18.9 C
London
Wednesday, June 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Biserica ortodoxa Edinburgh- program de Paste

Discussion in 'Religie' started by crisunelu, Apr 17, 2008.

1. crisunelu

crisunelu Member

Trophy Points:
    6
    Tocmai am gasit programul de Paste al bisericii Ortodoxe din Edinburgh, pt cei interesati:

http://www.edinburgh-orthodox.org.uk/services.html

Pentru cei din zona care sunt de mai mult timp aici, va veti duce la biserica? Cum petrec romanii Pastele in Scotia? Pt mine va fi primul Paste petrecut in afara tarii...

2. mariasexybody

mariasexybody New Member

Trophy Points:
    0
    Buna CrisuNelu,

Eu am fost la biserica din Medows in ultimii doi ani. Sunt mai multi romani acolo si o parte din slujba se canta in romaneste (o parte mica) dar tot e ceva.

Sunt mai multi romani acolo o sa vezi. Biserica e mica, dar mai este o camera in care se aduna persoanele dupa slujba...si unii aduc prajituri, mancare etc.

O sa incerc sa merg la slujba de Duminica

Salutari

Maria

3. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0
    Salve ma numesc Adrian si ma bucur pt realizarile facute acolo in Edinburgh felicitari si sa stiti ca cit de micar fi acel loc important este ca se poate asculta o slujba in limba romana
    Deasemeni si aici in Nottingham suntem pe acelasi drum care si voi l-ati urmat dar acum si noi trebuie sa gasim neaparat un locas unde putem sa facem slujba .
    Dar cu ajutorul Bunului Dumnezeu ne va invrednici si pe noi cei de aici din Nottingham sa avem un locas al nostru , va doresc tuturor multa sanatate si desemeni un Paste Fericit din partea comunitati din Nottingham uitati ma gindeam sa va fac o invitatie :

" Comunitatea de romani din Nottingham va invita la petrecerea romaneasca care va avea loc la restaurantul YiaNnis, 67 Haydn Road, Sherwood, Nottingham, NG5 2LA in data de 11.05.2008 ora 18.
    Pentru informatii suplimentare :
    Pr. Dan Ghindea tel; 07791769791;
    Adrian Stan, tel. 07726199714.

Va rugam sa confirmati prezenta pe e-mail la:
    romani.nottingham@yahoo.com "

Share This Page