14.2 C
London
Wednesday, October 27, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Ce inseamna sa fii barbat !

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Mar 22, 2006.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Hai sa va auzim! Aveti libertatea de a aborda topicul asa cum il considerati voi! Ar fi mai interesant ca partea teoretica sa se imbine cu cea practica...

;)

2. gaijin

gaijin New Member

Trophy Points:
    0
    In teorie noi putem sa "tintim" .
    In practica mai si ratam cateodata :)

3. s2k

s2k New Member

Trophy Points:
    0
    Ce doreste femeia ta sa fii... ;D

4. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    De unde stiu eu ce doreste femeia mea sa fiu ???

5. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    asta este mariane ... ca nu stii ce doreste . Ai mai avut odata incredere in ea si ai muscat din mar ... poti sa mai ai si a doua oara ? hihihihihi . Dar stai linistit ca o sa afli in curand ce doreste sa fii ;D

6. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    Ba din contra, parerea mea este ca nu vei afla niciodata cu adevarat ce vrea femeia ta sa fii, mai precis ce vrea de la tine.
    Asta e viata...

7. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Acum cine pozeaza in victima? ;D

8. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Noi ... ca sa aratam ca si noi putem sa fim victime dar noi nu ne plangem de asta.

9. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Ha HA HA ;D ;D ;D Razvan prevad o cariera in politica pt tine. Stii sa intorci totul in favoarea ta. Nici nu ma mira doar esti tauras ;D

10. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    pai ce sa facem alinutza , nu trebuie sa ne aparam si noi ?

ummm am sa ma gandesc sa bag si matriarhatul in povestea mea ... dar intr-un mod favorabil barbatzilor ca sa nu alterez logica povestii. ;D

Fiti pe faza :)

11. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Of of of...daca ne vedem mereu barna din ochiul celuilalt..

Exista o solutie foarte simpla....homosexualitatea este recunsocuta fratilor...daca nu ne mai suportam intre noi( ca sexe desigur) si cu asta pun punct discutiei dp meu d vedere ;)

12. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    oooops din punctul meu de vedere nu pune punct dicutiei pentru ca eu cred ca este vorba de convietzuire. Este adevarat ca si sexul are importantza lui ... dupa cum cred ca stii ... ne certam ziua ca sa avem de ce sa ne impacam noaptea. ;)

13. Anonymous

Anonymous Guest

Exprimarea de genul "femeia mea/ta" suna atat de "taraneste" incat intreg contextul capata alte "dimensiuni" de la inceput. Parerea mea.

:-X

14. s2k

s2k New Member

Trophy Points:
    0
    Cum adica nu stii? O simti ce vrea, iar daca nu simti, atunci nu iti mai ramane decat, fara frica, sa o intrebi. Iti va raspunde cu placere.

Exprimarea de genul "femeia mea/ta" suna atat de "taraneste"?! Scuze, dar asta de unde ai scos-o? Daca ai pus in titlu "barbat" atunci vorbim de barbati si femei, nu? Daca ai fi pus "sot" atunci am fi vorbit de sot si sotie, daca ai pus "amant"...

15. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    LOL Leti, "femeia ta", "catelul meu", "papagalul vecinului".
    Sunt convins ca desi detaliile subtile spun multe despre cineva ... cei care au folosit expresia "femeia ta" nu se simt posesorii unei femei. Este probabil doar un tic verbal, si io zic sa trecem peste aceasta mica eroare de exprimare si sa trecem peste ea.

Pentru ca pot aborda topicul asa cum vreau eu ... eu am sa spun ca barbat inseamna :

1. Cel care nu reproseaza femeii ca se uita in oglinda la fel de mult cat se uita si el la televizor atunci cand ea ii reproseaza ca s-a uitat toata ziua la meciuri. Deh , fiecare cu televizorul lui.

2. Cel care are rabdarea sa explice femeii de ce nu are nevoie de telecomanda pentru oglinda. Explicatia care merge cel mai bine este : Barbatii au unele chestii pe care femeile nu le au insa ele au altceva.

Sper sa nu despicati firul in patru pentru ca nu prea am stat sa ma gandesc la subintelesuri ci am spus-o ca pe ceva haios ... o mica replica la cursurile pe care ar trebui sa le sustina un barbat.
    Mi-a fost teama ca daca nu fac in mod explicit analogia cu acele "cursuri" ... o sa se supere iar femeile.

16. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Eu de cele mai multe ori banuiesc ce vor dar vreau sa fiu sigur si pentru asta intreb aproape de fiecare data intreb care este problema. Am zis APROAPE ... sa nu se inteleaga ca nu stiu cand se intuneca si vine noaptea. Asa ... iar raspunsul este in genul : "Nuuu, nu-i nici o problema."
    Si in cazul asta s-ar putea sa : "If it ain't broken, fix it 'til it is!". ;)

17. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Aaaa scuze daca in ultimele mele posturi sunt mai multe cuvinte decat este nevoie intr-o propozitie dar am incercat sa le reformulez si nu am sters totul :(

18. Anonymous

Anonymous Guest

Exprimarea de genul "femeia mea/ta" suna atat de "taraneste"?! Scuze, dar asta de unde ai scos-o? Daca ai pus in titlu "barbat" atunci vorbim de barbati si femei, nu? Daca ai fi pus "sot" atunci am fi vorbit de sot si sotie, daca ai pus "amant"...
    [/quote]

S2K, romantic apelativ sau exprimare referitor la persoana de langa tine (Ea). O fi, in viziunea ta. Te asteptam pe 8 Aprilie impreuna cu Ea, oricum vroiam sa o intreb cum e cu testul...calcatul camasii sub 2 ore. Multumesc pentru explicatie si exemplele date mai sus.

;)

19. s2k

s2k New Member

Trophy Points:
    0
    Iti dai seama ca in intimitate ii spun altfel, dar iti dai si seama ca nu am sa spun acum si aici cum ii spun.

Referitor la camasa iti spun doar ca au trecut noua ani de cand am plecat de la mama de acasa si pana m-am casatorit, iar asta ar trebui sa iti dea de gandit.

Cat despre intalnire, multumesc pentru invitatie, dar nu pot sa vin.

20. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    Interesante parerile voastre.
    Am insa o intrebare pentru fete/femei mai ales: Cite fetze are o femeie, ca sa pot sa-mi dau seama care e cea adevarata si implicit sa stiu cum ma vrea si ce vrea de la mine cu adevarat ?

Daca o sa raspundeti ca ar trebui sa le descopar eu atunci nu am rezolvat nimic...

Share This Page