24.5 C
London
Wednesday, June 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cheap calls to Romania - Suna ieftin in Romania

Discussion in 'TEHNICA' started by motanik, Apr 3, 2006.

1. cien_my

cien_my New Member

Trophy Points:
    0
    Am citit chestia cu O2 de pe abonament sa suni si sati scada minute, insa exista vreo cartela reincarcabila (pay as you go) si cu care sa sun la un numar din asta special si sa platesc 2,3...pi/min? Repet, de pe cartela reincarcabila.Stiu sigur ca putea cineva sa sune in POlonia de pe cartela reincarcabila sii lua numai 2pi/min.Exista variata asta ca sa suni si in Romania?si daca da spuneti reteau si la ce nr sa apelez.Numai bine.

2. tun

tun Member

Trophy Points:
    16
    la O2 este cartela pay as u go, suni la ei platesti 5 pounds pt Bolt on dupa care poti sa suni in Ro pe fix cu 7 p/ min si 30 p/ min pe mobil....ai 50 min gratuite in Uk si 300 mesaje gratuite in Uk de fiecare data cand faci top up cum min 10 pound...iar cei 5 pounds ii platesti doar o singura data..

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Irina, eu la cam fiecare doua zile sun acasa cu nr ala si imi scad minutele din inclusele in abonament. Nu stiu despre ce e vorba in ce ai auzit tu, dar ca si idee, acum cateva saptamani am primti acest mesaj text pe mobil:
    Use your 02 inclusive minutes to call Romania for free. Dial 0844 578 5478 anytime. Service available to landlines only.

Deci daca nu ar mai merge nr pe care ti l-am dat mai inainte, exista intotdeauan variante (pe asta cu 0844 nu l-am incercat, ce-i drept).

Sper sa iti fie de folos informatia. Numai bine!

4. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    08715516363 8p/min ptr mobil in Romania,ptr apelurile facute DE PE TELEFONUL FIX. - pe intelesul intregului popor.

5. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Wow! Multumim de pont! L-ai incercat?

6. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    Yep, shi merge excelent. -happy-
    Am primit garantzia ca de pe telefon fix nu taxeaza mai mult de 8p/min. Eu am facut ceva teste azi, ashtept bill-ul de la telefonul mobil. :)
    I`ll let you know.

7. tess

tess New Member

Trophy Points:
    0
    deci sa va povestesc si eu din experienta mea...ajunsa si eu in anglia ..hai sa cumpar cartela sa sun acas....zis si facut....am luat una Travelex...la care nr de acces este 08081822600 and....cand mi-a vb robotelul de la celallat capat al telefonului si mi-a zis ca pot vb din cele 5 lire doar 5 min pe mobil..super nu???????????
    nu faceti ca mine....ms de coduri...o sa le incerc

8. Anonymous

Anonymous Guest

cele mai bune convorbiri sunt cele dp fix....parerea mea -police- :) 2p/min ai site mai jos

9. andrey 2006

andrey 2006 New Member

Trophy Points:
    0
  10. ionu

ionu New Member

Trophy Points:
    0
    e free pt 30 zile apoi 0.8 penny per min, care oricum e excelent comparativ cu alte oferte,
    dar tot de pe pc trebuie sunat.

Pana acum sunam de pe mobil O2 contract pe fix in RO si i-mi luau din minutele gratis, dar am primit minunatul mesaj ca va fi 20p a min de pe 28 sept.

Intrebare:

Stie cineva o retea de telefonie de pe care se poate vorbi folosind minutele gratis din abonament?

Multumesc foarte frumos pentru timpul acordat citirii acestui mesaj.

Lord John!

11. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    am incarcat programul, m-am inregistrat, am sunat in Ro.(doar 1min. apoi s-a intrerupt), dupa aceea insa, m-a pus sa cumpar credit(cel putin 10?).
    Andrey, daca cumpar credit, comvorbirile vor fi free sau te taxeaza?
    Se aude excelent!!! BT-ul nu taxeaza nimic?
    Multumesc!

12. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Din pacate eu am o luna de cand am luat cartela si minute pt Uk inca n-am primit (zice ca o sa primesc mesaj ca mi s-a schimbat tariful in 30 de zile.. :( )
    Insa partea buna ca imi ia tot 7p pe mobil (numar de orange cu 0750 -scratch- cratch- )

13. timy

timy New Member

Trophy Points:
    0
    Salut. Am inteles cu O2 nu mai este valabil. Am intrat la ei pe site si la special numbers, scrie ca taxeaza 20p pe min si nu minute. Stie cineva va rog cat taxeaza BT pentru numerele cu 0844? Mersi mult.

14. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    cel mai convenabil mod de a vb in romania e,daca ai un landline,sa te inregistrezi pe 18866,e 7p pe minut pe fix si 10p pe mobil.acum a mai aparut si 1899,e vb de site-uri,ei ofera cu 2p pe minut,da asa era si cu 18866 la inceput,ei cresc pretul dupa ce te dovedesti client serios,da de 2 ani 18866 il tine la 7p/min,si din cate stiu eu e cam cel mai conv.,poti sa-ti inregistrezi pana la 10 numere de telefon de la care sa poti suna,chiar si mobil bineinteles.or fi oferte de la companii ,dar sigur e pe undeva un clenci sa platesti ceva,asa ca atentie la ce semnati daca faceti contracte,ca daca vrei sa scapi de un contract pt un telefon aici e cam greu.

15. ontzy

ontzy New Member

Trophy Points:
    0
    salutare, este cineva care are abonament orange aici si vorbeste in romania folosind minutele incluse in abonament? daca da, spuneti-mi si mie cum , multumesc anticipat..cheers-ears -salut-

16. erosman26

erosman26 New Member

Trophy Points:
    0
    eu sunt pe orange si folosesc minutele incluse ca sa sun acasa dar numai pe fix

17. ionu

ionu New Member

Trophy Points:
    0
    cum? da-ne si noua codul dam o -beer-

18. ontzy

ontzy New Member

Trophy Points:
    0
    e bine ca avem certitudinea ca se poate, dar putem sti si noi cum? ca ma bate un gand sa ma infing la un abonament, si vanzatorul indian mi-a zis(off the record) ca se poate...

19. erosman26

erosman26 New Member

Trophy Points:
    0
    asta este numarul de telefon la care sun eu si merge numai pe orange din cate stiu eu 07978512350, am avut abonament pe o2 dar l-am anulat ptr ca nu mai putem sa sun la 0844.., asa ca mi-am facut pe orange serviciul se numeste dial daily, sper sa va fie de folos, vi se ia din minutele incluse

20. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Salut.... zi`mi si mie te rog cate minute incluse ai pe luna, cat costa pe langa abonament daca suni la numarul de acces, cat platesti in plus pe minut pe langa acele minute incluse, si cat costa abonamentul lunar.
    Multumesc !

Share This Page