13.1 C
London
Saturday, May 28, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cheap calls to Romania - Suna ieftin in Romania

Discussion in 'TEHNICA' started by motanik, Apr 3, 2006.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Dap..merge si invers

Daca vrei poti sa iti iei un numar din ce tara vrei FOR FREE...

Intotdeauna ca sa iesi cat mai ieftin trebuie sa cauti Free nu?

Intradevar la multe companii cu care poti Suna Free "oriunde" calitatea mai lasa de dorit DAR daca vrei sa fi sunat atunci alege acele companii care NU iti ofera Convorbiri Free ci doar un Numar de Telefon Local for Free si Calitatea o sa fie Superioara...

Daca vrei sa ai VOIP fara a fi nevoie sa lasi Pc-ul aprins atunci iti trebuie un adaptor care de cele mai multe ori nu se gaseste Free
    ( poate doar la oferte)...iar unele companii mai au si abonamente (preturi f. mici)...

Pentru a vedea care companie iti satisface gusturile trebuie cautat in functie de preferinte(unde vrei sa suni, Ro, Spania, Grecia, UK...etc.)...si cine ne poate ajuta la cautat mai bine decat Google? :) ... Cautare: VOIP, Compare VOIP, best VOIP with Romania...etc...

Bafta
    -jedi- edi-

2. ionutpopdavid

ionutpopdavid New Member

Trophy Points:
    0
    fratii mei, am doua comentarii care sper sa va fie de folos; Talk-Talk nu iti mai dau drumul sa pleci niciodata - noi a trebuit sa ne instalam o noua linie telefonica cu BT ca sa scapam de ei - a costat peste 100 de lire;
    numarderomania.co.uk da acum adaptoare gratis - adica poti incepe sa folosesti serviciul fara niciun cost de set-up. Calitatea e super, nu stiu ce probleme au avut altii - eu sun in Iasi si in Bucuresti - poate alte orase sa aiba probleme, dar mi s-ar parea ciudat.

Si Virusss, iarta-ma te rog - cred ca zici bine multe ce zici, dar le faci sa sune cam complicat. VOIP e simplu - pur si simplu ai un adaptor si numar de telefon fix ca acasa si nu te costa nimic mai mult; soacra-mea are minute incluse in abonamentul de fix din tara; si-a verificat factura si de cand a vazut ca pe factura nu ii vine nimic, ne suna mai des - poate prea des. aia e.

3. Anonymous

Anonymous Guest

... -nosejob- osejob- ... tu defapt confirmi o varianta spusa de mine...
    ...cam cat de simplu ii VOIP asta? -badteeths- adteeths- ...

...eu prefer VOIP mai simplu fara adaptor din ala cum are soacra-ta...direct pe PC...

...iar cine nu ii multumit de VOIP sa "schimbe" pe voice per ip...mai bun ca primul... -lol- ol-

4. gabitzuel

gabitzuel New Member

Trophy Points:
    0
    -longmouth-salutare sa zik si eu ceva poate e de folos -ahaa- -ahaa-

Home Broadband Landline Shop Mobile Phones Business MyAccount Help & Support About Us TalkTalk > Landline > International Calls

Click on your country and see if it will cost 0p to call
    You can cut the cost of calling overseas by as much as 92% compared to BT international call rates.*

If you have inclusive calls to specific international destinations in your call plan, simply dial the international number you wish to call.

If you don't have inclusive calls to specific international destinations in your call plan, for reduced rates simply dial 18418 before the international number you wish to call. Ensure you dial the international number immediately after the 18418 prefix as the call will time out if you leave a delay. If you do not dial the prefix or it times out, you'll be charged at TalkTalk's standard international rate.

Just check out the tables below to see which countries are included in your monthly call plan and the reduced rates you'll get when you use the 18418 prefix.

For these great rates ^, just pick up the phone and dial 18418 before the international number.

International countries Landline cost
    With Talk3 Total & Talk2 Total 2 With Talk3 Global, Talk3 International,
    Talk2 International 3 & International Extra 4 With other TalkTalk calling
    plans (when dialling prefix
    18418)
    Austria 0p 0p 2p
    Azores 0p 0p 2p
    Belgium 0p 0p 2p
    Bulgaria 0p 0p 4p
    Canary Islands 0p 0p 2p
    Cyprus 0p 0p 4p
    Czech Republic 0p 0p 4p
    Denmark 0p 0p 4p
    Estonia 0p 0p 4p
    Finland 0p 0p 4p
    France 0p 0p 2p
    Germany 0p 0p 2p
    Gibraltar 0p 0p 4p
    Greece 0p 0p 4p
    Hungary 0p 0p 4p
    Iceland 0p 4p 4p
    Ireland 0p 0p 2p
    Israel 0p 4p 4p
    Italy 0p 0p 2p
    Latvia 0p 0p 10p
    Liechtenstein 6p 0p 6p
    Lithuania 0p 0p 10p
    Luxembourg 0p 0p 2p
    Madeira 0p 0p 2p
    Malta 0p 0p 10p
    Monaco 0p 4p 4p
    Netherlands 0p 0p 2p
    Northern Cyprus 0p 0p 4p
    Norway 0p 2p 2p
    Poland 0p 0p 2p
    Portugal 0p 0p 2p
    Romania 0p 0p 4p
    Russia 0p 4p 4p
    San Marino 0p 3p 3p
    Slovakia 0p 0p 10p
    Slovenia 0p 0p 4p
    Spain (inc Balearic Islands) 0p 0p 2p
    Sweden 0p 0p 2p
    Switzerland

deci eu la familia unde lucrez pot suna non stop in tara pe fix..indiferent daca e rom telecom sau rds...deci a venit factura de multe ori si e ok abonamentu e undeva la 25 lire luna aa si la fel landline uk e free..
    o alta modalitate testata de mine si merge este sa folosesti ...www.12voip.com intri descarci programleu..si ppoti vb pe fix in tara moka 60 minute...asa ca sa testezi programu...si daca iti place contra 10 euro...cumperi zile free 90 si astfel de pe calc pe fix oricand si la orice ora poti vb free in tara si binenteles sunt si alte tari cu free land line intrati si convingeti-va..scuzati deranju -jedi- edi-

