16.9 C
London
Wednesday, September 23, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Chirie la 1 o ora de Heathrow

Discussion in 'SEZATOARE' started by bogdan84, Mar 7, 2014.

1. bogdan84

bogdan84 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Software Engineer
    Casa in care stau acum in Wimbledon se va vinde, si cam intr-o luna trebuie sa ma mut atat ca nu prea stiu unde. As vrea sa fiu cam la o ora de aeroport si la 30 de minute de centrul Londrei. Aveti idei de zone? E vreo zona buna pe ruta Piccadilly Line? Momentan ma uit la Wimbledon, Surbiton, Marylebone dar as vrea sa am mai multe optiuni. Vreau sa fie o zona civilizata, precum Wimbledon, si ca buget ar fi pana pe la £1650 pe luna ptr 2 dormitoare mobilata. Multumesc.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Parerea mea este sa nu te duci mai departe de SW20. Nu stiu exact cum te incadrezi cu bugetul, dar daca nu ai probleme cu avioanele la joasa inaltime (surprinzator de multa lume nu are) iti sugerez SW13, 14, 15, 18 si 19 si, nu in ultimul rand, Richmond (TW10). Daca treci la nord de Tamisa, deja incepi sa faci concesii serioase la capitolul "civilizatie". Btw, ca veni vorba, stii ce mi-a spus o clienta agent imobiliar? Ca cele mai bune zone in pentru familii cu copii de scoala, sunt zonele unde benzinariile inchid pe timpul noptii. De atunci am inceput sa ma uit mai atent si sa stii ca are dreptate.

3. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    da-te aproape Bogdane. Woking te asteapta. 25 min de waterloo cu trenul. trenuri la fiecare 10-15 minute. la heathrow in 20 min cu masina.

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    Weybridge, Ashford (Middlesex)

5. bogdan84

bogdan84 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Software Engineer
    Multumesc pentru raspunsuri. Pana la urma tot in Wimbledon am luat :d. Zonele din afara, gen Woking, erau aproape ca timp de centrul Londrei si aeroport dar dupa o seara mai tarzie prin oras as fi dat foarte mult la taxi. Marylebone era ideal, central si aproape de Heathrow Express dar chiar si la chirii spre £2000 pcm casele sunt tot departe de ceea ce poti luat in Wimbledon la £1500 pcm. Oricum au crescut substantial chiriile fata de acum 2 ani.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

6. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    1 bedroom bate catre 1000 aici in Leyton :(

Share This Page