8.1 C
London
Thursday, January 27, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Boro v Steaua / 27 aprilie

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by voljena, Apr 7, 2006.

1. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Cine se mai duce la meci si de unde se pleaca?

2. Anonymous

Anonymous Guest

De unde se pot cumpara bilete pentru a putea sta in galeria Stelei. Se pot lua de undeva din UK, fiindca de trimis din Romania e cam tarziu acum?

3. dxter

dxter New Member

Trophy Points:
    0
    Se pot cumpara bilete de la stadion dupa ora sase ...garantat.

4. roxy_foxy

roxy_foxy New Member

Trophy Points:
    0
    Sa mergeti sa faceti galagie..oricum va fi o atmosfera incendiara din cate se spune pe aici..mai bine ar juca baietii cu dopuri in urechi :eek:

Fortza Steaua!!!

5. casper

casper New Member

Trophy Points:
    0
    PENTRU CINE NU STIE, meciul se da pe ITV4.
    :DSteaua a bagat deja un gol, noroc in continuare! Haide Steaua!

6. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    2-0!
    INcredibil!!!
    Trebuie sa recunosc ca nu ma asteptam....Frumoasa surpriza!!
    BRAVO baieti!
    Suntem calificati!!!!
    Nu mai dau astia 4 goluri decat singuri pe teren... ;D

7. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ups...nici bine nu am scris...si e 2-1... :mad:

8. alessa

alessa New Member

Trophy Points:
    0
    FORTZA STEAUA!!!!

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
  10. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    M-am grabit io sa zic....e 3-2 :mad: :mad:

11. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    suntem eliminati
    4-2
    nu credeam ca e posibil asa ceva...de la 0-2 :mad: :mad:

12. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Ummmmm , Boro a s-a mai aflat intr-o astfel de situatie in meciul cu Basel.

13. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Asa ... am gresit si am postat inainte sa termin.
    Continuare :
    din punctul meu a fost o lectie de atitudine pe care englezii(acompaniati de nemti) o dau a mia oara lumii.
    Britanicii sunt o natiune de cuceritori care nu vor accepta o infrangere niciodata indiferent de conditii,urmari etc etc. De asta sunt "in finala" (si nu ma refer numai la fotbal).

Pacalicii de fotbalisti romani sunt pistol cu apa.

14. roxy_foxy

roxy_foxy New Member

Trophy Points:
    0
    Si totusi..felicitari "pacalicilor" ca au ajuns pana aici...le trebuie experienta si au invatat multe din jocul asta..dar capul sus! Bravo STEAUA! ;)

15. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0

de acord cu roxy, nimeni nu isi ponegreste echipele ca noi, cand castiga ii laudam cand pierd le luam gatul. Eu zic sa luam exemplul Angliei si sa ne oprim din aruncat cu pietre.
    Bravo Steaua ca ai ajuns asa departe!!!

16. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    No offense !

Au avut exemplu meciul Boro - Basel (copie identica a meciului Boro - Steaua ). Au avut exemplu Milan - Liverpool anul trecut. Au avut exemplu meciul Juventus - Manchester Utd. Au avut exemplu meciul Bayern - Manchester Utd. Pot continua cat vreti voi.

Nu au invatzat nimic asa cum nu au invatzat nici pana acum si cum nu vor invatza niciodata.
    Nu este ceva care se invatza, este ceva cu care te nasti.

17. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    "nimeni nu isi ponegreste echipele ca noi, cand castiga ii laudam cand pierd le luam gatul"

Ba da ! Nemtii cand pierd sunt facuti carnatzi , sunt desfiintzati... la fel englezii , iar ei se mobilizeaza astfel incat sa nu se mai intample. Noi cand pierdem cautam scuze dand vina pe arbitri, teren, suporteri si vanzatoarea de la chioscul din coltzul strazii.

Nu ar fi fost cine stie ce tragedie pentru nimeni daca ar fi pierdut cu 2-0. Asadar sa le fie RUSINE pentru modul in care au pierdut si pentru atitudinea de loseri. Ma bucur tare mult ca le-a dat cineva peste nas fanfaronilor de genul MM Stoica, Dumitru Dragomir etc etc. Dar cea mai mare multumire vine din faptul ca palma data vine din partea favoritzilor mei in domeniul fotbal ... si anume englezii.

18. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ei haide ca asta cu e ceva cu care te nasti mi se pare cam exagerata.
    Eu sunt de acord ca e normal sa ii luam la suturi acum si ca i-am fi ridicat in slavi daca ccc castigau caci asa am face si cu copiii nostri, daca fac ceva bine ii laudam daca nu ii dojenim. Cine e stelist ramane stelist, cine nu nu. Eu sunt suparata si m-am enervat pe buna dreptate pt ca nu aveau voie sa piarda de la 3 goluri avantaj, dar asta nu inseamna ca nu ii iubesc in continuare.
    Nu sunt nici englezii astia genii, lasa-i incolo! Ei au atacat ca disperatii profitand de greselile noastre. Profitand mai ales de lejeritatea cu care au tratat baietii nostri a doua repriza, ca se vazusera (ca si noi) in finala deja.

Asta e. Urat mi se pare ce au facut rapidistii, au iesit sa danseze de fericire ca dusmanul lor a fost invins. Ce lipsa de fairplay...
    Si un amic dinamovist mi-a zis aseara ca asa le trebuie la stelisti ca au indraznit sa viseze. Eu i-am adaugat ca daca e s-o luam asa, dinamovistii au jucat semifinala uefa la playstation, asa ca mai bine sa nu mai comenteze ;)

19. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Sigur ca nici englezii nu sunt genii ... ei doar si-au facut treaba de fotbalisti si au castigat. Romanii nu si-au facut treaba de fotbalisti si au pierdut.
    Ei au atacat ca disperatii sa inscrie iar romanii s-au aparat ca disperatii sa nu primeasca gol.
    Este foarte frumos sa ataci ca disperatul si este foarte urat sa te aperi ca disperatul din punct de vedere al spectacolului fotbalistic.

P.S : Chestia cu "ceva cu care te nasti" nu este deloc exagerata si nici nu am gresit ... chiar asta am vrut sa spun.

20. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Razvan nu stiu cat de fair play este comportamentul romanilor vis-a-vis de echipa cu care se mandreau pana ieri in jurul orei 9. In primul rand ca Boro cand a pierdut in Romania comentariile facute aici au fost foarte de bun simt. Nu stiu de unde ai scos tu asta cu englezii care isi ponegresc echipele, eu am vazut meciul aici si comentariile din studio dupa aceea. Nimeni nu a zis nimic urat de ei. Ba din contra. In plus daca ai vazut meciul Arsenal-Villarreal ai fi vazut ca poti pierde un meci si cu ghinion nu neaparat din faptul ca nu s-au nascut cu anumite calitati. In orice caz ultimul meu comentariu este : cum era de asteptat romanul este la placinte inainte la razboi... (adica daca Steaua castiga mama ce mandri mai eram ca ne reprezinta in Europa asa mai ii improscam un pic cu noroi...)

Share This Page