22.2 C
London
Sunday, July 12, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Parerile despre cei de la FSHC sunt impartite, si sunt multe pe aici, desigur, trebuie cautat printre multitudinea de postari ajutatoare gen

"ploua afara cand ti-a venit tie PIN-ul?" -da-da-

Roxana, daca te-ai inteles cu cele doua "gagici" la interviu, vei fi OK, lipsa de experienta in NH nu mai e un impediment, este nevoie aproape disperata de nurse in sistem.
    Multa bafta!

2. Roxana Maria V

Roxana Maria V New Member

Trophy Points:
    0
    Sa fie !
    Am citit toate postarile de pe forum legate de Fshc, si tot aveam de gand sa continui cu ei , dar ma tin in standby de vreo 4 luni(din iulie de cand am sustinut interviul la Bucuresti).. inca astept o departure date .. momentan stiu ca voi fi in Essex ... Si e destul de mare deci practic nu stiu nimic :)))) Va tin la curent , poate ma mai sfatuiti :-D

3. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    nu luati in ras anumite chestii,e f important sa ploua cand iti vine PIN-ul !!! -sssst-

4. AMBRA77

AMBRA77 New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari -dans- -dans- o sa fie foarte bine daca te-ai inteles la interviu ....cat despre ploaie ..poate ploua cat ai dat interviul -ras2-

5. Roxana Maria V

Trophy Points:
    0
    Am luat interviullllllll -dans- Si sa stiti ca ieri chiar a plouat pe la mine !!! Ploaia face totul -nas-
    Mi-au zis ca vor sa ajung cat mai repede ... trebuie sa inceapa agentia formalitatile pt ca eu sa obtin cazierul in uk .. aici inca sunt in ceata trebuie sa mai caut pe forum informatii despre cazier . Am fost repartizata in Suffolk si pentru inceput ofera 13,50 /h plus bonus 500 pounds la sosirea in uk. Sper sa se tina de cuvant cu oferta lor. Astept contractul acum -da-da-

6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Felicitari, vei fi OK, salariul e super, noroc cu ploaia deci!
    Multa bafta si...nu uita sa mai revii pe aici sa dai cu parerea despre ce si cum.

Nu promite nimic acum, multi au facut-o....

7. Roxana Maria V

Trophy Points:
    0
    Trag cu ochiul din iulie pe forum de cel putin 3-4 ori pe saptamana .. doar ca nu eram sigura pe unde sa postez -nu-ma-uit- Acum ca m-am invatat nu as vrea sa ma opresc asa de usor -ras2-
    Multumesc inca o data !!

8. AlNimanui

AlNimanui New Member

Trophy Points:
    0
    Care este cea mai buna oferta pentru noi romanii la cartele/abonamente .M-ar interesa internet+minute.....Cine stie sa-si dea cu parerea despre costuri si ce ofera in banii respectivi

9. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    Prietene tu vezi despre ce e vorba aici?

10. AlNimanui

AlNimanui New Member

Trophy Points:
    0
    Te-ai trezit repede FRUSTRATULE ? Si eu plec ca asistent in UK si vroiam si eu o parere de la colegii de forum dar ca de obicei romanul tot roman ramane, imi e mila de voi

11. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    Un mizantrop ca tine nu merita sa fie nurse. Mi-e mila de pacientii care vor ajunge pe mana ta. Doar ti-am atras atentia sa fii on topic.
    Si apropo, nu exista oferte "pentru noi romanii la cartele/abonamente". Ofertele sunt pentru toata lumea indiferent de nationalitate. Te-ai trezit si tu vorbind zevzecule.

12. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    cata pasiune pentru telefonia mobila -nu-ma-uit-

ca sa mai -misto- atmosfera

sunt 4 retele (EE, O2, Three, Vodafone) si acoperirea e foarte importanta in special pt internet; ei ofera cartele (paygo), abonamente fara telefon (SIM only) sau cu telefon.
    presupunand ca oferta pentru noi romanii se refera la minute catre ro, atunci ofertele la cartele paygo sunt cele care pot fi considerate (la abonamente nu prea sunt cu minute internationale).
    EE - nu prea am vazut pachete cu minute intl
    O2 https://www.o2.co.uk/shop/sim-cards/international-sim sau chiar nr romanesc pe mobil de UK https://www.o2.co.uk/shop/international ... al-numbers
    Vodafone https://freesim.vodafone.co.uk/internat ... ker=58f8dj

pe langa ei mai exista operatorii virtuali (MVNO) care ofera cele mai atractive preturi (in general 1p fix/mobil in ro)
    Lebara http://www.lebara.co.uk/prepay/rates
    Lyca http://www.lycamobile.co.uk/en/internationalrates
    Vectone http://www.vectonemobile.co.uk/pay-as-y ... Saver.aspx

pt net e mai mult de discutat - incepand de la acoperire, tipul dorit (3G/4G), trafic inclus , etc

