti vei aduce tu....

De unde dracu ajung toti analfabetii recruteri pt colegiile britanice? nu stiu!
    Mai , care stiti ca vreti sa mergeti la colegiile astea si nu stiti cum sa completati formulare si de unde sa le luati , puneti intrebari clare pe forumul asta si ma voi stradui eu si altii sa va ajutam.

Dar nu-i lasati pe astia sa traiasca pe spinarea voastra.

2. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am atras atentia aici:
    http://www.romani-online.co.uk/forum/st ... bani-10326

Bine, topicul a fost dus intr-o directie aiurea, dar prima pagina este oarecum relevanta.
    Nu-i nimic rau in a face inscrieri la colegiu, atata timp cat nu minti lumea.

Cel din topicul mentionat de John spune ca "recruteaza personal". Ce facem cu el?

PS: sa pun diacritice la titlul acestui topic? Cum e, gașca sau gâsca?

3. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Ce gîscă are John? :D

4. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Așa zice el la lebădă.

5. Anonymous

Anonymous Guest

Baga diacritice te rog , nu vreau sa fiu numit zoofil !

6. alyyn2045

alyyn2045 Member

Trophy Points:
    16
    Re: Drepturi dupa casatoria cu un cetatean britanic

Comentariu la topicul de aici:
    http://www.romani-online.co.uk/forum/82 ... tanic-9670

Sunt si eu curios cum suportati sa fiti luate de Carpe de către englezi , ca știu povesti multe , si asta doar ca sa fiti Cică doamna in Londra sau eu mai știu unde ? Cum va suportati pe bune , as vrea sa știu si eu daca nu va suparati ? Sa înțeleg ca e la moda vanatoarea de căsătorii pt beneficii ?

7. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    John, il primesti si pe alyyn in gașca ta?
    Cel putin o vreme ma tin de promisiune si adun intr-un singur loc comentariile acide.
    Alyyn, pser ca nu te superi, dar ti-am mutat replica aici, unde ai sanse mai mari sa nu fi banat pentru instigare la scandal.

8. Anonymous

Anonymous Guest

Oricine are simtul umorului, simtul realitatii si ceva de spus intr-o romana scrisa relativ corecta, e binevenit!

9. Anonymous

Anonymous Guest

Alin, sincer sa fiu nu as avea nimic impotriva ca unele sa se marite cu englezoi pt bluecard dar sa aiba amanti romani.
    Va fi un stres mai putin pt noi! :)))

PS: Asta mi-a dat o idee noua,
    Sa fie un "club al fetelor" pe forum si unul pt baieti. Noi vb despre femei ce stim noi;) ele despre ce stiu/vor ele.

Ne putem intepa de la distanta fara sa ne invadam spatiul.

De ex , daca vom discuta despre sani si fuste scurte , fetele vor comenta despre asta intre ele, nu la noi la masa.
    La fel, daca ele deschid un subiect "marimea conteaza sau nu-dilema cercetatorilor britanici" noi vom discuta in grupul nostru despre....fotbal

10. ANUBIS-DAT

ANUBIS-DAT New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Self Employed / Consultancy in B&M
    Buna dimineata, eu cred ca trebuie aplicata o corectie, nu Romancele se " imperecheaza " cu englezii......corect este doar moldovencele, pentru ca eu nu am auzit despre bucurestence sa faca asa ceva.
    Puteti sa va dati cu poponeata de pamant si sa nu fiti de acord cu asta insa eu nu am intalnit pana acum un moldovean cu " coloana vertebrala " toti au un comportament " alterat " , o invidie greu de tinut in lesa si par sa fie focusati mai mult pe nevoile si realizarile altora neglijandu-le pe ale lor.... Ma rog care defapt sunt inexistente.
    Va pupa tata....doar pe cei care merita respect.... Putin la numar ce-i drept.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Anonymous

Anonymous Guest

Am impresia ca tu ai gasit numai moldoveni care te-au abuzat.
    Imi pare rau pt tine insa ia partea buna:iti va fi mai usor aici!

12. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @ANUBIS - i-ai vandut contul lui Deceneu?