5. papiluk

papiluk Member

Trophy Points:
    6
    Am gasit si eu ceva -weehee- eehee- pare o varianta buna si ieftina,este vorba despre "World SIM™",din cate am citit eu se pare ca este un sim cu nr de Anglia si care trimis in Romania nu are taxa de roaming,deci puteti suna de pe mobilele voastre pe acest nr de Anglia fara ca posesorul sa plateasca roaming-ul iar voi va folositi minutele gratuite pe care le aveti cu orice nr de Anglia,cartela sim se poate folosi pe orice mobil necodat...pt amanunte va dau link-ul sa studiati si voi. Astept opinii.
    http://www.worldsim.com/Default.aspx

6. allynuta

allynuta New Member

Trophy Points:
    0
    linie fixa de la www.numarderomania.co.uk am si eu. Eu nu tin computerul deschis toata ziua, ca n-am timp asa ca mi se pare super sa ai numar romanesc pe telefonul fix. Ma simt ca acasa, pentru ca seara ma suna prietenele din Romania si parintii. Inainte astaptau sa-i sun eu. Acum nu mai conteaza... mai ales ca multi de acasa au minute gratuite incluse in abonamentul lor de la romtelecom. Singura chestie... primesti numar tip 'alti operatori', adica nu cu 021 ca la romtelecom, ci cu 031. Dar asta nu mi se pare o problema... costurile sunt mici oricum.

7. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Allynuta si ionutpopdavid ati reusit sa-mi atrageti atentia prin reclama pe care o faceti aici pe forum, motiv pentru care v-am verificat mai in amanunt si am constatat ca sunteti una si aceeasi persoana sau folositi acelasi calculator.

Conform regulii

primiti amandoi cate un avertisment pentru incalcarea regulamentului.

8. aussie

aussie New Member

Trophy Points:
    0
    Probabil sant Parteneri -badteeths- adteeths-

9. honey_camy

honey_camy New Member

Trophy Points:
    0
    De sunat pe fix in romania nu e pb pt ca am un nr de fix cu 3000 de minute gratuite pe orice nr de fix din lume( broadband de la orange si cu nr de fix , singura conditie e sa inchizi dupa 45 de min si apoi sa suni din nou). Pe mine m-ar interesa varianta de sunat de pe mobil-ul de anglia pe mobil in romania pt ca am foarte multi prieteni si rude care nu mai au fix. Pina acum am folosit contractul de t-mobile si sunam cu cod cu 15p/min. De luna viitoare imi expira contractul si vroiam sa stiu daca exista si variante mai bune pt ca as vrea sa schimb si reteaua.

10. kely.eli

kely.eli New Member

Trophy Points:
    0
    Incercati www.yourcallworld.com (la abonament tariful este de 15p + minute libere) poate sunt avantaje bune si fara abonament

11. the_rottweiler

the_rottweiler New Member

Trophy Points:
    0
  12. simon5

simon5 New Member

Trophy Points:
    0
    1 p calls to ROMANIA

Romania(all day - everyday) 1p Access Number 0844 720 2156 (1p Access Number for Romania)

How to make cheap calls using Access Numbers
    1. Dial the access number of your destination country.
    2. Dial your international number in full (including 00)
    3. That's it!.Try it and start SAVING money NOW!

easynetaccess.co.uk

13. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    0844 cu 1p pe minutes ? Hmmmm interesant

14. Gellu

Gellu New Member

Trophy Points:
    0
    "Scump dom'le,scump!Dincolo era mai ieftin"
    Eu folosesc dial123 de la 0.5 p/minut.
    Intrebarea lui Xman e cu schepsis:adica degeaba te costa 1p minutul intre 0844 si Ro daca legatura intre numarul tau de uk si numarul de acces e 24 p -ras4-

15. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    lyca, lebara 1p pe fix, 1p pe mobil, fara 8uri sau alte nr - direct si cu efect

Landline
    1p Landline /min
    Mobile
    1p Other mobile /min

Pay As You Go
    Romania
    Landline: 1p / min
    Mobile: 1p / min

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    ultima data era 2p /min landline si 6p/min mobile

nu cred ca au schimbat in jos

17. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  18. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Eu am folosit cartela Lebara ... si plateam exact cum am scris

19. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  20. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Probabil ca ne poate confirma utilizatorii de lebara cat ii costa sa sune in Romania .

Sa verifice balanta inainte de convorbire si dupa .

L.E. sapanta ai dreptate un pic :

We’ve made some changes to our PAYG rates so we can offer you our best international calling rates to selected countries.

Enjoy international calls from just 1p a minute to selected destinations until 31 March 2014.

Promotie inca 10 zile . -limba-

Share This Page