12.6 C
London
Friday, May 26, 2017
£1 = 5.26RON / €1.16 / $1.30

CHIRII IN LONDRA?

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by Aura2011, Jul 26, 2011.

1. Aura2011

Aura2011 New Member

Trophy Points:
    0
    Cine ne poate ajuta pe mine si sotul meu cu o chirie sau o informatie despre aceasta in orice zona a Londrei , in jur de 400 £camera pe luna, ca sa ne mutam incepand din 5 aug? Suntem un cuplu fff bine simtit,ne-am cunoscut anul trecut in Anglia la locul munca anterior si inca nu avem copii Va asteptam sa ne raspundeti chiar si cu o informatie. Adevarul e ca avem nevoie mare de ea

2. Fabian

Fabian New Member

Trophy Points:
    0
  3. Aura2011

Aura2011 New Member

Trophy Points:
    0
    Ne-ar ajuta mai mult o informatie despre o chirie concreta in Londra,in jur de 400£pe luna camera dubla,chiar daca e in apartament cu altii, incepand din 5 aug. Cine stie, il rog sa ne ajute cu informatia aceasta. Multumesc si astept raspuns!

4. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Salut,

Cu riscul sa te superi pe mine,tot ti-o spun:aici pe forum,ai sanse 95% sa fii invatata sa te descurci singurica,si 5% pont,sau mura...
    este si o zicala de genul :"pe flamand mai bine il inveti sa pescuiasca decat sa-i dai un peste sa manance"
    Numai bine

5. Aura2011

Aura2011 New Member

Trophy Points:
    0
    Site-uri stim si noi , am vazut ca exista insa si anunturi personale pe site-ul acesta , si ne-am gandit ca va fi cineva reciproc interesat, asteptam doritori

6. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu doar m-am uitat pe Goagal Earth la nivel de strada in Londra si am vazut o gramada de agentii, mai des Foxtons. Nu zic la misto dar nu cred ca e asa de greu sa intri intr-una dintre ele, sau miros la tine ca nu te descurci cu ceva... Oricum bafta.

7. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  8. leonard_e36

leonard_e36 New Member

Trophy Points:
    0
    din cate am vazut aia de la Foxtons au numai case sau apartamente high class , sau cel putin asta am remarcat eu uitandu-ma la oferta lor .

9. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    @ Aura
    Incearca la rubricile de anunturi si de pe celelalte site-uri romanesti.

@ restul postantilor
    Cu inchiriatul prin agentii este cel mai greu. In curand, voi posta un (nou) tutorial despre chirii.

10. parker1

parker1 New Member

Trophy Points:
    0
  11. Aura2011

Aura2011 New Member

Trophy Points:
    0
    Le multumesc celor care au fost scurti si la subiect, mai ales informatia cu globrix e buna. Daca mai are insa cineva alte informatii si oferte , trimiteti fie pe forum , fie pe e-mail tranzitus at yahoo dot com Mai ales ofertele clare sunt foarte bine venite!Multumim

12. leonard_e36

leonard_e36 New Member

Trophy Points:
    0
    @Albea , te rog fa tutorialul ala pana la sfarsitul lunii daca poti , nu de alta dar venim si noi la inceputul lui august si ne-ar prinde bine :)

13. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Un tutorial despre chiri facut de cineva cu state mai vechi in UK ar fi nemaipomenit, ceva de genul unde e mai bine ca zona sa inchiriezi, unde e mai ieftin ca zona sa inchiriezi, ce sa urmaresti in rent agreement etc. Eu am cautat pe goagal London bad neighbourhoods si din rezultatele obtinute am extras niste zone rau famate care nu erau recomandate pentru inchiriere. Rezultatele nu erau foarte recente dar eu le scriu si daca poate cineva avizat sa le combata astept cu placere. Deci, zone naspa in Londra:
    Hackney
    Peckham
    Walthamstow
    Dagenham
    Brixton
    Plaistow
    Zone izolate din Acton
    Se spunea pe acolo ca sudul si estul Londrei sunt mai putin dezvoltate, cu mai multi imigranti si mai neingrijite, dar, daca te uiti pe harta Metro Police la criminalitate, Bromley este sub ceea ce numesc ei rata obisnuita a criminalitatii, desi e in sud est. Eu mi-am rupt ochii cautand case si flat-uri pe RightMove si nu am gasit diferente mari de pret intre est si vest, chiar se cereau niste chirii mari pe zone din Peckham.
    Deci ii invit pe cei care se simt in siguranta in Londra sa ne spuna aproximativ pe unde locuiesc, la fel si pe cei din tabara opusa.

Share This Page