10.5 C
London
Wednesday, August 21, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

BUS DRIVER!

Discussion in 'SELF-EMPLOYMENT' started by Tania Frandes, Nov 17, 2016.

1. Tania Frandes

Tania Frandes New Member

Trophy Points:
    1
    Buna ziua! Am permis cat.D,D1,
    Poate cineva sa ma infórmeze de ver-o companíe care iau persone in "training bus drivers"?
    Multumesc!

2. Mariana B2B

Mariana B2B New Member

Trophy Points:
    1
    Buna Tania,

Foarte multe agentii din Anglia se ocupa cu angajari in tot felul de domenii si cel mai bine e sa te duci la ei si sa le spui ce calificari ai si ca cauti de lucru in domeniul. Nu cred ca sunt agentii care sunt specializate doar pe in singur domeniu.

In cazul in care iti gasesti in contract prin agentii e posibil ca acestea sa iti ceara sa lucrezi sub serviciul lor umbrella - insa depinde de cat esti platita pe ora si numarul de ore prestate saptamanal astfel incat este posibil sa iesi mai bine sub statutul de Limited Company.

Cu stima,
    Mariana

Last edited by a moderator: Dec 7, 2016
  3. Mtic

Mtic New Member

Trophy Points:
    3
    In ce parte a tarii locuiesti Tania?
    Sunt cateva companii...First sau Stagecoach(unde First a fost cumparat) care au si Megabus, Go-Ahead pentru care lucrez eu si contin City bus in cateva zone.
    Mai exista National Express, si multe altele la nivel local(oras sau regiune).
    Eu am avut doar categ B, dar m-a pregatit(training) compania pentru care lucrez, fara cost. Si am si fost platit in timpul asta. Asta e practica curenta la soferii de autobuze.
    Mai ai intrebari, iti raspund.
    Succes

Share This Page