13.1 C
London
Wednesday, May 12, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

caut o prietena

Discussion in 'Pentru ea' started by cris65, Jun 19, 2007.

1. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Alina ,

El tocmai ma anuntat ca este de acord sa plateasca jumatate de morgtage pina se vinde casa , dar nu prea am inteles ce vrea sa spuna aici " I wont sign anything,unless she agrees to give me full progress on sale of house i.e viewings and offers" poate stii tu ce inseamna full progress on sale ?

2. Anonymous

Anonymous Guest

Cristina nu face nici un pas si mai ales nu da nici un raspuns sigur (si de fata cu altcineva ) pana nu te consulti cu avocata.

Intreab-o pe ea ce crede ca inseamna si cere-i sfatul profesional!

-sunny-

Noroc!

3. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Cris, o sa intreb pe cineva care a vandut 2 case cu morgtage. Si persoana respectiva a stat intr-un stres ... dar nu a durat mai mult de 6 luni pana le-a vandut. Probabil ca vrea sa fie tinut la curent cu situatia casei. -scratch- cratch- De vandut un lucru nu e greu, de cumparat altul nici atat, daca o sa ai bani. Important este ca tu sa fi sanatoasa. -angel-

4. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc Alina , v-a trebui sa am grija si sa nu fac nimic fara avocata

5. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    da, Nicole , multumesc , asa am sa fac , am sa fac numai ce-mi v-a spune avocata , el are experiente in chestii din astea eu nu ,
    numai bine va doresc la toate si va multumesc din suflet pentru sfaturi si incurajari -sunny-

6. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, Cris. Sper ca esti bine. M-am interesat si din cate am inteles casa cu £700 morgtage ar trebui sa fie destul de mare. Cand ati cumparat-o ? De cat timp sunteti impreuna? si Daca esti trecuta in acte ... Toate astea conteaza ( nu trebuie sa raspunzi :D) ! Daca esti trecuta in acte, avocata te va indruma si vei primii bani frumusei de pe casa. Daca, insa, nu esti trecuta ... nu stiu -scratch- cratch- . Durata vinderi unei case depinde de unde este situata, starea ei ... etc . Preturile sunt relativ egale cu cele din regiunea unde sunt eu ... deci mult timp nu o sa dureze.
    Mult noroc.
    P.S. Mi-a spus si ce a vrut sa spuna cu "full progress on sale" dar am uitat :)| :)|

7. tina_cris

tina_cris New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Cris, numele meu este Cristina si am 29 de ani , ceea ce vreau sa iti spun este ca : nu conteaza nimik pe lumea asta (casa ,bani ,lucruri) conteaza doar sanatatea si linistea sufleteasca.Povestea ta am trait-o si eu acum cativa ani imi era frica ca o sa pierd tot daca ma despart dar o luasem razna.Asa ca intr-o zi am intalnit un barbat special care ma intrebat:Ma fato ce vrei sa plangi sau sa iti traiesti viata? Si uitema acum sunt bine mersi cu un barbat care ma iubeste si pe care il iubesc.Dar linistea asta de acum ma costat tot ce aveam eu : casa ,lucruri din casa ,tot .Acum sunt in Anglia cu prietenul meu si strangem banii la comun si de multe ori ma gandesc IAR IAU TEAPA ???? dar trebuie sa fim tariiii si sa avem incredere in noi .Ai o fata nu esti singura si in plus ne ai pe noi daca vreai sa vb cu mine adresa mea este tina_cris 27

8. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc clasic Alina , esti o scumpa , eu am aflat ce inseamna "full progres"" el vrea sa aiba cotrolul vinzarii si sa vinda cu cit vrea el , ori eu nu voi fi de acord, si in plus DA sunt trecuta pe actele casei am cumparat-o impreuna si am aceleasi drepturi . Casa are 4 dormitoare , un living mare , un dinning room , 2 bai , bucatarie , si gradina in fata si in spate si garaj. Acum cel mai important este sa vad ce v-a face politia , pentru ca m-au contactat in timpul weekend-ului si am dat declaratie. Vecina mea mi-a spus ca am dreptul la sigle person tax credit , si mi-a mai spus sa sun la council tax , pebtru ca acum sunt singura in casa si imi vor reduca cu 25% councel tax pe luna . Joi la 15:00 am intilnire cu avocata , nu a putut sa ma primeasca mai repede. Multumesc Alina mult , sper sa ne azim -wave-

9. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Cristina ,

Da stiu perfect ce spui , dar eu am fost foarte deprimata , sunt singura aici si nu aveam cu cine sa vorbesc , eu am 42 ani , si pentru mine este cam greu sa o mai iau de la 0 , am luat-o deja de 3 ori in viata , si nu mai am putere . Dar iti multumesc mult pentru sfaturile si incurajarile tale , toate sunte-ti dragute si imi da-ti putere , si nu ma mai simt singura. Sper sa-mi cumpar un Computer la sfirsitul saptaminii si sa pot coresponda cu voi se de acasa , deocamdata pot numai de la servici , pentru ca mi-a luat cp-ul. Da , este adevarat ca trebuie sa fim Tari ! citeodata este greu dar ..
    Astept sa-mi scrii , si MULTUMESC !

10. bianca.a

bianca.a New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello-
    Ma numesc Bianca si sunt in Londra de peste 3 ani..
    Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare si te inteleg perfect.. daca vrei si ai nevoie sa vb cu cineva despre problemele pe care le ai nu ezita sa imi raspunzi. stiu ca nu ne cunoastem dar te rog sa ai incredere ca tot ce vreau e sa te ajut cu un sfat..
    toate cele bune!!!

11. anamaria16

anamaria16 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Cris 65,

eu sunt ana sunt decat de cateva luni in Durham...daca vrei sa vorbim poti sa-mi scrii la balaci_annamaria@hotmail.com
    Poate ne si vedem....
    Pupici,
    ana

12. catalin_bejenaru

catalin_bejenaru New Member

Trophy Points:
    0
    buna cris..
    asta este nr meu 07878267841, stau undeva in sudul londrei (croydon) daca vrei sa vb cu cineva si nu ai cu cine suna-ma....sunt un f. bun ascultator si sper ca la fel si in sfaturifii tare daca nu poti singura sunt sigur ca noi ,....romanii de aici o sa te ajutam...sau daca nu macar eu am sa fac tot posibilul sa te ajut....fii tare....

13. veronik

veronik New Member

Trophy Points:
    0
    hello prietena....sper sa mai fie valabila oferta:p ...eu sunt prin yorkshire,sunt undeva pe langa whitby...din cate stiu eu nu suntem prea departe,asta daca mai esti inca in durham.eu nu sunt maritata dar nici nu ma grabesc...dar tot singura sunt,fara familie sau prieteni.singurii prieteni si cunostinte sunt colegii mei de la munca...dar,nu ezit sa imi fac noi prieteni si mai ales romani...deci daca vrei sa tinem legatura contacteaza-ma

Share This Page