12.8 C
London
Monday, August 02, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Ce inseamna sa fii barbat !

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Mar 22, 2006.

1. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    mda....iar s-a ajuns la cine e mai bun: barbatul sau femeia. ;D ;D.
    Chiar crede cineva ca v-a rezolva aceasta dilema a omenirii?
    Eu unul bag mana in foc ca nu o rezolvati....si asta pt ca femeia si barbatul in general au sisteme de valori diferite.(nu o spun eu...am zis-o alti)....nu existam ca sa ne intrecem ci ca sa ne completam.

2. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    mai da bine le mai zice Bogdan! Te luam in cercul nostru de analiza sa stii ;D Vorbim de cine a fost mai intai oul sau gaina>? ;)

Leti Marian tot n-a raspuns cum ramane cu Bristol-ul? ne ducem? ;D

3. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Pai astea le-am zis si eu cand s-a deschis topicul (nu mai stiu daca asta sau celalalt) ... dar n-a fost bine ... nu stiu de ce :) ... acuma e OK. ;)

4. Anonymous

Anonymous Guest

Beowulf ma intristezi. Nu suntem pe aceasi lungime de unda, vorbim despre lucruri total diferite. Sau o fi de vina perceptia noastra a informatiilor primite...Cred ca o sa fac o pauza de la topicul asta.

Alinuta, nu vezi ca Marian ocoleste raspunsul? ;D
    "nu existam ca sa ne intrecem ci ca sa ne completam"

5. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    si eu care me pregateam sa fac o excursie la Bristol dupa ce iau carnetul ;D .Asta e Leti, daca el nu ne vrea o sa ne vizitam una pe alta, cand vin eu in Londra cand tu in Watford ;D

6. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    Razvan,
    Cred ca fetele au impresia ca ne-am inmuiat, ca ne-am dat pe brazda deoarece nu mai sintem asa de incisivi ca la inceput si ele isi spun ca ne-au ghicit povestile fiecaruia...

Pt. fete,
    Sigur ca da, daca ajungeti prin Bristol puteti trece pe la mine dar conditia e sa mai fiu eu pe aici in vremea aceea ca firma mai are birouri de zona si ne mai muta din cind ion cind...

7. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    O intrebare simpla pe fetele de pe forum care se considera emancipate.
    Ce intelegeti voi prin emanciparea femeii? Ce impact ar trebui sa aiba aceasta emancipare asupra familiei si societatii?

Va astept raspunsurile. ;)

8. Anonymous

Anonymous Guest

Bogdan multumim pentru raspunsul tau off-topic. Iti sugeram sa deschizi un nou topic unde subiectul poate fi dezbatut.

Marian ceea ce spui suna de parca ar fi vreo disputa sau competitie legata de acest topic. E vreun premiu si eu nu stiu? E vreun anumit raspuns pe care il astepti ca sa faci "click" ? Imi place sa cred ca suntem un grup de "prieteni virtuali" care "ne pierdem timpul intr-un mod constructiv", fiecare contribuind cu cate o idee, experienta, nu doua tabere care isi mai adauga cate un punct pe tablita. But here we go again...ne intoarcem la Adam si Eva. ???

8)

9. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    De ce crezi Marian ca noi am fi dorit sa va dati voi pe brazda? Aceasta afirmatie confirma frica ta de a fi schimbat de o femeie ;D . Pe care eu tot nu o inteleg. Ce ti-o fi cerut "jumatatea" ta sa faci atat de tare nu pot sa-mi explic dar stai linistit, nedorindu-ne sa te luam de barbat nici nu vrem sa te schimbam, ii schimbam doar pe ai nostri ;D

10. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Negrutxa(nu stiu cum te cheama...poate intr-o viitoare postare imi spui si mie) probabil ca ar trebui sa incep un nou topic pe tema respectiva.
    Alina, nu cred ca putem trage concluzia ca lui Marian ii e frica nu femeia il v-a schimba.
    Eu cred ca el doar condamna un anumit tip de femeie. Este acea femeie care prin diferite metode(in e santajul sentimental) il schimba pe barbat din ceea ce e el(bun sau rau ...asta nu e important) intr-o uneala pe care o foloseste. Crede-ma ca am intrat cu multe cumpluri in contact si am vazut destul de des aspectul asta.
    Din pacate multi barbati sunt naivi la varsta asta(unii zic ca varsta la care barbatul ajunge la maturitate e in jur de 30...la femei e mult mai devreme) si fac jocul femeilor de langa ei. Dar e ceva temporar...multi barbati se trezesc si ce credeti ca se intimpla? Despartiri, divorturi....
    Pe de o parte femeile condamna unii barbati ca sunt mitocani, curvari, betivi sau nu stiu cum, dar in acelasi timp exista si varianta feminina care e vicleana si profitoare.
    Nu am acuzat pe nimeni, dar daca tot discutam aspectul asta ar trebui sa fim impartiali...
    Si daca e sa condamnam ceva, sa condamnam tot ce nu e bun(fara sa tinem cont de sex)

11. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Si totusi nu ne-a raspuns nimeni: Ce inseamna sa fi barbat? Cum vedeti voi lucrurile? Si daca altfel, cum altfel?

12. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    eu unul nu stiu ... :D

13. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Razvane la aceasta afirmatie chiar nu m-am asteptat,mai ales ca vine din partea ta :D
    Oricum multumim pentru sinceritate ;)

14. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Imi pare rau ca v-am dezamagit cu raspunsul meu ... :( eu stiu doar ce inseamna sa fii RAZVAN ;D

15. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Din moment ce nu a raspuns nici un barbat se poate trage o singura concluzie: ca barbatii sunt modesti. ;)

16. Anonymous

Anonymous Guest

Sau se intimideaza foarte usor...si nu isi gasesc cuvintele potrivite sa exprime ceea ce simt...

:D

17. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Sa fii "barbat" sau "femeie" intr-o relatie inseamna artificialitate. Nu exista reguli, scrise sau nescrise. Barbat sau femeie, in acea relatie, trebuie sa te adaptezi in fiecare secunda, relativ la cealalta jumatate. Naturaletea si comunicarea , adaptabilitatea si rabdarea, eliminarea orgoliilor si a prejudecatilor armonizeaza relatia, fie ca esti "barbat" sau "femeie".

Parerea mea :)

18. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    O sa incerc doua raspunsuri; unul scurt si unul mai lung.
    Cele scurt: inseamna sa ai "cohones"! ;D

sau:
    Inseamna sa te nasti pe acest pamint cu ochii tuturor pe tine, fiecare asteptind sa indeplinesti fapte "marete".
    Parintii tai vor sa ajungi presedinte, nevasta vrea dragoste eterna si sa fii milionar, soacra vrea sa nu-i iesi din cuvint, guvernul vea sa fii gata de plecat la razboi cind i se scoala, patronul vrea sa te munceasca ca pe robi, copii vor sa le dai Luna si Soarele.
    Trebuie sa fii capabil sa faci legi, sa lecuiesti cancerul, sa te duci pe Luna si in acelasi timp sa fii un protector al familiei tale si un iubit al femeii tale.
    Da, am zis al "femeii tale" asa cum si femeile zic din mosi stramosi "barbatul meu".
    Eu sint mindru si bucuros ca sint "barbatul ei", de ce ar fi ea ofensata ca o numesc "femeia mea"?
    Sa fii barbat inseamna sa te intorci de la munca si sa gasesti pacea si dragostea in ochii femeii tale. Sa o vezi cum se culcuseste linga tine, cu capul pe pieptul tau si adoarme ca un pisoi.
    Sa intelegi care sint adevaratele prioritati in viata si sa faci ce trebuie sa faci sa traiesti conform acelor prioritati.
    Sa faci compromisuri in viata, dar sa nu te apleci niciodata peste limita coloanei tale vertebrale.
    Nimeni, nici-o femeie nu iubeste un "catel in lesa", chiar daca uneori spun contrariul.
    Ar mai fi citeva de spus, dar ma opresc aici.

Inca o data, asta e doar parerea me, prin experienta mea de viata si din locul meu de spectator la "comedia umana". ;)

19. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
  20. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    M-a chemat cineva ? Va rog ,Dumnezeu este obosit si il doare si spatele ... asa ca nu il mai chemati cu "Amin" LOL

Share This Page