10.9 C
London
Tuesday, November 30, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

BlueAir intra in FALIMENT si fura pe cine poate

Discussion in 'LONDON' started by prodehar, Aug 20, 2011.

1. MagdaFeraru

MagdaFeraru New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Vodafone Romania Telesales Consultant for Business

Eu m-am chinuit 3 zile sau iau biletul de dus-intors .;) Intradevar , e complicat, dar la urma urmmei am primit 35 euro reducere, pe moine m-a ajutat.Da , daca stateam bn cu banii, nu ma agitam atat.Si daca stiam cat va dura, o lasam balta.Au un sistem de rezervare/cautare foarte dificil, iar actualizarea informatiilor in contul My blue se face f dificil, + ca cei din CallCenter nu pot remedia aceste situatii.

2. cornel56

cornel56 New Member

Trophy Points:
    0
    Incerc sa scriu cit mai frumos si politicos de "nenorocitii" astia de la compania asta de K ...cum sa-i spun? BLUE in AIR....stiti voi....seful lor este la puscarie,fost "baiat destept",urmatorii daca nu schimba nimic in comportamentul personalului, in a lua si respecta citeva legi omenesti,normale,legale il vor urma si ii vor tine companie "fostului" sef al acestei "sanatoase"companii de zbor.Personalul care se afla in alte tari al acestei companii cu personalul care se afla la Otopeni nu au aceleasi legi?
    TIP sau idei(aveti nevoie):cautati sa aveti sau sa angajati personal mai putin "colorat" si asa ne vad toti: brazilieni, mexicani ,turci, somalezi si alte natii "colorate", mai putine "pasari din alea care" le-am gasit "goagal",mai exact pe vikipedia ,se numesc :stiti voi, cautati, nu este greu de gasit, avem fete si femei foarte frumoase in Romania.
    Ceea ce s-a intimplat zilele trecute pe(in) aeroportul din Otopeni nu se vede in nici un colt al lumii asa ceva,nici chiar in Mexic, Brazilia, Costa Rica,Cuba,Kenya,Mozambik,India,Brazilia,Dominikanische Republic si alte tari , care altii le cred "necivilizate",urit, urit ....multa lume o sa se intrebe ce s-a intimplat,stiu cei de la compania numita mai sus, mai exact compania de K... ce s-a intimplat, banuiesc ca s-a informat totul la sefilor cei mari sau mai bine la viitorii"baieti destepti" care isi freaca mainile ca au mai intrat in kont 55 euro,in curind o sa-si frece altceva . Nu cred ca o sa le pese de cei 55 de euro care sau luat cu "japca" de catre peronal pentru cele 200-400 grame in plus la bagajul de mana.Daca au fost informati ei se bucura “ce fel de personal capabil” au angajat. O doamna vazand ce se petrece in fata ei a luat tabletul si la pus in interiorul bluzei,aparatul de fotografiat in buzunar. Alt calator(pasager) avind un rucsac care nu cintarea mai mult de 3-4 Kg si o geanta cu laptop banuiesc ca nu depasea inca vreo 3-4 kg la”obligat” sa puna totul in rucsac ,sa fie doar un bagaj de mana, ok,nimic rau daca ne gindim sa respectam “legea”,regula,dar in fata “personalului calificat “dupa ce a cintarit bagajul de mana la scos din nou , unde este logica? unde este legea?unde este regula? unde sunt kg-le?inca o “mirlanie” sau cum sa-i spun pe romaneste? Bagajul de mana al unui calator cintarea aproximativ 11,4Kg(nu stiu cum si-a data seama de cele 400grame cu acel cintar rudimentar,a sosit marfa la LIDL,uitati-va), ok, persoana respective a fost de acord sa plateasca ceea ce depasea insa nu inteleg(intelegem) de ce sa-l depuna la bagajul de cala? aparat foto, laptop, tablet, video camera,merge cu alta masina(avion) ? de ce sa platesca 55 euro? de ce nu 17 sau 20 euro? de ce nu se platesc acele kg in plus pe care le are? sunt multe intrebari la care nu stiu care dintre “baietii destepti” mi le poate da.Am sa va spun la toti, pe toate adresele de internet, am sa va spun lui Banciu si sa vedeti ce o sa va faca….stiu: va doare undeva dar sa stiti cind o sa va doara nu prea o sa fie bine din mai multe puncte de vedere: se cauta “fete” la …stiti voi unde sau trebuie facuta o operatie.Peste tot in toata lumea ai dreptul la un bagaj de mana,care ,depinde de companie cite kg sa aiva si o geanta(femei) si o geanta cu un laptop(femei si barbati). Va rog sa-mi spuneti ce se poate lua intr-o valiza de dimensiunile 100x80x30 in afara de haine si incaltaminte cind mergi intr-un concediu, nu am incercat si nu cred ca cineva v-a putea intoduce intr-o valiza acea greutate "stas" de 32 de kg. Vin foarte multi turisti sa vada ,sa fotografieze aceasta minunata tara dar sunt multi care nu vor , sunt multi care vor sa fure sa nu-i vada si sa nu-i stie nimeni.Daca venim de la capsuni, de la cules de mere , de la cintat tot nu putem face aceasta greutate.Chestia asta este facuta cu "justa" ,asa se cheama cuvintul? data viitoare am sa pun caramizi int-o valiza de dimensiunile astea dar am o intrebare, de fapt doua: ce companie din lumea asta are greutatea asta la un singur bagaj de cala de 32 kg?(am sa caut sa vada daca exista) si a doua: nu va ginditi la personalul care incarca si descarca aceste bagaje?in afara de calatori ve-ti primi suplimente de injuraturi de la personalul care incarca si descarca bagajele.
    As dori ca cei de la companie sa reflecte asupra acestor doua intrebari sau daca are timp sa mearga si sa descarce aceste valize de 32 kg intr-o zi la aeroport si mi-as dori si mai mult ca toti calatorii sa aiva bagajele cu aceasta greutate "stas".
    NO COMMENT....o zi buna celor care au fost "arsi" de ei...

3. edut

edut New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am platit online pentru 2 animale la cala,au rubrica speciala,preturi,ce tip de custi,etc,cu 2 luni inainte.Intre timp au trimis 3 i-mailuri cu reclame,zboruri ieftine,etc,dar nu au binevoit sa ma informeze ca de fapt ei nu transporta animale.Am ajuns pe aeroport,cursa speciala platita cu animale cu tot ca sa imi rada in nas cel de la check-in.Am facut reclamatie,si dupa cateva luni,imi trimit un raspuns daca accept voucher,nu banii inapoi,pt ca e greu,dureaza etc.Am o geanta cu care am calatorit in toata Europa ca bagaj de mana,numai la ei nu incapea in acel suport de testare,ca sa mai ia 50 de euro,in celelate suporturi de la alte companii incapea lejer....am calcat geanta respectiva pana a incaput....Vai de ei si de metodele lor de pacalit.Faza cu animalele am mai auzit-o apoi de la mai multe persoane,nu au nici un gand sa modifice rubrica aia de animale pe site,se bucura sa pacaleasca cate un calator cu 50,70 de euro...jalnici.....

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    -ras2- -ras2- -ras2-
    Incercati sa zburati cu Ryan Air. E si tata si mama lor, ale companiilor low cost. Astia de la Blue Air sunt mici copii.

5. zxtr3m3

zxtr3m3 New Member

Trophy Points:
    0
    care e limita de greutate pentru un bagaj de mana?

6. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  7. zxtr3m3

zxtr3m3 New Member

Trophy Points:
    0
    merci de info...

Share This Page