0.3 C
London
Sunday, November 28, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cazare in Londra, South Kensington

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by horatiu.mocian, May 18, 2008.

1. horatiu.mocian

horatiu.mocian New Member

Trophy Points:
    0
    Salutari,

Din toamna voi incepe un master la Imperial College in Londra, si trebuie sa imi aranjez cazarea. Nu stiu daca voi putea sta in campus, pentru ca nu am loc asigurat. Oricum, voi afla destul de curand. As vrea sa stiu unde/cum pot gasi chirii rezonabile in zona South Kensington (unde se afla campusul), sau daca e mai rentabil sa stau mai aproape de periferie (luand in calcul si costul transportului de acasa la scoala si inapoi).

In campus, o camera intr-un apartament (cu baie si bucatarie comuna) costa 120-160 lire/sapt. Imi poate spune cineva daca este mult sau putin?

Multumesc,
    Horatiu

2. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Pretul pe care ti-l cere campusul este rezonabil si tipic pentru zona South Kensington. Nu uita ca asa cum ai spus si tu, nu vei avea cheltuieli de transport, ceea ce in Londra poate fi foarte costisitor, intre 50-110/luna (pentru studenti) depinzind de zona. Sa nu mai vorbim de timpul pierdut.
    Un alt avantaj al campusului este faptul ca vei avea ocazia sa te network cu colegii tai mult mai usor, ceea ce va fi EXTREM de important in viitor.
    Uite iti dau si un link cu o agentie specializata pe budget accomodations si trage tu concluziile necesare. Nu uita ca la accomodation in afara campusului, s-ar putea sa mai ai si nevoie de referinte sau sa trebuiasca sa platesti curent, apa, gas etc.
    Deci pune totul pe hirtie inainte sa compari totalele.
    Bafta
    http://www.interlet.com/

Share This Page