18 C
London
Thursday, June 30, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

chemi politia??

Discussion in 'SEZATOARE' started by caarmencita, May 17, 2008.

1. caarmencita

caarmencita New Member

Trophy Points:
    0
    daca esti stabilit in uk de citva ani si stii legile englezesti si se intimpla sa ai ,,neamuri,, proaspeti veniti din tara care nu au habar de legile englezesti si dinnt-o discutie cu ei ajungi la amenintari-din partea lor-,amenintari care pun in pericol siguranta ta, ai chema politia?sau ai merge pe sistemul ,,sunt fratii mei,, sau sunt ,,neamurile mele,, ??? -sad2- ad2-

2. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Daca viata iti este in pericol, da, clar suni 999 sau politia locala (depinde de gravitatea incidentului).

3. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    Nu as chema politia, decat, asa cum spune si celalalt raspuns, ar fi o situatie de viata si de moarte...cand nu prea ia timp de telefondeci, NU. Cred ca poti solutiona si altfel - de exemplu mai lasand de la tine- sa nu ajungi sa te omaori "dintr-o discutie", sau evitand compania celor cu care ai astfel de "discutii".

4. Anonymous

Anonymous Guest

Intai ii bat pana le suna apa in cap(fara martori)...dupa care chem politia

-badteeths- adteeths-

-jedi- edi-

5. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    Depinde si ce amenintari sint, bine-nteles! Dar din pacate, cit de nasol ar suna, este intr-adevar chestie de " sint neamurile mele" si ceea ce te sfatuiesc eu este sa tii relatia cu ei la distanta. Ei nu au ce cauta la tine neinvitati. Ceea ce NU trebuie sa faci, este sa te lasi amenintat/a de ei. E foarte nasol si foarte foarte neplacut. Sper insa sa fie doar vorbe spuse cu ciuda la suparare, nu ceva ce vor cu adevarat sa faca.
    Foloseste-ti intuitia, ca tu sti mai bine, dar nu te lasa intimidat/a de ei, si pune-i la locul lor!

Eu nu am dat adresa mea din UK (si foarte rar telefonul) la nimeni din Romania, daca vor sa vina, sa ma contacteze intii, nu sa se autoinvite! Desi e greu cind ai neamuri in Ro care vor sa vina pe la tine, etc, poate ca nu e rau sa incerci sa -ti tii viata si your private business, private!
    Nu ti-am spus-o din rautate, dar trebuie sa te gindesti la tine.

Vorbeste cu ei, in primul si in primul rind!

6. joanna_daft

joanna_daft New Member

Trophy Points:
    0
    depinde cat de ' neamuri' sunt .... ca la cei apropiati poti sa le zici ' ce draq v-a apucat? ' .... daca nu iti permiti, incearca sa discuti .... daca degenereaza atunci DA cheama politia .... nu lua legea in mainile tale cum sugera cineva mai sus ' sa-i bati pina le suna apa in cap' -hellno- ellno- ....

7. caarmencita

caarmencita New Member

Trophy Points:
    0
    de ,,batut,, nu puteam sa-i bat ca nu sunt violenta si nu am nici fortza necesara -badteeths- adteeths- si discutia a avut loc in bucataria la care ,,neamurile,, au inceput sa faca amenintari de genul ,,te tai bucati,,...asa ca am chemat politia.cind a venit politia m-au intrebat daca vreau sa fac plingere si am preferat sa nu fac cu conditia sa plece din casa.Ceea ce este mai enervant acum este faptul ca eu sunt ,,oaia neagra,, ca am chemat politia.nu ei ca au trecut la amenintari -slap- lap- neamurileferiti-va de ele....

Share This Page