18.7 C
London
Monday, August 08, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Buna!Ajutor pt care assistant!

Discussion in 'SELF-EMPLOYMENT' started by eu.elena85, Aug 23, 2013.

1. eu.elena85

eu.elena85 New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt noua aici :) As vrea sa stiu si eu daca a plecat cineva ca si care assistant cu firma Sinzi's Oasis ca firma de mediere in Romania iar in Uk firma de mediere este LeTemp.Stie cineva?Multumesc!!

2. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    nu stiu de firma, dar dupa nume 'e cam complicata'
    ;))
    eu iti recomand 'frontera', scrie pe google, ca-i gasesti.
    Bafta multa!

3. irak

irak New Member

Trophy Points:
    0
    frontera alias ruby red, adrian park-general manager.
    cer o gramada comisionul, te poate ajunge si la 800pounds, dc esti in stare sa le dai atata, multa bafta.
    eu am disc cu el pe skype si cam la atata a spus ca ma ajunge cu tot cu comisionul lui, pt inceput, mai apoi, mai ai sa ii dai in rate-dc nu ai toti odata -inca pe atata.
    multa bafta

4. eu.elena85

eu.elena85 New Member

Trophy Points:
    0
    Va multumesc!Firma de care v-am intrebat cere comision 250 euro,Eu sunt asistenta medicala,si in prezent lucrez in Romania dar imi doresc f tare sa plec....Doamna aceasta de la firma mi-a promis ca voi incepe ca si care assistant iar apoi ma va ajuta sa obtin PIN-ul ca sa pot profesa meseria mea de baza...

5. gella

gella Member

Trophy Points:
    16
    Elena
    PIN - ul este parola d eintrare in contul tau bancar sau intr- un cont pe site.
    Doamna asta cum zici tu te poate ajuta sa obtii NIN adik National Insurance Number care e de fapt numarul tau de interistrare la 'Finatele' de aici ca sa zic asa....cu numarul asta platesti toate taxele si e o identificare a ta in sistemul de aici, fara el nu poti munci legal...citeste cite postari sint la capitolul asta si ai sa intelegi mai multe din ce povestesc altii. Parerea mea e ca doamna e de la o agentie care ptr munca ta incaseaza comision..de aici vine 'ajutorul' Iar comisioanele de regula se platesc dinsalariul tau Exemplu ipotetic: spitalul plateste agentia cu 50 lire pe zi tu esti platita sa zicem cu 40 restul ramine la agentie.

6. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    unde dai si unde crapa! Gella, pin-ul e un numar pt asistenti -ras2-
    Iar frontera nu cere comision ca si care assistant. Ce platesti e programarea la HO, drumul, cazarea (cheltuieli care le ai oricum). Eu o recomand ca am prieteni plecati recent prin ei.

7. gella

gella Member

Trophy Points:
    16
    ei uite asa mai invatai si eu o alta folosinta a PIN ului ...si cu mine multi altii !!!mea culpa dar am crezut ca e vorba de o greseala...sorry...nu mam mai bag pe asistentzaraie ca nu ma pricep ...insa cind am auzit 250 lire comision in romania....mi se pare colosal!!!nu mi ramine decit sa urez succes daca si altii l- au avut cu firma asta

8. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    comisionul nu e nici mic dar nici mare, altii iau si mai mult, si se gasesc musterii, dar macar sa fie seriosi ....

9. oana1988

oana1988 New Member

Trophy Points:
    0
    buna.sunt asistenta medicala, mi-a fost acceptata aplicatia la nmc si urmeaza sa primesc pin-ul. urmeaza sa plec in anglia peste 2 saptamani cu firma Maraly Recruitment pe post de care assistant.sunt programata in decembrie la home office pt eliberarea yellow cardului de student.nu stiu ce se va intampla de la 1 ianuarie 2014 cu aceste yellow carduri si din cate am inteles singurul lucru de care o sa avem nevoie este NINO.eram curioasa daca in calitate de posesoare de yellow card si angajata intr-un care home in acest mod voi avea nino.inca ceva.desi am pin si dreptul de a lucra ca si nurse ma gandesc ca ar fi mai ok sa astept sa imi termin cursul nvq in health and social care si sa lucrez ca si care assistant pentru 1 an pt a dobandi ceva experienta in domeniu in UK.ce ziceti?se merita sa astept atata?multumesc

10. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    NINO ti-l iei imediat daca ai totul in regula, de asteptat depinde doar de tine. daca te simti pregatita si se ridica restrictiile pt noi atunci poti pleca.
    Bafta multa

11. oana1988

oana1988 New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc mult pentru sfaturi georgi.cu siguranta ca o sa lucrez ca si care assistant macar 6 luni asa imi mai perfectionez si eu engleza si vad cum functioneaza sistemul lor medical..cu siguranta e mult mai diferit:) toate cele bune

Share This Page