17.6 C
London
Sunday, September 26, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Casatoria din interes

Discussion in 'SEZATOARE' started by oxanel, Mar 11, 2007.

1. oxanel

oxanel New Member

Trophy Points:
    0
    Spuneti-mi si mie cum sunt englezii in calitate de soti? :) unde-i gasiti? Vad ca foarte multe romance se casatoresc sau sunt deja bine casatorite de ceva vreme.

2. tun

tun Member

Trophy Points:
    16
    eu cred ca tot mai buni sunt romanii atat ca soti cat si ca barbati... :x :x :x

3. oxanel

oxanel New Member

Trophy Points:
    0
    eu nu am facut nici o aluzie ca nu ar fi barbatii romani, dar am postat intrebarea de curiozitate.
    EU una oricum zic ca totusi e mai frumos sa iubesti in limba ta :)
    dar si ca "dragostea hotare nu are" este foarte corect.

Deci fiecare pe cine gaseste, eu sunt curioasa atat ... dar nu-c ontra fetelor casatorite cu alte nationalitati

4. blackpool

blackpool New Member

Trophy Points:
    0
    crede-ma ca nu vrei sot englez... tot romanii nostri sunt mai buni... vorbesc din proprie experienta -wc-

5. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    :x2 Englezul meu face cat 10000 de barbati romani :x2
    Sunt fericita -ww-

6. blackpool

blackpool New Member

Trophy Points:
    0
    ma bucur sincer pt tine si ca ai avut noroc! -ntwhy-

7. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Uf ! I-auzi domne la ea ... :) ... oricare 10,000 de barbati romani ? ... sau ... ? :)

Intrebare :

De ce e mai bun ? Vb. engl. fara accent de emigrant ? :)

Acu' sa zic si io ? :D

Englezoaicele sunt femei femei femei ... mai ales dupa ce iau ceva trotil in botic ! ... nu face englezoaica ciorbitza/mamaligutza ca romanca pentru ca nu face deloc ce nu se pricepe ... dar cand face ce stie cel mai bineeeee nu-ti mai trebe nici papitza nici apitza nici nika !

P.S: Eh, flacai, am zis bine ? :)

8. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    Ne bucuram cu totii pentru tine. Sa FITI FERICITI!!!
    Dar tu chiar ai 'cunoscut' asa multi romani ? (sotia m-a pus sa te intreb -help-) In ce sens - 'face' si inca ceva - unde l-ai gasit?

9. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    2. "Rispect" pentru sotia lu' Sky !
    1. Intr-adevar, sa fiti fericiti.
    0. "Face" in sensul in care trebuie ... banuiesc. Daca fata zice ca face, inseamna ca face omul. De confirmarea cui ai mai avea nevoie mai sky ? :)

10. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    De fiecare data cand intra Razvan in discutie, aceasta se animeaza =))

EU unu nu mai pot de ras !

Auzi...face cat 10 000 de romani ..aici lasa loc de interpretare si fiecare se gandeste ... la ce il duce mintea -tongue-

Oare asa sa fie Razvane...sa trebuiasca 10 000 de`al de noi ca sa fim macar egali cu colegu`?

Neahhhhhh ... oricat ar cauta domnisoara ca noi nu ar gasi oo

Cat despre englezoaice, ca bine mai zici....mai ales cand iau ceva trotilex in bot... mai un joint, atunci is femeile IDEALE si nici 20 000 de romane nu le pot inlocui -sex- -ww-

11. octopus

octopus New Member

Trophy Points:
    0
    ...si eu care era cat pe-aci sa citesc "face"...in inglis :p

12. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    In primul rand .. sa raspund la nelamuriri. Poate peste tot sunt barbati exceptionali .. din pacate nu sunt multi. Nu vreau sa ma laud cu el... dar ca sa intelegeti de ce am spus ca face cat 10000 de romani ar trebui sa povestesc cate ceva despre relatia noastra.
    Ne-am cunoscut in august anul trecut ne-am placut .. eu lucram ca aupair la o famile ... El venea la mine de 3 ori pe saptamana . Distanta de la mine la el este de 40 de min dus 40 de min intors. Va imaginati ca implica sacrificii.
    Este un barbat atractiv... fara vicii... nu bea. Muncese mult.
    In Mai m-am inbolnavit ... Mi-a cerut de foarte multe ori sa ma mut la el ... dar m-am incapatanat pentru ca vroiam sa fac 12 luni si sa imi iau blue cardul ( nu vroiam sa ma marit inca). Din pacate bola mea sa inrautatit. Am stat in spital 1 luna ... si a venit in fiecare zi el si familia lui ca sa ma vada si sa vorbeasca cu medicii. Va imaginati ca nu arat prea bine acum .... din pacate nu mai sunt ceea ce am fost cand am venit in UK si nici persoana care a cunoscut-o in august anul trecut ... Dar din fericire sta alaturi de mine si sufera laturi de mine .... Imi face curaj in fiecare zi ca sa merg mai departe si imi spune ca ma voi face bine chiar daca eu nu mai am putere sa lupt.
    Ne iubim foarte mult ...
    In romania am avut cateva esecuri sentimentale mari ....
    Am iubit si eu un roman dar din cauza ca nu am avut bani m-a lasat :)
    Voi ce credeti ?
    Va spun doar in mare ... sunt multe alte lucruri pe care le face pentru mine ...

