17.6 C
London
Tuesday, June 28, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

ASISTENTI MEDICALI ROMANI CARE AU LUCRAT IN ITALIA ULTIMII A

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by wassy_40, Oct 21, 2014.

1. wassy_40

wassy_40 New Member

Trophy Points:
    0
    SALVE. SUNT NOUA PE AICI SI AS VREA SA VB CU ROM CARE AU LUCRAT IN ITALIA CA ASIST MED SI AU PLECAT DEJA IN UK SA PROFESEZE.
    POATE V-ATI DAT SEAMA DE CE AS DORI ACEST LUCRU,SA MA AJUTE CUM AU FACUT CU INREGISTRAREA LA NMC CA E CAM COMPLICAT VAD PT NOI CARE AM LUCRAT IN ITALIA.
    AR FI BINE SA MA INSEL,DAR TOTUSI ASTEPT UN RASPUNS PLEASE DE LA CINEVA CARE A FOST IN SITUATIA MEA.
    EU ACUM VREAU SA INCEP DEMERSURILE PT INSCRIERE,AM DEJA KIT-UL SI NU AM INCEPUT NIMIC,CA AM ASTEPTAT UN RASP DIN TARA SI UITE AU TRECUT DEJA QUASI 3 SAPT -plans-
    APROPO,EU LOCUIESC IN ITALIA SI SUNT INSCRISA DE 6 ANI LA IPASVI.
    GRAZIE IN ANTICIPO!

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Re: ASISTENTI MEDICALI ROMANI CARE AU LUCRAT IN ITALIA ULTIM

Poti te rog sa incerci sa scrii fara majuscule?
    Arata foarte obositor ochiului.
    Multam.
    Si nu doar aici, ci peste tot pe unde scrii pe acest forum.

3. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0

wassy,
    citeste din Asistenti medicali in Uk-2,s-a scris de mai multe ori ce acte sunt necesare celor ce au profesat in It

4. wassy_40

wassy_40 New Member

Trophy Points:
    0

Pt dromaderu
    Ok,asa e bine? :)
    Glumesc,dar e bine ca mi-ai spus.
    Nu obisnuies de fel sa scriu cu majuscule dar mi-a fost mai usor sa nu mai schimb literele:)
    Apreciez mult rabdarea ta pt toate sfaturile..ca de 2 zile tot citesc pe aici. Tine-o tot asa ca faci un bine la toti. Multumim!
    Ptr. noname,
    da,mersi de raspuns...dar am retinut ca si tu ai lucrat in It si chiar mai inainte am citit unde se dicuta de adev de la oammr si ipasvi ca treb de la ambele.La asta nici nu m-am asteptat,eu gandindu-ma ca daca sunt inregistrata aici ca asist med...nu mai am treaba cu oammr din tara..nici nu stiu daca mai sunt inscrisa acolo avand in vedere ca am apucat sa lucrez 2 ani in tara...2006-2008 si dupa am venit in It unde sunt si acum.
    Zi-mi te rog daca ai trimis si cert de conformitate ca eu nici nu vreau sa aud de el...la cat de greu vad ca se obtine.
    Ca totusi am inteles ca la cei care nu au lucrat in tara ultimii ani oammr nu-l elibereaza sau nu mai e nevoie...bhe?
    Tu cum ai facut? Mersi noname,poate tinem legatura pe: Asist med in UK-2

Share This Page