13.1 C
London
Saturday, June 25, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. roxyka2013

roxyka2013 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Este cineva pe aici?...
    Va rog, daca se poate, cateva informatii de la cei care lucreaza ca NURSE in UK si care au lucrat Care Assistant, prin ce firma serioasa au venit cu job in UK, astept raspuns.

Multumesc

2. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,roxyka
    si pe mine ma intereseaza subiectul firmelor si astept pareri de la cei care au plecat. Pana acum ,din cele postate de forumisti,s-a plecat cu VPL Healthcare si MMA. Ar mai fi Reach health recruitment,IMS,Eurolife consulting.Stepcare.Toti acestia au oferte active.Fronterra are oferte pt carer.
    Daca adminul considera ca e reclama,il rog sa stearga postarea mea desi ,sincer,subiectul asta ne preocupa pe multi dupa ce trecem de faza cu trimisul actelor la NMC Mi se pare ca doar Eurolife cere comision,ii rog pe cei care au plecat cu ei sa ma contrazica in caz ca gresesc,
    Din pacate,dupa ce s-au folosit de informatiile de pe forum si reusesc sa plece,f putini sunt cei ce mai dau un sfat,o informatie...cu exceptia lui Dromaderu caruia ii multumesc in numele tuturor

3. Alina Ionela

Alina Ionela New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor.

Azi mi-a sosit acceptul si am vreo doua intrebari.

Prima ar fi, in cazul in care fac plata celor 100 de lire online, mai e nevoie de dovada ca am platit? In formular scrie ca nu, dar...Na, omul mai bine intreba de doua ori, decat sa greseasca.

Iar cea de-a doua... In formular la ethnic background => White ... Completez cu romanian? Which I am... But still. Trebuia sa intreb.

4. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    buna!! in cat timp din momentul in care v/ati regasit pe site ul nmc ului ati primit sciroarea cu pin ul acasa? eu nu mai am rabdare..speram azi si nu a ajuns nici azi :(

5. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    completeaza cu "hungarian" :)))) scuza.mi ironia dar nu ma pot abtine cateodata! felicitari pt accept!!

6. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    eu am trimis si dovada ca am efectuat plata..mai bine o trimiti decat sa mai gaseasca ei vreun motiv

7. Alina Ionela

Alina Ionela New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi Motanica, chiar si pentru ironie :). Acum mai am o alta intrebare. Prin dovada, te referi la mail-ul pe care il primesti de la ei, dupa ce platesti online( RECEIPT OF PAYMENT), sau la un extras de cont?

Mi se pare ca totusi s-au miscat repede. Pe 2 aprilie am trimis actele, si au facut o saptamana pe drum. Pe 31 le-au scanat (am sunat si am intrebat, caci imi era sa nu se piarda pe drum), iar pe 30 mai au emis scrisoarea cu acceptul. Si azi am primit plicul. :)

8. maria_maria

maria_maria New Member

Trophy Points:
    0
    buna eu sunt deja in uk si lucrez de o luna ca infirmiera cu toate ca in ro am facut scoala de asistenti in acest caz cum obtin recunoasterea celor de la NMC ca nursa am toate actele legalizate si traduse mai putin adeverinta si stampilele de la OAMMR ro care trebuiesc puse pe formularul pe care mi l.au trimis cei de la NMC pentru a le obtine ar trebui sa fac un drum in ro ceea ce e imposibil momentan se pate obtine in alt fel ? -plans2-

9. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    doar prin procura se poate cred eu ..altfel nu stiu cum! da e.mailul de la ei ..eu pe ala l am trimis! am primit scrisoareaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...sunt oficial registered nurse !!!!! acum sa vad cand incep si ca nurse munca!!! va pup si bafta la toti!!!

10. mariusAMG

mariusAMG New Member

Trophy Points:
    0

buna!!eu urmeaza sa plec cu VPL Healthcare,pe 7 iunie..adica sambata..ce sa va zic despre ei..am fost la interviu,tinut cu firma de recrutare din UK cu care lucreaza ei,am vorbit cu 2 englezoiace vreo juma de ora,40 de minute,cu tot felul de intrebari.Eu urmeaza sa ajung in Coventry,pe langa Northampton.Inca nu am primit PIN-ul,merg ca si carer la inceput.Va mai tin la curent dupa ce ajung acolo!!

11. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse

Felicitari motanica pentru scrisoare! -bravo- Mult succes in continuare! Iote ca facui si-o rima! -ras2-
    Eu abia am trimis actele asa ca mai am de asteptat! -nu-ma-uit-

12. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse

Buna Maria
    Sfatul meu este sa suni la OAMMR din judetul de care apartii si sa-i intrebi mai exact pe ei! De asemeni poti sa trimiti pe cineva din familie cu actele la OAMMR. Oricum esti inregistrata la ei si nu cred ca ar fi nevoie de prezenta ta acolo! Iti spun asta deoarece nu-ti cer nici o semnatura ci doar banii, 100 lei in cazul meu si m-a rezolvat in 10 minute-ras4- Dar cel mai bine suna-i inainte si vb cu ei si explica-le situatia ta! Cu siguranta vor intelege! -asa-asa-

13. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Se pleaca cu multe firme ... nu prea conteaza cu cine pleci insa conteaza care dintre ele te mai ajuta odata ajuns in UK. Sfatul meu ... incercati sa plecati cu firme care sunt din UK si care intr-adevar te pot ajuta in UK. Multi cu care am vb aici au avut nevoie de ajutor iar firmele cu care au venit le-au dat informatii eronate sau chiar le-au spus ca nu-i pot ajuta pentru ca nu au pe nimeni in UK.

Daca doriti firme din UK serioase si pe care eu personal le-am incercat ar fi:

- SPN Consulting http://www.spn-consultants.com/
    - Blackbird HR http://www.blackbirdhr.co.uk/ (intrebati de Anette Fox ... ei au foarte multe joburi in Spitale in special in zona Cheshire, Lancashire & Great Manchester)
    - Simply Health Recruitment http://www.simplyhealthrecruitment.com/ (aici luati legatura direct cu Sharon - este Nurse Manager la ei si este de nota 10!)
    - St Thomas http://www.stthomasrecruitment.com/ (Lisa are un feedback foarte bun printre romani, este super).

14. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc tuturor pt informatii referitor la firme de recruitment

15. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse
    Stiu ca nu are nicio treaba intrebarea mea cu subiectul...dar este cineva care sta in york? Eu pe 9 iunie plec si pe 10 ajung in york.

16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Da'...treci canalul inot? -nu-ma-uit- -nu-ma-uit- -nu-ma-uit-
    Tot fara legatura cu subiectul. -ras4-

17. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse
    Buna asta dromaderu!! :))))
    Am vrut sa-ti spun vreo doua pt ca m-am cam enervat la prima vedere dar apoi am inceput sa rad in hohote!!
    Am ramas fara grai desi nu sunt genul acela de persoana! Imi place sa dau replica...nu sunt genul care se abtine! Dar asta a fost super tare!! =)))))

18. streetsoul

streetsoul New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua tuturor, am si eu o mica problema, am incercat sa gasesc raspunsul in paginile anterioare, dar fara reusita.

Am depus anul trecut actele la nmc pt RGN, nu tin minte exact data, dar prin noiembrie, am tot primit scrisori cu retrimiterea actelor, le`am facut si acest moft celor de la nmc, asteptam un raspuns cam luna trecuta, am sunat la ei, mi`au spus ca dosarul meu e in ultimul stagiu de procesare si voi primi un raspuns in cca 4-6 saptamani. Intrebarea mea si problema ce ma framanta este daca trebuie sa ma duc in Londra pt interviu sau daca trebuie sa sustin altfel de teste, pt ca citind pe site`ul lor, au implementat o regula din august 2013 in care vor sa fie sustinute 3 teste IELTS in care promovarea sa fie cu minim nota 7, este adevarat ? a sustinut cineva acest interviu si examene ? va rog frumos scoteti`ma din ceata asta :(

19. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    stai linistit,in mod sigur ai citit info pt asistenti non UE,lor li se cere ex IELTS,noua inca nu. Nici la Londra nu mai cheama decat daca au dubii referitor la acte.
    f mult a durat procesarea in cazul tau. Ce acte ti-au cerut sa retrimiti? Succes

20. streetsoul

streetsoul New Member

Trophy Points:
    0
    pai in decembrie mi`au cerut copie la pasaport, apoi transcript of training si diploma de absolvire, si a treia oara au vrut din nou actele in limba romana legalizare ... o mare bataie de cap, si luna trecuta abia mi`au zis ca sunt in ultima etapa de procesare, si sper ca pe la mijlocul lunei asteia sa primesc un raspuns... nici nu stiu ce sa fac sa mai astept .. sa sun la ei iarasi ... -nu-stiu-

Share This Page