11.6 C
London
Sunday, October 24, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Car insurance. How much?

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by parteneru, Aug 15, 2007.

1. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16
    Inseamna cat vrei sa pui tu,in caz de accident ,asigurarea este mai ieftina cu cat ai mai mult voluntary exces,

2. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Azi mi-am reasigurat masinuta si vreau sa va spun ca sunt tare multumit de afacerea facuta. Dupa un bun research si o negociere la sange am ajuns la suma de £225, ceea ce reprezinta un record pentru mine, mai ales ca nu am decat 2 ani de "no claims".

Cireasa de pe tort ar fi "breakdown cover" inclus in aceasta suma, deci daca mai adaug si acest aspect pot spune ca am scos o prima de asigurare de aprox. £150.

Multa bafta va doresc si nu uitati: nimic nu e imposibil. -party- arty-

3. southerner

southerner New Member

Trophy Points:
    0
    ptr parteneru

felicitari! Asta da value for money. Dar ca sa ma bag si eu in treaba ca sint verde de invidie -cry2- ry2- Cu ce companie ai gasit asa a un deal si. masina , e de cc nu prea mare, nu?

Bravo, oricum! Eu nu am gasit de atita amar de vreme nimic sub 250 lire/an. nu mai pun si break down cover inclus. -congrats- ongrats-

4. papiluk

papiluk Member

Trophy Points:
    6
    Multumesc pt raspuns,am facut asigurare la Tesco cu 100 Lire Voluntary excess si am scos asigurarea la 391Lire pt un an la un Rover din 1988 , 1,6 litri, pe care am dat 750 Lire, -fingernose- ingernose-

5. southerner

southerner New Member

Trophy Points:
    0
    Bravo! felicitari! sa inteleg ca e primul insurace in UK?

6. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    Am doua Masini si sint asigurata prin Liverpool Victoria fully comp - Daewoo Musso 2.9 si Nissan Micra 1.6 - pentru business si placere platesc £56 pe luna nu cred ca as putea sa gasesc nicaieri mai ieftin am luat-o prin uniune. Am 6 ani bonus no claims - deci in fiecare an imi scade suma pe luna daca acum 6 ani am inceput cu £68 pe luna.

Annie

7. papiluk

papiluk Member

Trophy Points:
    6
    Da, este primul insurance, imi urerz " la mai multe" in aceasta tara.... -ahaa- haa-

8. missy_myutza

missy_myutza New Member

Trophy Points:
    0
    Masina este din decembrie 1998... ceea ce e aproape '99,mica greseala ,dar e f fericit domnul meu.

9. roxana37

roxana37 New Member

Trophy Points:
    0
    Toyota Yaris , 2004, 465£/an , fully comprehensive cu Directline. Am platit separat 65£ pentru un an breakdown cover.

10. biscovici

biscovici New Member

Trophy Points:
    0
    SI EU TOT CU DIRECTLINE SUNT am un ford fiesta 1.6vti din 2005 permis UK d 4ani no claim discount 23ani. 540lire compresive mie imi pare f OK! avand in vedere ca nu sunt peste 25ani(cica plateam mai putin),nu am claim discount si masina mai e si VTI automata.Sunt Multumit -nr1- r1-

11. carlozdre

carlozdre Member

Trophy Points:
    6
    Vai, ce asigurari :/

Permis romanesc, 3 ani, varsta de pana-n 30, garaj pazit, exces de 300, no claim & offences, la Privilege pentru un Civic Type-R 2006, 200bhp/2l, £125/luna, £145 apoi la Direct Line, dupa un claim, aceleasi date apoi la Direct Line pt un Passat 2002 2.0l/110bhp, £86/luna.

Share This Page