13. AMBRA77

AMBRA77 New Member

Trophy Points:
    0
    -ceeee?-Ciao ...nu inteleg de ce jignesti...ti-a atras doar atentia despre ce se discuta aici ....sa stii ca atitudinea asta spune multe despre tine..am sa te rog sa iti revizuiesti comportamentul... -nervos- -nervos- Apropos nu e important ca pleci... ca si nurse, nu intereseaza pe nimeni vezi sa nu uiti educatia acasa...AR TREBUI SA ITI FIE MILA DE TINE ,NU DE NOI....EU PERSONAL DIN ACEST MOMENT NU ITI RASPUND LA NICI O INTREBARE... -sssst-

14. AMBRA77

AMBRA77 New Member

Trophy Points:
    0
    -dans- -dans- Bafta..

15. matt88

matt88 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor!

Ma numesc Vlad Matei si sunt asistent medical! Sunt mai nou pe acest forum si de curand ajuns in UK!

Mi-am depus de curand dosarul la NMC, am facut si plata celor 110 lire si as vrea sa stiu cam in cat timp voi primi un raspuns in vederea acceptarii si in cat timp se va solutiona si voi primi PIN-ul.

Dromaderule, am vazut ca esti mai vechi pe aici si mai vii cu o vb buna. As fii incantat daca mi-ai zice si mie una!

o zi faina tuturor!

16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Salutare, bun venit pe forum si in mica noastra comunitate de asistenti medicali.
    Esti deci intrat in paine cum se spune,cu asteptarea este ....ca cu asteptatul -asa-asa- -asa-asa- ,
    NMC este o organizatie care are sigur ceva birocrati pe acolo, tu ai grija sa completezi totul OK,
    ieri parca citeam pe aici de cineva care aplicase in Iunie si primise PIN in Septembrie...deci..bafta acolo!

Daca deja esti in UK nu ar fi rau sa te orientezi sa faci ceva munca in domeniul asta, adica poate poti aplica ca si carer pe undeva,ajuta enorm eventuala experienta acumulata.
    Mult bafta !

@Al nimanui,daca mai intri si citesti pe aici,
    foarte jignitoare exprimarea ta.
    Zici ca ai facut o scoala ,incearca sa scobesti acolo inauntrul tau si sa scoti la iveala si un comportament adecvat.

17. matt88

matt88 New Member

Trophy Points:
    0
    In primul rand iti multmesc la apelul facut.

Tin sa marturisesc ca sunt in Hereforshire, intr-o comunitate mai micutza, dar foarte prietenoasa!
    Am inceput sa lucrez ca si carer. Este cu totul diferit de ceea ce se face la noi. Ma refer ca se pune mult mai multa baza pe toate domeniile care la noi poate sunt nesemnificative. Deocamdata e in regula, dar totusi daca am facut specializarea de asistent mi-ar placea sa o si profesez.
    Am inceput sa ma integrez, la locul de munca si in societate!

Sper sa ne auzim de bine. Si daca mai sunt altii prin zona mi-ar placea sa-i cunosc sa schimbam diferite opinii.

18. morarr

morarr Member

Trophy Points:
    6
    Buna,

Am doua luni jumate de cand am depus actele pt. PIN,agentia care i-mi ofera locul de munca spune ca mai dureaza pana in 22 Noiembrie.
    Am primit acasa cum ca mi-ar mai trebui niste acte dar cei de la agentie spun ca nu mai trebuie nimic doar sa asteptam.

De ce dureaza asa de mult obtinerea PIN-ului?

Multumesc!!!
    Ramona Morar

19. AMBRA77

AMBRA77 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Ramona....trebuie sa trimiti actele cerute de NMC ....cat despre agentie,,,,hmmm

20. morarr

morarr Member

Trophy Points:
    6
    Actele care le-au cerut se refera la experienta ca si asistent medical.
    Eu experienta nu am si nici nu trebuie.Agentia a explicat acest lucru si ei au inteles.
    Ceea ce nu inteleg este de ce trebuie sa astept pana in 22 Noiembrie.

Share This Page