17.6 C
London
Tuesday, June 28, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. Adda.N01

Adda.N01 New Member

Trophy Points:
    0
    @dan 1976 adeverinta cu parafa si toate cele ca a fost voluntar/angajat la un cabinet de medicina de familie... success :)

2. dan1976

dan1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Asa ne-am gandit si noi...:)))Merci oricum Adda pentru raspuns.

3. Adda.N01

Adda.N01 New Member

Trophy Points:
    0
    :)

4. AAANAAA

AAANAAA New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua!
    Numele meu este Ana...am 23 de ani si abia am terminat facultatea,am iesit asistent medical generalist(insa nu am diploma de licenta ,ci doar o adeverinta care inlocuieste aceasta diploma...diploma o pot obtine dupa un an de zile). Mentionez ca mi-a venit si fisa aceea de la NMC ,pe care trebuie sa o completez,pentru obtinerea PIN`ului. Sunt la inceput de drum si vreau sa plec in UK...Recomandati-mi si mie va rog frumos o agentie serioasa...sau un sfat bun...va multumesc si va doresc o zi buna!

5. buaria srl

buaria srl New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Ziua Ana, suntem Buaria Srl firma plasare forta de munc IN strainatate,inregistrata Itm BIhor.CUI 30650242 ,avem pozitii in spitale private cu salarii incepand de la 21,700 lire/an band 5 plus alte avantaje,dar avem si pozitii in care homes cu plata incepand de la 11.50 lire/ora.

Nu percem comision.

Avand in vedere faptul ca studiile sunt terminate dupa 2007 inregistrarea la nmc ,avand deja prn ul va merge destul de usor,avem consilieri care se ocupa de ghidarea candidatilor pentru acte.
    Firma colaboratoare este selectata Eures ,aceasta confera un mare grad de siguranta veridicitatii joburilor noastre.
    Ne poti contacta la buaria.ro@gmail.com sau telefonic la 0741593692.Cu consideratie Georgia Chirila

6. buaria srl

buaria srl New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua suntem x nu percepem comision,in plasarea candidatilor nostri avem un consultant care se ocupa ghidand fiecare candidat,in aplicarea pentru NMC.
    Trebuie bifat rn 1-(adul nurse)

7. TSD

TSD New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,tuturor!!
    Dintre cei care ati trimis recent din Romania actele pentru NMC,care poate sa-mi spuna prin ce companie de expeditii ati facut-o si cat a costat?

O zi frumoasa!

8. Dorin18

Dorin18 New Member

Trophy Points:
    0
    -sssst- -sssst- Posta Romana este cea mai ieftina la pret si ajunge in maxim 10 zile,daca totusi doresti info pentru alte firme de trimis acte le gasesti sigur pe gooooogle. -da-da-

9. dan1976

dan1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua.Prin Posta Romana, tarif 25 Ron, in iulie anul curent si au ajuns actele in 8 zile.

10. Gabriela-Ela

Gabriela-Ela New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua..tot prin oficiul postal am cerut sa trimit mi-au spus ca ma costa 100 lei...

11. buaria srl

buaria srl New Member

Trophy Points:
    0

dupa si inclusiv 2007-nu aveti nevoie de certificat!

12. dan1976

dan1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Intradevar, costa 100 Ron prin posta romana daca dumneavoastra declarati ca trimiteti acte originale(diplome originale, certificat de nastere original, certificat de castaorie original, etc).Daca in schimb declarati ca trimiteti copii ale actelor originale(pentru ca de fapt asta si trimiteti), costul e de 25 Ron.O zi buna

13. buaria srl

buaria srl New Member

Trophy Points:
    0

ai terminat dupa 2007,e usor,descarca formularul dela MNC si aplica!

14. Tonya

Tonya New Member

Trophy Points:
    1
    Buna ziua!
    Ma puteti ajuta cu o informatie: am terminat anul acesta ca si asistent medical generalist si as dori sa stiu daca cei de la NMC accepta sa te inregistrezi cu adeverinta (diploma se elibereaza peste 1 an)? MUltumesc mult.

15. TSD

TSD New Member

Trophy Points:
    0

Eu am declarat ca trimit copii si traduceri,NU originalele dar tot m-au taxat cu 100 lei...Oricum,e mult mai ok ca si pret prin Posta Romana decat prin celelalte firme de profil.

16. TSD

TSD New Member

Trophy Points:
    0
    Poti incerca.Si eu tot in aceeasi situatie ma aflu si am trimis adeverinta in loc de diploma.Mult succes!

17. Tonya

Tonya New Member

Trophy Points:
    1
    Mersi mult! Voi aplica cu adeverinta, sa speram ca o vor accepta. Mult succes si tie.

18. Diesell

Diesell New Member

Trophy Points:
    0

M-ar interesa mult aceasta " cale ". Ai putea să dai mai multe detalii despre situația asta Dorin?

19. Dorin18

Dorin18 New Member

Trophy Points:
    0
    Diesel !!!trebuie sa te interesezi ca mai multe informatii nu am,chiar imi pare rau.
    -Noutati de la NMC: -ras2- -ras2-

Media
    Hearings schedule
    How to report on our fitness to practise hearings

Home >
    Media >
    Latest news >
    NMC Council make the difficult decision to increase the annual registration fee to £120

NMC Council make the difficult decision to increase the annual registration fee to £120

Date:01/10/2014

The Council of the Nursing and Midwifery Council (NMC) today agreed to increase the annual registration fee for nurses and midwives from £100 to £120.

Mark Addison CB, Chair of the NMC, said:

“Today we made the difficult decision to increase the annual registration fee for nurses and midwives to £120.

“We have considered the responses to the consultation in detail and we have listened carefully to the issues raised. We recognise the financial pressures that many nurses and midwives are facing at a time of widespread pay restraint, and the tough and demanding jobs they do.

“However, as Council members and trustees of the NMC, our first duty is to ensure the protection of the public. We are committed to keeping the fee at the lowest level which allows us to fulfil that statutory duty, and we will continue to search for more efficient ways of working.

“Currently, the only way for us to significantly reduce our costs is to change the existing legislation, which requires us to take more cases to a hearing than is necessary. We will continue to press vigorously for changes to our legal framework.”

The new fee of £120 will take effect from March 2015

20. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,pot afirma cu siguranta ca nu exista o astfel de cale pt recomandare sau certificat de conformitate,daca era ar fi trecut-o si NMC in instructiunile de inregistrare. Eu am lucrat in ultimii 4 ani in Italia si as fi beneficiat de asa ceva daca exista,mai ales ca italienii sunt f amabili si te rezolva cu actele necesare spre deosebire de Min.Sanatatii din Ro. Am citit si directiva UE reactualizata in oct 2013:certificat de conformitate se ia daca ai lucrat ultimii 3 ani din 5(inainte de reactualizare era ultimii 5 ani din 7) in tara ta,nu se ia in considerare munca din alta tara pt certificatul de conformitate. Din pacate romanii pun tot felul de piedici pt ca asta e Ro.

Share This Page