0.3 C
London
Sunday, November 28, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0
    am trimis acum 3 zile cv celor de la mma.M-au cotactat ptr.un interviu in Bucuresti.L-am refuzat deoarece eu stau in Sibiu si mai si lucrez.acum m-au sunat sa dau un interviu pe skyp cu ei.Din nou nu am putut ca eram de servici.au zis ca o revina.Acum stau si ma gandesc...de ce insista asa de tare cu interviul?Sunt seriosi?Eu inca nu am primit pin no si ei stiu,de ce imi cer interviul daca eu inca nu am pin ul?

2. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0
    am o rugaminte!cine imi poate spune si mie intrebarile care se pun la interviuri?sa ma pregatesc sa stiu cam ce ma asteapta.

3. danadoru

danadoru New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Ziua! E cineva care a trecut prin experienta testului de aptitudini pt Pediatrie de la Northampton University? Am primul examen, cel oral, peste 3 saptamani si am mari emotii!

4. sedmat719

sedmat719 New Member

Trophy Points:
    0
    Veronikai,daca imi dai o adresa de email,iti pot trimite un atasament cu cateva chestii de la MMA(intrebari, sfaturi).Am colaborat si eu cu ei dar am fost dezamagita.De ce nu incerci cu Fronterra?sunt seriosi si chiar sunt interesati sa te ajute.

5. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0
    draga sedmat!adresa mea este :veronikai75@yahoo.com.am incercat si cu cei de la frontera dar ......as prefera sa plec cu o agentie din uk.oricum mai vb .multumesc de ajutor!

6. delena

delena New Member

Trophy Points:
    0
    buna.voiam sa aflu si eu cam ce tipuri de intrebari vi s-au pus voua la interviuri? eu acum astept certificatul de conformitate de la minister.cand am depus actele la DSPB mi-a luat doar diploma de la universitate cu foaia matricola si adeverinta care dovedeste ca am urmat universitatea intre anii 2007-2011.(adica ultima scoala absolvita)nu mi-a luat si certificatul de la postliceala(am absolvit in 1995).am intrebat cat dureaza si mi-au spus ca peste 3 luni.intre timp traduc si legalizez celelalte acte.eu lucrez ca asistenta in acelas spital din 1996.acum astept.am vorbit la OAMMR si mi-a spus ca-mi trebuie si certificatul de conformitate ,pentru certificatul de buna purtare.asta este.

7. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    Ce vrea sa insemne mai exact "sursa sigura"?
    Cine anume ti-a zis ca NMC nu are voie sa tina actele mai mult de 6 saptamani,ca m-ai facut curioasa?
    Cand dati sfaturi/indrumati ati face bine sa dati si ceva adrese de link-uri/site-uri,organizatii guvernamentale care sa dea credibilitate la informatiile pe care le furnizati.
    Incercati sa nu faceti tocanita/ghiveci cu "pareri personale" despre anumite aspecte ce tin de anumite institutii, care apartin de guvernul britanic,ca riscati sa duceti lumea in eroare.
    Orice informartie in plus e bine venita,dar va rog sa aduceti si dovezi spuselor dumneavoastra.
    Multumesc!

8. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0
    am fost intrebata in ce zona a tarii vreau sa lucrez.voi ce ma sfatuiti?prefer orasele mici si nu in apropiere de londra.mersi!!!

9. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    depinde de ceea ce consideri tu important pt tine - incepand de la vreme, apropierea de aeroport, sansa de a avea ceva romani prin preajma, etc.
    cu cat mergi spre nord vremea e mai rece, mai departe de aeroporturile cu zbor direct spre ro, mai putin romani, limba devine mai putin inteligibila samd

10. irisreny

irisreny New Member

Trophy Points:
    1
    buna. eu am aplicat online pentru inregistrarea la NMC in luna noiembrie anul trecut si a 2-a oara luna trecuta (in februarie ) si nu am primit pack-ul cu instructiunile la adresa mentionata in formular. Ce se intampla ? Trebuie sa platesc 110 £ si apoi o sa imi vina pack-ul de la NMC?

11. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0
    nu platesti nimic pana nu primesti plicul cu scisoarea de la ei.apoi iti faci actele ,le trimiti si apoi dupa 4-5 zile faci plata.Ceva nu faci tu bine cand aplici la ei.Vezi unde gresesti!

12. costi2002ionut

costi2002ionut New Member

Trophy Points:
    0
    am vazut ca sunt persoane care au aplicat la work experience sau business activ consult ...pentru nurse in UK....sunt de incredere?

13. alamicupiticu

alamicupiticu New Member

Trophy Points:
    0
    salutari de la romanica si comuna buzau,
    daca am terminat post-liceala in 2012 imi mai trebuie certificat de conformitate ?

14. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0
  15. alamicupiticu

alamicupiticu New Member

Trophy Points:
    0
    super, simplu si scurt -limba- ms

16. delena

delena New Member

Trophy Points:
    0
    eu am terminat in 1995 postliceala si in 2011 universitatea -asistent medical generalist si de la OAMMR mi-a cerut certificatul de conformitate ca sa-mi dea certificatul de buna purtare.

17. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0
    Asa sunt eu scurta si la obiect.

18. costi2002ionut

costi2002ionut New Member

Trophy Points:
    0
    -nu-zic- nimeni nu vrea sa recomande firme romanesti

19. irisreny

irisreny New Member

Trophy Points:
    1
    Multumesc pentru raspuns.

20. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN

Daca citesti acest topic ai sa vezi ca s-a scris destul despre acest subiect.

Si ce ai vrea sa ti se recomande?Servicii de proasta calitate,comisioane sau chiar tepe?

Share This Page