Eu inteleg ca topicul asta e mai "sincer", dar nu merge asa. Serios, tot aveti o treaba cu oltenii, moldovenii, bucurestenii, de parca nu ajunge ca ne jignesc altii, va jigniti si voi intre voi.

@ANUBIS - nici eu nu am intalnit bucurestean care sa nu aiba asa, un fin accent de moldovean. Asa ca teoria ta e o aberatie. Nu stiu ce frustrari ai, nu cred ca intereseaza pe nimeni, dar nu ti le varsa pe forum.

13. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

I-auzi...
    Ce pacat!

Deci,nu ti-ai cunoscut tatal?

14. Anonymous

Anonymous Guest

Nici mama lui nu l-a cunoscut!

15. cat

cat New Member

Trophy Points:
    0
    John-Nutt, sper ca fiica ta sa fie ceva mai inteligenta decit tine, si cind va auzi pe unul ca tine ca vorbeste de sanii ei sau fusta ei scurta, sa inteleaga ca e "sexual harassment" (online sau nu) si nu o gluma inocenta.

Si atita vreme cit comentariile sint pe un forum public, ele nu sint la masa ta.

16. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @cat - interesanta observatia. Dar nu cred ca e corecta. Discutia despre fuste nu este "sexual harassement" atata timp cat nu sunt indreptate asupra unei persoane anume. Stii, sunt site-uri intregi dedicate discutiilor despre sani de exemplu si nu sunt ilegale. De fapt, jumatate din internet e dedicat fustelor scurte si diverselor parti ale anatomiei femeilor (si barbatilor, ca nu sunt discriminati nici ei)

Eu nu sunt de acord cu ce spune John din cu totul alte motive. Segregarea n-a adus nimic bun in nici o situatie. Cred ca tema generala a forumului e de socializare, nu de caterinca. Si cum jumatate din internet se ocupa deja cu fuste scurte, ce sens are sa le punem si aici?

17. Anonymous

Anonymous Guest

Nu ti-am interzis domnule sa-ti dai cu parerea aici.
    Cand iesi cu prietenii la o bere se intampla sa mai apara cate unii la masa, de care nu aveai chef dar nu scapi de ei pana nu le dai un ban!

Cantecul tau dureaza mult?

18. Anonymous

Anonymous Guest

Dane, eu nu sunt adeptul segregarii de asemenea ! Dar daca nu suporti discutiile "intre baieti" nu te opreste nimeni sa ai discutii "intre fete"
    Sunt f multe cluburi femina!
    Nu e o separare fortata, e o alegere voluntara.
    Si toaletele sunt separate in locurile publice,nu?

19. Super trooper

Super trooper New Member

Trophy Points:
    0
    Vai da cat patriotism pe acest forum. Eu am o propunere concreta pentru remedierea situatiei. Cum se prinde un Roman ( femeie sau barbat) ca e casatorit cu un cetatean al altei tari sa i se dea cu Constitutia in cap. Incredibil unde a ajuns lumea asta, sa se casatoreasca oameni de nationalitati diferite. Vai, vai...poate sa mai face vreo biserica in acest sens!

Revenind la discriminare, de fiecare data cand cineva se plange de moldoveni, olteni, ardeleni etc. acel cineva e bucurestean. Coincidenta? Hmm...
    Iar asta cu sexual harassment e un pic dusa la extrem. Nu numai barbatii vb de fusta scurta a vreunei pitipoance ci si femeile. Doar ca atunci nu o mai numim sexual harassment. Barbatii o sa zica ca e buna femeile ca e curva. oare cine e mai "bubos" in situatia de fata?

In concluzie e plin de oamnei stresati si complexati care nu stiu sa reactioneze nici cand glumesti, nici cand vb serios nici cand faci misto de ei. Mai relaxati-va putin fratilor si o sa vedeti ca viata va fi mai frumoasa.

20. Anonymous

Anonymous Guest

Stii cum e ST? Tu chiar ii crezi asa de sfinti sau pudibonzi pe astia ? Dau din gura (pe forum mai usor decat on alte parti ) si sunt gica contra la orice doar pt ca suna bine altora ca ei si nu au o idee proprie asumata. Asa sunt dupa cum bate vantul. Nu-i trata serios niciodata ca te vei umple de nervi!

Share This Page