13.1 C
London
Wednesday, May 12, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

caut o prietena

Discussion in 'Pentru ea' started by cris65, Jun 19, 2007.

1. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    sunt de 2 ani si citeva luni in Anglia , dar cu totul 7 ani de cind am plecat din Romania , sunt foarte singura , in zona mea (Durham)nu am intilnit romani de loc. Sotul meu este englez, si betiv , o data la o luna face niste scandaluri groaznice.Simt nevoia sa vorbesc cu cineva , as avea nevoie de un sfat , la servici nu pot vorbi cu nimeni , mi-e rusine sa spun cuiva prin ce trec , si oricum nu cred ca i-ar pasa nimanui. Aseara iar a trebuit sa chem politia , nu stiu ce sa ma mai fac , mi s-a urit de atita singuratate . :((

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Cris65, ai o singura viata, daca nu merge cu el, la revedere si mergi mai departe. Stiu ca e mai usor de zis decat de facut dar s-ar putea sa ai curajul sa il lasi cand vei avea din pacate prea putin timp la dispozitie sa iti mai traiesti viata.

Nici un barbat nu merita sa suferi pt el (desigur, si reciproca e valabila, nu sunt feminista, sau sunt dar nu inraita :) ).

3. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc motanik , stiu ca ai dreptate , dar pe mine ma ingrozeste singuratatea , de mica imi era frica cind eram singura , in plus mai sunt si foarte depresiva , am trecut prin prea multe , si la cei 42 de ani simt ca nu mai am putere , ca sunt prea batrina , ca nimeni nu o sa ma mai vrea , ,,,,,,,si am sa ajung sa ma sinucid de disperare.stiu ca este rau sa gindesc asa dar simt ca-mi pird si ultima farima de minte care-o mai am , mama este departe in romania in sibiu , fica mea este in Gothenburg , a ramas in suedia si nu vrea sa se mute aici , singuratatea ma ucide !!!!!!!!

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ar trebui sa gandesti asa: I'm a 42 year old teenager!
    Nu esti deloc batrana, dar cum ziceam daca tot amani...s-ar putea apoi sa fie prea tarziu. Ca sa nu stai singura te poti muta intr-o casa cu mai multi romani, mergi la petreceri romanesti, fa-ti prieteni de pe forum. Lasa gandurile rele din mintea ta, ai o viata de care trebuie sa te bucuri, esti intr-o tara unde poti profita de multe si interesante evenimente, ai locuri de vazut!

5. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    dar in zona in care sunt eu nu sunt romani , nu stiu pe nimeni care sa stea pe aici , in Peterlee , in plus casa pe care o avem am cumparat-o impreuna , si el nu vrea sa-mi dea nici un ban pina probabil vom pune casa pentru vinzare .Voi toti sunteti departe de mine , eu sunt tocmai in nord estul Angliei , la 35km de Newcastle.as vrea sa ma adun , sa pot sa fiu putin optimista , dar nu pot , am senzatia ca ma innec

6. Anonymous

Anonymous Guest

ia-ti o vacanta departe de casa si ganduri negre, discuta cu mama ta si fa-ti un plan pentru urmatoarele luni.
    Nu gandi mult inainte ca nu te ajta. Ia-o incetisor.

Pasi marunti si importanti.

Noroc mult si sanatate!

7. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Nicole , dar vacanta este imposibil sa-mi iau acum . Si pe mama nu vreau sa o mai amarasc pentru ca si asa nu poate sa ma ajute cu nimic.Asa ca ....mai ram eu .sieu

8. caarmencita

caarmencita New Member

Trophy Points:
    0
    Pot sa-ti sugerez sa mergi la GP si sa-i spui ceea ce ai scris aici pe forum si o sa te ajute..crede-mA !!

9. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru sfat , Carmencita
    Am fost la GP inca de anul trecut , si nu mi-a dat decit concediu medical si pastile de dormit ATIT , nici un psiholog , ..nimic . Eu am o forma de depresie adinca , dar din pacate doctorul a pus totul pe seama casatoriei , si el a crezut ca tabletele de somn sunt suficiente .

10. caarmencita

caarmencita New Member

Trophy Points:
    0
    trebuie sa mai insisti la GP:eu am spus ca nu ies din cabinet daca nu-mi da ceva sa ma calmez si mi-a dat ,,citalopram,, si intradevar au avut efect,le-am luat doar cateva luni.ti se pare ca nu este cale de iesiredar crede-ma ca este.

11. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc, sa sti ca am sa fac cum ai spus , probabil ca nu le prea pasa pentru ca nu sunt englezoaica , si poate de aceea nu si- a prea dat interesul sa vada intradevar cum ma poate ajuta . Am sa incerc multumesc

12. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    citalopram- creaza dependenta ... asa ca atentie la ce pastile iei.
    cris, Ce poti face ? In nici un caz nu esti batrana ... esti mai tanara ca niciodata. Babele in Anglia se duc la cosmetica, le vine stilistul acasa din 2 in 2 zile ... si tot deprimate si barbatul tot betiv este. Daca nu se mai poate salva nimic din casnicie ... desi nu iti sugerez sa mai salvezi ceva... poti sa iti gasesti un alt barbat. Nu ai nimic de pierdut ... viata merge mai departe. Depinde si ce resurse gasesti in tine ... pentru ca nu ai nevoie decat de putina vointa. -angel-

13. clau_o

clau_o New Member

Trophy Points:
    0
    Eu sunt in sud... deci destul de departe. Daca simti nevoia sa vb cu cineva, sau macar sa schimbi o vorba romaneasca lasa-mi un nr de tel pe privat si o sa incerc maine pe la pranz sa te sun. Nici eu nu am romani prin zona si am momente cand ma simt singura la capatul pamantului.

14. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Alina, multumesc mult pentru incurajari, si nu , nu mai este nimic de salvat in casnicia mea , el nu face decit sa ma distruga incet , vreau sa divortez, si am si luat legatura cu avocata (care stie deja de anul trecut problema) si vineri ma primeste sa vedem cum incepem.
    Multumesc mult

15. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna clau_o , eu lucrez de la ora 10:30 pina la 19:00 seara , si numarul meu de telefon este 01915870131 , sigur mi-ar face placere sa vorbim . Eu am programul asta timpit , sper ca doar pina la iulie , si apoi se schimba de la 9;00 la 17:30 . Tu in ce localitate esti in sud , eu sunt in Nord est in Petelrlee. Deocamdata pina la sfirsitul lunii pot comunica pe internet doar de la servici , pentru ca sotul meu mi-a luat computerul , dar la sfirsitul lunii am sa-mi iau unul second.
    numai bine si poate vorbim deseara , da-mi si tu numarul de tel.

16. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Cris, imi pare rau sa aud ca se intampla cazuri din acestea. Singura printre straini nu este usor. Dar niciodata nu trebuie sa iti pierzi speranta. Lasa-l fara bani si uita ca ti-a fost sot. Hai ca poate gasim un gagic pentru tine -angel- unul cu suflet bun si care sa nu bea. Sunt convinsa ca sunt foarte multi barbati care sa te doreasca. Noi, Romancele suntem femei frumoase si inteligente.... ne mandrim cu asta.. si ar trebui sa avem capul ridicat mereu.

17. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Alina , Da tu chiar esti optimista si " cu capul pe umeri " cum se spune , imi place asta mult , cindva si eu eram increzatoare dar acum dupa tot ce s-a intimplat , mi-a pierit etuziasmul , dar sper sa-mi revin , si stiu ca dracul nu este asa negru cum imi pare mie acum

De sfaturi voi avea nevoie , pentru ca m-a lasat cu casa , amindoi suntem proprietari dar este platit putin din ea , si pina se v-a vinde , eu v-a trebui sa locuiesc acolo si sa continui sa platesc morgtagul care este 700£ pe luna si plus cauncel tax 100, eu am salar doar 1150£ deci nu stiu zau ce-o sa ma fac .

multumesc pentru vorbele de bine !

18. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Sa te mai bine-dispun. Cunosc si eu un cuplu: el englez, ea filipineza. Ea il inseala cu tot ce prinde ... el e distrus. Locuiesc in aceiasi casa... numai ca nu sunt impreuna. Si aia este situatie urata.... Ca sa vezi ca se poate si invers. :(
    Casa o vindeti si banii se impart la 2. ... Ce e mai important? linistea ta sau casa cu morgtagul ? Spune-i sa isi caute un terapist care sa il trateze :)... ca este alcoolic si fiecare isi vede de treaba pana se rezolva lucrurile. Sunt si eu la un pas sa ma casatoresc aici si m-am gandit de 1000 de ori ce sa fac.

19. cris65

cris65 New Member

Trophy Points:
    0
    Alina draga ..pina se v-a vinde casa poate dura si un an si pina atunci cum pålatesc ratele , ca daca nu le platesc vine compania de morgtage si ma da afara si reposeda casa , si ramin fara nimic . Asta este el totdeauna a mizat pe asta , pentru ca are un venit bun si´a crezut ca poate sa-si permita sa faca ce vrea ca eu il voi ierta ca doar.are bani Acum s-a inselat , mi-a ajuns
    Da tu chir gindeste-te bine cu casatori , eu m-am casatorit repede dupa ce m-am mutat aici si uite ce am patit, dar asta nu-i o regula , cred ca depinde de persoane si de noroc, si mai ales de respect si bun simt , oricum eu iti dores din suflet sa-ti fie bine si sa ai noroc !!!

20. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Hai, ca mai mult de 6 luni nu o sa dureze ... Insita la agentie si cu putin noroc se vinde casa.
    Multumesc de urari. Ma gandesc ca il iubesc si ca e un om deosebit .. -scratch- cratch- dar la norocul meu ... cine stie ce o sa fie in viitor ?
    Trebuie sa gandesti optimist chiar daca iti este greu... nu te imbolnavii .. nu ii da placere in a te vedea suferind.
    Mult noroc -angel-

Share This Page