17.9 C
London
Monday, June 27, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

CHESS

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by bd1312001, Oct 24, 2007.

1. bd1312001

bd1312001 New Member

Trophy Points:
    0
    pe www.letsplaychess.com
    sunt foarte multe oportunitati de a juca, mai ales daca devii full membru...sunt foarte multe informatii la care ai acces si care poti sa le diversifici...e captivand si d.p.d.v. al numarului de jocuri care le poti deschide, turnee, echipe, jocuri notate, stategii, referinte spre tipurile de deschideri etc...ca un exemplu, am in jur de 500 de plansete de jucat care ma asteapta...chiar daca nu e ca pe un server on-line in care timpul alocat unei mutari e reprezentat in minute, uneori e f. avantajos sa dispui de un nr. mare de plansete programate pt. o perioada mai mare de timp, pt a diversifica fel de fel de strategii si de a juca cu o gama variata de jucatori in acelasi timp sau ce e important - cand ai timp

De aceea fac un apel la cei interesati sa intre pe www.letsplaychess.com pt a forma o echipa mai mare din randul romanilor ce se vor inscrie.

pt. contact (mai multe informatii) yahoo messenger bd1312001 sau pe site nickname ciprian_stefan_marius
    Va astept
    Cu stima!

2. bd1312001

bd1312001 New Member

Trophy Points:
    0
    Alte site-uri unde sunt inscris, chiar daca unele iti limiteaza numarul de jocuri daca te inscrii pt free cost, dar sunt variate ca nr de informatii si nr de jucatori (de oriunde).
    Daca la www.letsplaychess.com sunt 450 000 de membri, celelalte au cateva zeci de mii de inscrisi:

http://www.chessmaniac.com/

http://www.redhotpawn.com/

http://gameknot.com/

http://www.chesshere.com

Mutarile sunt estimate la ordinul zilelor... de la 1 zi/move pana la 21 zile/move...dar ai ocazia sa joci cu jucatori din peste 200 de tari.
    Informatii si la ID-ul de messenger bd1312001 (si e-mail)

3. bd1312001

bd1312001 New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru cei ce vor chess bullet (1,2 min/game), blitz (3-15 min/game), slow (over 16min/game) va recomand un soft free sau 28,5 $ pt alte drepturi, de pe site-ul www.chessbase.com . Dupa instalarea acestui soft, aveti ocazia sa intrati pe un server unde mereu sunt cateva mii de jucatori online din toate colturile lumii de diferite valori...de la jucatori din top 100 mondial pana la incepatori...se poate juca sah on-line avand o grafita buna si diferite categorii de informatii si canale...un ex. in septembrie am urmarit live campionatul mondial de sah din Mexico.
    Daca aveti incertitudini, va pot da programul la ID-ul de yahoo messenger bd1312001 (e si e-mail).
    Site-uri cu ff multe informatii legate de sah (jucatori FIDE, deschideri, strategii, arhive...) www.chessgames.com
    www.chessbase.com
    ... -wave- -wave-

4. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    marius spunemi si mie unde incep o partida pe chessgames.com.
    sunt membru dar nu stiu cum sa fac.
    mersi

5. carlozdre

carlozdre Member

Trophy Points:
    6
    Ah, D-zeule, mi-e asa dor sa joc un sah rapid cu cineva, fata in fata, pe-o banca cu o gramada in jur si-o sticla de bere.. pfff. Dulce e gustul victoriei :).

Eu mai joc ocazional pe Yahoo la 5 secunde pe mutare, nu imi permit mai mult fiindca sunt multi tepari care stau cu ChessMaster-ul deschis, muta cum muti si tu si vede ce hint-uri ii da softul, iti dai seama ca urmeaza niste mutari preluate din zeci de mii de partide, calculate si analizate pe toate partile de mari maestrii.

6. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    marius unde esti frate?

7. sutemiwaza

sutemiwaza New Member

Trophy Points:
    0
    brc25 a scris:
    Am descoperit cam tarziu topicul...
    Eu joc pe www.chess.com ,free membership ,poti alege partide la 5 sau mai multe zile dar totodata poti juca online intre 1 min si 30 min.
    -cu-bine-

Share This Page