20.2 C
London
Saturday, June 25, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. mariusAMG

mariusAMG New Member

Trophy Points:
    0

ete tu sincronizare!!!:))))

2. Adda.N01

Adda.N01 New Member

Trophy Points:
    0
    @ dromaderu
    am inteles... destul de urat...sper ca nu le-a iesit faza

cine imi poate spune la ce banca as obtine cel mai rapid un cont bancar? multumesc

3. mariusAMG

mariusAMG New Member

Trophy Points:
    0
    am auzit ca la Loyds bank..eu acolo vreau sa-mi fac..cica e si buna banca..de Barclays de parere va dati astia mai vechi??

4. stefann

stefann New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara , ma numesc NEAGU STEFAN sunt din Piatra Neamt am termina scoala postliceala sanitara Carol Davial si acum sunt de o saptamana in Anglia si voi lucra ca care assistant in Torrwood, Wells pana imi vine PIN nr(cam 3-4 luni, ca am aplicat ne demult). Va rog sa ma contacteze cineva care lucreaza in Torrwood sau in apropiere. multumesc

5. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    @ Marius
    multam pt informatii si nu uita sa ne spui daca se tin de cuvant si cu plata promisa ca nurse cand vei incepe munca
    deci pana acum bila alba pt VPL

6. mariusAMG

mariusAMG New Member

Trophy Points:
    0
    asa am zis si eu..de primis,mi-o promis 13,50 pe ora..am 2 colegi care o avut PINul..si ala l-au semnat!!si cica,fata de ce-am mai citit pe aicea..eu nu tres ma iau de barba cu managerul care home-ului sa-mi schimbe contractul..daca nu vrea..apelez direct la sediul lor de aici din Derby.Ei ne tot promit ca nu ne lasa la greu orice ar fi..sper ca is englezi 100%..nu indiano-romani:))))eu unu ma bucur ca intru ca si carer prima data..o data..pana cunosc sistemul mai bine..si eu consider ca e mai usor sa incepi de jos si sa ajungi sus..decat sa incepi de sus si Doamne-fereste sa ajungi iar jos!!de munca nu mi-e frica pt ca in Ro nu o am nici pe aia..si daca e nu-ti permiti mai mult decat traiul de pe o luna pe alta..aci si 500 daca iti raman intr-o luna..daca vrei sa traiesti pe picior mare..o faci linistit..din ce-am vazut pana acum!

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

-ras2- -ras2- -ras2- -da-da- -da-da- -da-da- -ras4- -ras4- -ras4- -ras4-

Asta-s eu in 2003,
    enjoy la maxim, ca astea zunt zile off, training si haleala mokka! -nu-ma-uit-
    cat despre papa, ar fi bine sa te obisnuiesti, la doar 22 de ani ar trebui din contra , sa faci fata unor noi challenge-uri culinare,
    ti-as recomanda la pranz sa incerci smoked salmon sandwiches ,daca va aduc desigur (eu asa am descoperit minunatia, dar,din 16 romani atunci eram singurul care le..savura,restul dadeau din umeri speriati de miros... -ras2- -asa-asa- ) .

Daca este o firma care procedeaza asa, cu cazare/training, deci e OK 100%, si da, vei primi banii aia cand ajunge PIN-ul.

Nu uitati insa RCN!
    Bafta tuturor!

8. mariusAMG

mariusAMG New Member

Trophy Points:
    0

-ras2- -ras2- -ras2- -da-da- -da-da- -da-da- -ras4- -ras4- -ras4- -ras4-

Asta-s eu in 2003,
    enjoy la maxim, ca astea zunt zile off, training si haleala mokka! -nu-ma-uit-
    cat despre papa, ar fi bine sa te obisnuiesti, la doar 22 de ani ar trebui din contra , sa faci fata unor noi challenge-uri culinare,
    ti-as recomanda la pranz sa incerci smoked salmon sandwiches ,daca va aduc desigur (eu asa am descoperit minunatia, dar,din 16 romani atunci eram singurul care le..savura,restul dadeau din umeri speriati de miros... -ras2- -asa-asa- ) .

Daca este o firma care procedeaza asa, cu cazare/training, deci e OK 100%, si da, vei primi banii aia cand ajunge PIN-ul.

Nu uitati insa RCN!

ms de sugestie! :D..ma bucur ca imi spui ca e ok..am avut si eu noroc o data-n viata daca tot am prins firma serioasa :D

9. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse

Buna
    Eu am colaborat cu Reach Health Recruitment si m-au ajutat cu toate actele. Eu deja sunt in Anglia si nush ce-as fi facut fara ajutorul lor. -dans- Despre MMA nush ce sa-ti spun pentru ca nu stiu nimic de ei. Eu iti spun doar de RHR pentru ca au fost nemaipomeniti iar Barchester firma la care lucrez e nemaipomenita. -nu-ma-uit-
    Mi-au spus -nu-ma-uit- din start ca e foarte multa munca dar sincera sa fiu de aceea am si venit...ca sa muncessc! Iti recomand cu drag firma de recrutari RHR si firma angajatoare Barchester. Iar daca ai nevoie de intrebari pt interviul pe care il vei sustine lasa-mi un pm si ti le voi da cu mare drag!
    Mult succes! -ras4-

10. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    pe site OAMMR pentru inscriere vad ca cere si contract de munca.Ati reusit sa va inscrieti la ei si sa va completeze form-ul pt NMC inclusiv adeverinta de buna purtare fara sa aveti contract de munca? ii intreb in special pe cei ce s-au inscris in 2014
    multumesc pt raspuns

11. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse
    Eu cand am fost la OAMMR nu mi-au cerut nici un contract! Nush de ce spun ei asta! M-am dus doar cu formularul si atat...mi-a semnat, am platit, mi-au dat si adeverinta si gata! :) Stai linistit ca nu-ti va cere nici un contract!
    Mult succes!

In 2014 am fost la ei. Mai exact luna trecuta pe data de 12 :D

12. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    mie mi.au cerut si le .am dat contratul de munca din italia..si l.au acceptat! au nevoie ca sa stie daca ai experienta sau nu

13. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    AndreeaC

merci mult pt raspuns,nu stiu daca am inteles clar:te-ai dus doar cu formularul de la NMC si ti l-au completat fara sa fii inscrisa la OAMMR? fara sa duci carnatul ala de acte ?( asigurare asirom,adeverinta A5 medicala,copii diploma,bac ,cazier,etc)?
    scuzati ca pun atitea intrebari dar de la scoala mea nu a mai plecat nimeni in UK niciodata si nu am cu cine sa ma sfatuiesc

14. AdrianaSimona01

AdrianaSimona01 New Member

Trophy Points:
    0
    AndreeaC,

Multumesc ptr raspuns.Am luat deja interviul si cu Barchester si cu FSHC.Nu stiu cu care sa merg...,cu FSHC ar fii in Irlanda de Nord iar cu Barchester pe langa Bristol.Acuma astept oferta de la Barchester sa vad si cat ofera fata de FSHC.Ideea e ca ma interesa si cu firmele astea de intermediere de la ei care sunt mai ok(si te ajuta si dupa ce ajungi acolo,nu sa te lase cu "ochii-nsoare") si asta e intre MMA si Reach Healt.Eu nu am experienta plecarii sau lucrului UK si sunt un pic cam confuza.Ma intereseaza si alte aspecte in afara de job si fiecare firma si le prezinta pe a le lor ca fiind cele mai bune,de aia si sunt asa confuza! :)
    Doar din "auzite",am auzit ca in IN ar fii viata mai ieftina decat in Anglia si ca au si niste peisaje f frumoase.Eu vreau sa-mi duc si fetita acolo dupa un timp(are 7 ani) deci ma intereseaza sa fie o zona linistita cu scoli si tot ce trebuie.Adevarul e ca cei de la Reach Health mi-au oferit mai multe detalii legate si de acest aspect decat cei de la MMA.Probabil o sa accept oferta cea mai bine platita... :)
    Cat despre NMC si first reminder-ul ala,mi-au scris ca nu le-am trimis formularele acelea care vin cand ceri pachetul sa te inregistrezi la ei.Eu le-am trimis!Am sunat la ei si mi-au zis ca au toate actele si ca inregistrarea mea e "it's under decision queue".Acuma astept,sa vad pana la inceputul lui iulie....

15. mariusAMG

mariusAMG New Member

Trophy Points:
    0
    astazi ajung in Coventry!!!mai este cineva de-a nost pe-acolo?? :D am terminat training-u din Derby..finally..:D :))

16. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse

Nu e nici o suparare daca pui intrebari. Da sunt inscrisa la OAMMR daor ca am uitat sa spun eu. Si cand m-am dus la ei sa-mi vizez pe anul 2014 m-am dus si cu formluarul de la NMC si le-am spus ca urmeaza sa ma angajez in Anglia. Iar pentru asta mi-au eliberat o adeverinta precum ca nu am lucrat pe teritoriul romaniei ca asistent! :( Mi-au cerut doar certificatul de membru de la OAMMR si m-au intrebat in ce an am terminat. Daca vrei mai multe detalii ii poti suna pe ei pentru informatii.

O zi faina!

17. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse

18. modlivia

modlivia New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara! E cineva pe aici care ar urma sa plece prin PCQ in Scotia?

19. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    Deci o veste teribila daca e adevarat ce scrie pe site la VPL: cica NMC a inceput sa ceara certificatul de conformitate (cel eliberat de MS sau directiile sanitare) celor care au certificat de competente chiar daca au absolvit dupa 2007. E clar ca ne pun bete in roate cu orice chip.
    A primit cineva scrisoare de la NMC cu cererea aceasta? Eu am primit azi scrisoare de la ei dar nu pomeneau de asta

20. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    chiar nu-i nimeni cu certificat de competente pe aici? acum scolile postliceale elibereaza diploma ,nu certificat de competente?
    sper sa nu fie adevarata postarea VPL pt ca ar fi o discriminare din partea NMC,pana acum nu cereau obligatoriu conformitatea de la MS

Share This Page