9.8 C
London
Thursday, April 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

care assistant

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by genahincu, Jan 12, 2008.

1. alicestela

alicestela Member

Trophy Points:
    16
    buna regina, e adevarat ,trebuie sa aplici pentru CRB din nou chiar daca ai unul foarte recent.Legea asa le cere agentiilor.Dar daca lucrezi privat nu mai este asa de strict.Privat inseamna persoane care pun anunturi pentru ingrijire acasa si nu e neaparat vorba de batrini , dar sunt si mult copii si tineri cu disabilities care merg la scoala si au nevoie de ajutor. Uite iti dau niste idei unde sa mai cauti de lucru ca sa vezi ca tot raul e spre bine( ma refer la experienta pe care ai avut-o)Cauta revista "The Lady", asa se numeste ,in locurile unde se vind ziare si o gramada de anunturi sunt inca pe www.gumtree.com la sectiunea homecare.Succes, -kiss- iss-

2. regina

regina Member

Trophy Points:
    6
    draga mea, mersi mult de ajutor, revista "The Lady" am citit-o aici pe net (tot dintr-opostare a ta am aflat de ea), dar nu este nimic deocamdata in zona mea.
    O sa mai caut si in gumtree cum mi-ai spus tu, desi recunosc ca ma simt putin handicapata :) deoarece nu cunosc imprejurimile de loc si nici mijloacele de transport.
    Azi mi-a zis o prietena ca daca sunt sotie de italian (cetatean UE cu drepturi depline) as avea alte prioritati in UK, oare e adevarat? Sunt eu sotie de italian dar sunt si romanca in acelasi timp si astea se cam bat cap in cap....caci el nu este aici cu mine.

3. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ai si cetatenia italiana, atunci altfel stau lucrurile. Dar daca esti numai casatorita cu un italian, fara a avea inca cetatenia, atunci esti in aceeasi "oala" cu romanii.

4. abrighella

abrighella New Member

Trophy Points:
    0
    Regina,
    poate ca drepturile sotului tau ca si cetatean italian s-ar rasfrange si asupra ta ca dependent, insa doar in cazul in care el ar locui aici in UK. Eu sunt casatorita cu cetatean italian si am blue card obtinut din acest motiv, (la fel ca si copiii mei care sunt cetateni romani) insa sotul meu locuieste in UK unde este rezident permanent . Asa ca... nu stiu ce sa zic...De ce nu trimiti un mail la HO sa intrebi?! Stiu ca uneori poti obtine de la ei raspunsuri menite sa te trimita mai tare in ceata, dar eu intr-o situatie dificila le-am cerut informatii, chiar am apelat la dl. Macmillan si acesta a delegat "cazul" meu unei alte persoane din HO si situatia s-a rezolvat, insa era evident o greseala de procedura. Bafta! -staycool- taycool-

5. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    cu siguranta daca esti casatorita cu un cetatean comunitar cu drept deplin de munca, beneficiezi de aceleasi drepturi, intereseaza-te la home office

6. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    CRBul,este ca si cazierul de la noi.
    Dar daca ai mentiuni in CRB nu inseamna neaparat ca nu poti lucra in caring .
    Dar daca ai mentiuni in POVA,no chance.
    Simplu.Daca ar fi unul si acelasi lucru nu ti-ar fi cerute amandoua...

7. manny_grec

manny_grec New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ,sunt interesata de acest subiect ..daca esti la curent te rog mult sa ma contactezi pe yahoo apostoaiei_manuela

8. dansimih

dansimih New Member

Trophy Points:
    0
    Salut am aplicat si eu pentru care assistant prin Maraly si tot la Harvest staff am ajuns.Stie cineva de Maraly ce e cu ei?E de bine e de rau.Poate e cineva care a plecat cu ei.Apropo e vreun roman in Ashford Kent acolo ar trebui sa ajung dupa ce primesc yelow card.

9. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Salut. Prin Harvest a mai plecat cineva si a ajuns bine , a inceput munca repede. Numai ca au comisioane mari!!!!!

10. Anonymous

Anonymous Guest

buna ma numesc Anca sunt asistent medical in Reghin vreau sa plec in Anglia printr-o firma din Cluj'Maraly' stie cineva de ea ii serioasa? daca poate cineva sa imi raspunda ii voi multumii

11. maricosti

maricosti New Member

Trophy Points:
    0
    salut celor din romania care vor sa lucreze aici ca si noi.eu am venit aici printr-o firma din Brasov -Romcare se numea acum 3 ani apoi si-au schimbat numele in Christopher-Martin International si carora vreau sa le multumesc pt ajutor si pt faptul ca au fost super cinstiti,i-am recomandat cu caldura tuturor,si am o gramada de colegi de ai mei care pot comfirma asta:firma s-a ocupat de absolut tot-interviu,ambasada, plus bilet de zbor gratuit pina in UK,(fara a mi se opri din vreun salariu dupa)si Fara nici un comision-este incredibil dar adevarat.singurul lucru pe care l-am facut a fost sa traduc si legalizez actele pe care le-am trimis lor.mentionez ca se ocupau nu numai de trimiterea as.medicali in UK dar si bucatari si receptioneri.nu stiu daca aceasta firma mai exista ,stiu ca era mixta,romano-britanica,dar las nr lor de tel ,poate va foloseste:0268 312621 sau0268 312770.succes!

12. delia_dan

delia_dan New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, Anca eu sunt Delia si parerea mea este ca daca vrei sa mai economisesti niste bani ia legatura cu firma Harvest Staff Ltd.
    Scrie-le un mail. Maraly trimit prin ei. Bye!

13. Anonymous

Anonymous Guest

Mersi Delia pentru sfat am sa incerc si asa

14. ella2105

ella2105 New Member

Trophy Points:
    0
    urmeaza sa vin în UK printr-o firma din Brasov Danfil.jobs pentru care assistent. Daca stiti ceva in legatura cu aceasta firma va rog sa imi comunicati.

15. flori2007

flori2007 New Member

Trophy Points:
    0
    sall ella2105
    eu am venit in septembrie anul trecut cu aceasi firma din brasov si am fost destul de multumita , dar aici dupa ce am ajuns m-au plasat la o firma cu care ei colaborau si cei de aici neseriosi(lucrau siromani in firma de aici ) ,cei de aici mi-au trimis actele la home office pt pink card si nu mi-mai le mai dateau inapoi asa ca ai grija mai bine uitate pe site-ul asta si informeaza -te cum sa trimiti pt accesoriu work card decat sa dai un pumn de bani si sa ai probleme dupa aia.

16. ella2105

ella2105 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pt sfat, dar nu prea am inteles multe. Ei nu aplica pentru yellow card? Spune-mi te rog ce firma este cea din Anglia? Cumva Globe Med? Unde esti in prezent? Ai inceput imediat sa lucrezi? Costa destul de mult programul si deja am platit comisionul lor de 360 lire si taxa de procesare dosar, mi-au spus initial ca se pleaca pe 8 septembrie insa azi mi-au zis ca nu se stie, ca ma vor anunta ei.

Share This Page