15.5 C
London
Sunday, August 25, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Basescu suspendat

Discussion in 'in Romania' started by motanik, Apr 19, 2007.

1. theparttimer

theparttimer New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi Frumos!

2. carlozdre

carlozdre Member

Trophy Points:
    6
    Ai grija, referendumul are loc pe 19 Mai si nu pe 20.

3. cien_my

cien_my New Member

Trophy Points:
    0
    Am si eu niste intrebari:
    1.Ce se intampla daca Blair se razgandea si spunea ca nu mai pleaca de la conducerea Guvernului?...uite ca Basescu poate
    2.Ce fel de principii mai ai, tu ca persoana, daca nu poti sa respecti niste reguli esentiale in democratie...sa-ti tii cuvantul.
    3.Ce va facut Basescu concret?...a ajutat la favorizarea obtinerii dreptului de munca in UK, cumva?
    4.Cum se poate ca Basescu sa aiba dreptate iar ceilalti nu...chiar toti sunt rai si numai el e bun?
    5.Exemplu concret:consiliul si primarul de la Bucuresti sunt din PD.Concluzie:nu sa facut nika...extrapolam si spunem ca o sa fie Basescu presedinte si guvernul PD...ce o sa se intample?
    6.Cum se poate ca lumea sa fie asa inebunita dupa Basescu?...chiar nu s-au lamurit ce fel de om este?
    Numai bine...

4. Anonymous

Anonymous Guest

Blair pleaca dupa 10 ani si e convins ca este spre binele UK-ului.

Fiecare are dreptul la o opinie personala, tu cu a ta si ceilalti cu Basescu.

-wave-

5. Anonymous

Anonymous Guest

6. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0
    Referitor la intrebarea ce se intampla daca Blair se razgandea si nu mai pleca de la conducerea guvernului: nu poti compara, aici a fost o decizie de partid, iar Blair ca membru al partidului Laburist a ascultat ce a zis partidul, crezi ca a plecat chiar de buna voie? La Basescu nu este acelasi lucru, probabil ca ar fi demisionat pentru a candida din nou la alegeri anticipate, insa parlamentul de abia astepta sa o faca pentru a interzice unui presedinte demisionar de a mai candida. Crezi ca nu putea face asta? Uita-te cum au modificat Constitutia, ar fi putut la fel de usor da si o astfel de lege. Basescu a facut o miscare desteapta, chiar daca adversarii politici il acuza ca nu si-a tinut cuvantul, nu era obligat sa o faca, ca doar nu jurase cu mana pe Biblie. Politica e perversa, si Basescu a ales sa joace la fel de pervers ca si dusmanii lui.
    Nu spun ca Basescu si-a tinut toate promisiunile, insa trebuie ca cineva sa tina piept adunaturii de lichele alese pe liste comune de partid din parlamentul Romaniei.

7. a2next

a2next New Member

Trophy Points:
    0
    Ce sanse au cei aflati in Scotia sa participe la vot?!
    Banuiesc ca ambasada romana nu a luat nici o masura referitoare la cei din Scotia sau Irlanda; iar calatoritul pt un vot la Londra sau Leeds, de la distantele astea, ar suna exact ca o gluma proasta!

8. pali_p

pali_p New Member

Trophy Points:
    0
    Zoltar, inclin sa cred ca parlamentul nu ar fi avut curajul sa ii interzica lui Basescu sa candideze la alegerile anticipate pentru ca atunci ar fi iesit un scandal mare de tot din care numai parlamentul ar fi avut de pierdut. Basescu a gresit ca nu si-a dat demisia asa cum a anuntat. Era sansa lui sa ne arate ca are coloana vertebrala sa declanseze alegerile anticipate si sa redefineasca scena politica romaneasca. Exact asa cum a gresit Tariceanu asa s-a razgandit si Basescu, la fel s-a intamplat si cu biletelele si cu grupurile de interese etc.

In plus pe plan international e vax... vorbeste de gaozari si licurici, e un manelist care stie sa vorbeasca raspicat sa priceapa tot poporul. Ok... e patriot si la ora asta se pare ca nu avem altul mai bun asa ca votati-l voi ca eu nu vreau sa i se urce procentele la cap.

Bine ca am intrat in Europa!
    -ww-

9. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca ne trebuie un miracol - mi se face noapte in cap numai cand ii citesc numele lui Vacaroiu.
    -cry- ry-
    Annie

Share This Page