6.6 C
London
Saturday, January 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Buna . Ma chinu.i sa cumpar si eu asta dar nu gasesc nicaieri

Discussion in 'SANATATE' started by raidu2004, Aug 3, 2011.

1. raidu2004

raidu2004 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna asa vrea sa achizitionez si eu acest medicament ( Phyllanthus Complex ) pentru matusa mea dar nu reusesc sa il gasesc nicaieri in londra .Poate ca nu caut unde trebuie ,daca cineva ma poate ajuta as fi foarte recunoscator .Cu multumiri anticipate

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
  3. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna
    In uk unele medicamente nu pot fi achizitionate decit pe baza de reteta, pt un motiv, pt ca ele trebuie / sint restrictionate si date pt o persoana daca GP-ul considera necesar. Acum depinde si ce fel de medicament este si pt ce. Daca e ca si o Aspirina, atunci n-ai decit sa o cumperi fara reteta, dar de pe Ebay eu nu as lua-o. Cum sa pui sanatatea cuiva in joc? E mai bine sa te uiti la website-uri farmaceutice, poate gasesti acolo. Daca nu, eu m-as intreba " De ce e numai pe ebay" !!

4. popmaria

popmaria New Member

Trophy Points:
    0
    Asta e ca in reclama aia la Dacia -un cuplu admira masina,sunt incantati de ea si cand aude pretul tipa spune ca e prea ieftina pt ei!Poate daca cumpara de pe ebay nu are nevoie de reteta.Simplu,nu?

5. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Carcotasii si mistocarii ar face bine, sa se abtina, in a mai da sfaturi inutile.

Il gasesti pe link-urile de mai jos cu comanda online din UK:

http://www.superfooduk.com/phyllanthus- ... 3494-p.asp

http://www.amazon.co.uk/Allergy-Researc ... B0058AAEPS

http://www.vitaminsuk.com/index.php?mai ... s_id=23023

6. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Logic, dar si " medicmantele " ilegale se pot cumpara de pe ebay fara reteta, si pot fi harmful! De-aia pt medicamente nu as folosi ebay, doar companii farmaceutice legitimate. Eu gindesc logic, omul nu cumpara o Dacie, ci un medicament pe care il ia sa se faca " bine" ! Ce logica ai si tu!

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
  8. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Este vorba de un supliment alimentar, nu de un medicament.

9. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    In cazul in care nu stiai, cei care vand farmaceutice pe e-bay in mare parte au ebay shop deschis, ca sa poti deschide e-bay shop trebuie sa te supui acelorasi legi ca si de pe piata. Ebay este o piata online .
    Plus ca, suplimente alimetare poti lua de oriunde, gasesti mai nou si la Poundland sau Savers

10. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Dupa cat timp ti-au trecut crampele musculare cu magneziu ? Ma chinui cu asa ceva de vreo 2 ani si ceva, am luat magneziu doar 1 luna si nu am vazut nicio imbunatatire deci le-am intrerupt. De ceva vreme, sa fie vreo 5-6 luni, mi se zbate o pleoapa aproape in continuu. GP-ul a zis ca e din cauza oboselii dar si cand sunt 1 saptamana acasa si nu fac altceva decat sa dorm, sa ma plimb si sa stau la calculator, nu ma streseaza sau oboseste nimic. Sau ma oboseste faptul ca stau acasa. LOL
    Plus amorteli ale mainilor, nu numai in periferie(incepand de la umar si pana in varful degetelor, palmele mi se contracta si parca ar fi spasme dureroase. La fel si in talpi,din cand in cand simt cum imi amortesc, mai rar ce-i drept.Any ideas? -nu-stiu-

11. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Anouka, in mintea mea mea suna ca o hipocalcemie, care de obicei nu vine singura.
    Poate un regim alimentar bogat in calciu te-ar ajuta mai bine decat vizita la Gp-ul tau incompetent. De ce nu cauti altul? Daca muncesti in zona trebuie sa stii care sunt Gp-ii mai rasariti. Daca nu, intreba indiencele de la munca, ele stiu cel mai bine.

Cataline, crede-ma nu am avut timp sa vad ce si cum, sunt cam ocupat cu munca, iar acum mi-a venit si baiatul in Uk, dar promit cand gasesc un "gap" am sa fac sapaturile de rigoare.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

12. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Asa a sunat la inceput si pt mine si pt primul GP. Crede-ma,mi-am facut analizele de cel putin 6 ori.Apoi, celalalt mi-a zis ca s-ar putea sa fie legat de tiroida. Si iar, alte analize, toate in limite normale.
    Apoi, de la cat calciu am luat, mi s-au descoperit niste depuneri de calciu.

Ce ar utea indiencele "mele" sa imi spuna?

13. parker

parker New Member

Trophy Points:
    0
    anouka, faci sport sau miscare fizica? stai mult in aceeasi pozitie la serviciu si acasa (de ex la calculator?)

Share This Page