9.1 C
London
Tuesday, December 10, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Bataie de joc a angajatilor romani la consulatul din Londra

Discussion in 'AMBASADA SI CONSULAT' started by AlanKinder, May 2, 2012.

1. IncaUnRoman

IncaUnRoman Member

Trophy Points:
    18
    Re: Bataie de joc a angajatilor romani la consulatul din Lon

Fraiere, hai sa iti zic ceva. Am programare pentru joi 20 intre orele 11-12 si chiar nu am chef sa merg, desi pasaportul imi e expirat nu am nevoie de el. Hai sa vedem cat de buni sunt cei de la consulat sa te bag pe tine in locul meu. Cum facem? Eu i-as contacta dar nu am datele tale, deci ce sa le zic, ca vine altceva in locul meu. Inainte de toate esti dispus sa mergi, maine, joi 20 au gust strugurii acri? La 11?

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38

taxe si impozitele sunt obligatii, nu aduc de la sine niste drepturi.
    iar daca locuiesti si lucrezi in uk nu prea platesti taxe si impozite la statul roman, asa ca mai usor cu pretentiile.

ar fi bine sa incepi sa intelegi putin cum merg lucrurile, n-ai propune aberatii gen desfiintare de posturi -nu-ma-uit-
    din contra, ar trebui infiintate posturi pt cei care vrei tu sa-ti raspunda la telefon, sa se ocupe de o aplicatie de rezervari samd -da-da-

mai repet inca o data, daca cineva a incercat sa te ajute tinand cont de plecarea apropiata, fara a stii ca tu mai ai si concediu de facut...

f corect, dar uneori lucrurile nu se potrivesc dupa cum isi doreste individul care solicita acest lucru.

iar repet, daca aveai constrangeri de timp, precizai exact cand poti merge - dupa xx august. scuteai timp pretios si celor de la consulat si pe forum -ras2-

inseamna ca nu ti-ai planificat din timp calatoria. in unele situatii nu exista optiunea de urgenta si gata.

computerul lucreaza doar cu datele introduse de tine. le pui din timp in sistem, ai tot ce tb la timp.
    FYI, eu am deja biletele de avion cumparate pt anul viitor, cu putin timp inainte de a expira pasaportul la un copil -da-da-

3. Anonymous

Anonymous Guest

Sapanta - m-am convins
    Esti aici doar ca sa contrazici pe toata lumea

4. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38

are dreptate Sapanta. Relax!

5. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38

incerc sa te fac sa vezi ca lumea nu e chiar asa de perfecta cum ne-am dori... -nu-nu-
    scopul nu e nici pe departe contrazicerea -da-da-

Share This Page