13. emilio

emilio New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca mai corect era sa spui ca face "cat 10000 de barbati". Ptr ca sunt si romani asa de buni cum cum il consideri pe al tau. Si atunci nu cred ca mai sareau toti baietii in sus. :-??

14. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    te pui cu orgoliul barbatului .... si a spune "cat 10000 de barbati" lasa loc de interpretari ...
    Oricum ma bucur ca am gasit jumatatea :x

15. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Alina ,

In primul rand vreau sa iti spun ca sincer imi pare rau prin ceea ce ai trecut tu aici in UK...spitale si alte prostii...acum sper ca este mai bine si ca esti sanatoasa.

Cat despre comparatia care ai facut`o tu, trebuie sa ii dau dreptate lui Emilio. Nu trebuie sa te referi direct la cei romani; eu daca am intalnit o fata care era mai BEEEPPP asta nu inseamna ca inca 10 000 de fete sunt ca ea. Daca ai avut o problema sau mai multe in dragoste, si consideri ca nu ai putut trece peste ele, trebuia sa te duci la un psiholog in tara si poate te consilia el, nu sa vii aici pe forum sa ne faci cu ou si cu otet.

Ai aici pe forum mai multe dovezi clare ale unor cupluri frumoase, si culmea, barbatii sunt chiar ROMANI ! Oricum, daca si actuala experienta cu barbatul british se dovedeste a fi un esec, ori te duci in Hono Lulu, ori in Amsterdam ca am auzit ca acolo se rezolva...mai simplu ca sa zic asa

16. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    Offitere, iti citeam semnatura si ma intrebam care din acele 7 cauze te-au determinat sa scrii
    Eu unul gasesc ceva frustrare in randurile tale.(no offense)

Alina, povestea ta de dragoste este superba si poate deveni scenariu de LOVE STORY sau telenovela oricand.
    Esti foarte tanara (ai varsta ficei mele!) si din pacate te grabesti sa tragi concluzii (cred eu) pripite.
    Ca sa cunosti un om cu adevarat, trebuie sa treaca cel putin cativa ani buni de convietuire impreuna, sa impartiti necazurile si bucuriile, sa treceti peste greutatile ce le presupune orice inceput, etc.
    Nu vreau sa te descumpanesc, insa euforia asta copilareasca ce te impinge sa faci comparatii exagerate, de multe ori strica.
    Incearca sa fi putin mai realista (esecul avut cu 'smecherul'din Romania trebuie sters cu buretele - se intampla astfel de rupturi peste tot in lume!!) si asteapta sa va cunoasteti mai bine. La cat de mult spui ca te iubeste sunt sigur ca v-a intelege.
    Eu iti doresc multa sanatate si fericire maxima.

ps.: Sotia mea crede ca diferenta de varsta dintre voi este de cativa ani buni - are dreptate?

17. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Da sky....m`ai nimerit mate...sunt cel mai frustat de pe fata planetei ! !

Stai tu linistit ca nu am nici un motiv sa fiu... numai ca nu prea cade de cuviinta sa se vorbeasca asa....daca nu punea cuvantul ROMANI era OK.

Si nu este numai parerea mea ... cat despre frustat, afla ca la 22 de ani mei am o relatie f serioasa de 4 ani de zile, am realizat multe pt varsta mea asa ca nu am de ce sa fiu frustrat. Este un forum si imi spun punctul de vedere.

Poate cel frustrat esti tu din cauza varstei .... te inteleg ca si eu mai am unele discutii in contradictoriu cu tatal meu..este diferenta asta de generatii...

18. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Feciorii mei aprigi la manie, stati asa ca nu e grav ...

... se bucura si alinutza de viatza ei de acum si e foarte bine ca o face. Mie mi s-a parut haios asa cand a zis ca englezul ei face cat zece mii de barbati romani . Personal nu m-am simtit nicicum dar am prins un moment cu "potential de zambet" si am zis sa il exploatez.

Cred ca e foarte clar pentru toata lumea ca fiecare isi are propriul sistem de valori in care te incadrezi sau nu (indiferent ca ai o gramada de calitati) .Este ca diferenta dintre eficace si eficient. Iah, o sesizeaza cineva ?

P.S: Daca a avut englezul asta norocul s-o gaseasca pe Alinutza inaintea noastra, atunci asta este ... ghinionul ei :)

19. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    100% DE ACORD!!!
    Depinde la ce te raportezi si ce pretentii ai de la tine insuti.
    Pentru unii'sistemul de valori' e atat de prafuit incat ajung sa dispretuiasca orice valoare adevarata si sunt dispusi sa arunce cu noroi in oricine si oricand. E chestie de educatie....

20. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0

Frumos ... s-au deschis granitele si ... haideti la casatorii nene, ca de ... odata cu ridicarea vizelor, si Cupidon a inceput sa traga cu "arcul" care si unde apuca.
    De cand sunt pe forum, am vazut o gramada de "fetite tinere" care,fiind deabea venite in UK,si subliniez deabea venite, se indragostesc subit si mai mult decat atat, se casatoresc , iar apoi se trezesc ca nu stiu incotro sa o apuce ... ce acte ce treburi? Oare e asa de mare dragostea asta ? -love3- ove3- Sau

PS: Scuze de offtopic dar "iubesc" fetitele romance ... stiu ce vor de la viata Domne`

Share This Page