11.3 C
London
Friday, October 20, 2017
£1 = 5.12RON / €1.11 / $1.32

cetatenie britanica dupa rezidenta

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by marga5, Apr 20, 2017.

1. marga5

marga5 New Member

Trophy Points:
    1
    Buna ziua,

in atentia celor care au obtinut cetatenia britanica in ultima perioada. Cat timp a durat procesul dupa ce ati trimis actele? Si cat a durat sa obtineti pasaport britanic? Multumesc
    Marga

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Cetatenia a venit la 4 luni dupa depunerea actelor, pasapoartele cam dupa doua saptamani

3. marga5

marga5 New Member

Trophy Points:
    1
    Cat de repede! Pasaportul britanic a venit dupa doar 2saptamani? Poti sa imi spui daca s a intamplat recent, deoarece am crezut ca in ultima perioada dureaza mult mai mult. Si ai ceva sfaturi cu privire la acte? Adica ai trimis ceva in plus de cat spun ei? Multumesc frumos pentru raspuns.

4. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Pasaportul britanic a venit la o saptamana dupa programarea pentru interviu, programare venita cam la o saptamana dupa ce trimisesem actele prin posta si facusem plata.
    Pentru cetatenie am folosit Nationality Checking Service, nu retin sa fi dus nimic in plus, am primit cetatenia in 2014 daca retin OK.

5. marga5

marga5 New Member

Trophy Points:
    1
    Multumesc frumos!

6. george2017

george2017 New Member

Trophy Points:
    1
    Salutare grup.Am o intrebare de 1luna am aplicat pentru registration certificate am trimis prin posta sing on delivery si inapoi la fel cu pasaportul in plic si aplicatia problema este ca am 3 saptamani si nu am primit pasaportul.A MAI INTAMPINAT CINEVA PROBLEMA ASTA.Multumesc

Share This Page