13.8 C
London
Saturday, May 28, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. andreea.c

andreea.c New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse

Vai de capul meu! -nu-zic- Asa de multi bani ti-au luat pentru o nimica toata?? UUfff!! Si eu ma vaitam ca am dat 35 lei amarati! -wow-
    Crede-ma ca au exagerat enorm de mult! -nas-

2. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara!!! am sunat la nmc astazi si mi au spus ca de ieri am pin si ca sa astept scrisoarea lor cu pin ul propriu zis.... voua in cat timp v a ajuns scrisoarea? eu nu mai am rabdare ..mai am cateva ture ca si carer si apoi o sa fiu in sf nurse :D:D:

3. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Felicitari!
    De asteptat nu mai ai treaba,
    hartia aia doar confirma ceva, deci PIN-ul este acolo, poti cere de maine angajatorului sa verifice,
    nu mai primesti card de plastic, doar scrisoare (sa o tii bine),
    multa bafta!

4. Adda.N01

Adda.N01 New Member

Trophy Points:
    0
    In sfarsit si pin-ul meu e pe drum!!!!! -dans- -dans- -dans-
    Felicitari motanica si... multa bafta tuturor!

5. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari !!!

6. daniela82

daniela82 New Member

Trophy Points:
    0
    felicitari!
    am fost si eu ieri la Londra ptr ID daca nu s-a uitat fata la documente si la pasaport o lupa ii mai trebuia sa vada si mai bine poate, dupa ce ca avea toatele actele in fata ma mai intreaba cum ma cheama adresa si ziua de nastere, daca am mai lucrat afara, si ce varsta am, a facut copie xerox la acte si imi ia nr de telefon si imi spune ca ma anunta telefonic sau pe mail cand e cu PIN.

7. krysstyne_24

krysstyne_24 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna motanica si felicitari pt pin! Referitor la intrebarea ta, de vineri am si eu pinul, iar azi mi-a ajuns scrisoarea acasa. Deci mai mult de o saptamana nu dureaza pana primesti scrisoarea. Mi-ai putea spune si mie daca la tine in contract stipula ca vei intra ca nurse din momentul in care ai pinul in mana?
    Mi-e foarte frica ca nu o sa ma treaca angajatorul ca nurse si ma lasa senior carer caci in momentul in care am intrebat managera de cand o sa intru ca nurse, mi-a zis ca in perioada de induction tot senior carer voi fi desi nu inteleg de ce trebuie sa fac induction ca si carer din moment ce am pin si pot face ca si nurse :(((

8. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Problema ta este tipica pt NH,
    aia nu vor sa te plateasca pe tine ca si nursa, tu facand de fapt shadow.
    In mod normal, de a doua zi dupa primirea PIN-uluii, ei ar trebui sa-ti ofere un alt contract, daca nu ai deja, dar... cata inductie trebuie a faci?
    Acolo e buba, depinde cat de repede prinzi ce si cum.
    Ca sfat, daca managerul e...si pare ca este ...zgarcit cu banii, baga doar orele minime de contract ca si carer si vino in timpul liber de acasa (dar nu in uniforma de carer) si fa shadow, fara sa fii platita.

9. krysstyne_24

krysstyne_24 New Member

Trophy Points:
    0
    :((( nu ar fii o problema daca ma tin in perioada de induction cu salariul de carer , insa problema mea este ca zilnic intreb cat este aceasta perioada de induction si mereu mi se raspunde diferit, fie o luna, fie 6 luni, fie ... nu se stie , iar eu nici macar contractul nu l-am semnat desi sunt de o luna aici. Am apucat doar trainingul sa-l fac, iar intre timp mi-a venit pinul. Inca nu am intrat la patul rezidentului, fiindca nu mi-a venit cazierul si de aceea ma tot gandesc daca totusi as putea intra ca si nurse in induction tinand cont ca nu se stie exact perioada de induction, adica nu as vrea sa risc sa stau vre-o 6-7 ;luni pe salariul de carer :((

10. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    de obicei probation e 6 luni

11. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara la toti! inca nu stiu cand si cum si in ce fel voi incepe ca nurse pt ca angajatorul meu este inapoiat si vrea sa vada scrisoarea de la nmc cu pin ul...a zis cand avem scrisoarea vorbim..dar din cate stiu eu o sa intru fff repede ca si nursa doar ca in alt care home ca aia sunt disperati acolo si au nevoie...tot la aceiasi companie doar un alt care home! eu am sperat sa primesc azzi scrisoarea dar nu a ajuns... sper maine...eu sper din suflet ca de luni sa nu mai muncesc ca si carer ca nu mai pot sincer ,..12 ore pe zi ...ore multe ce e drep si bani pe masura dar nu mai pot ca si carer!!

12. alynalup83

alynalup83 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara , va multumesc din suflet la toti pentru tot ce faceti aici -bravo- in sfarsit astazi am primit mult asteptatul Pin -dans- adevarul e ca la mine s-a lasat asteptat ff mult timp ,nici nu mai credeam ca o sa mai plec in Anglia
    Daca stiti pe cineva care ar avea nevoie de un... carer pt inceput , pt ca nu stapanesc bine engleza anuntati-ma -da-da-
    Multumesc !

13. cristik09

cristik09 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara tuturor ! Felicitari tuturor celor care au obtinut mult asteptatul PIN .
    Motanica ,ti-am lasat un PM.(Multumesc) .Un sfarsit de saptamana minunat va doresc !

14. miruna@

miruna@ New Member

Trophy Points:
    0
    da am primit un contract de senior carer cu 8.42lire si dupa ce i-mi iese pinul 13 in WADHURST.
    La ce numar sunati la cei de la nmc ca eu nu reusesc sa dau de ei?

15. Cris_tina

Cris_tina New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, caut asistente medicale pentru angajare la azil de batrani in uk. Daca stiti pe cineva interesat ofer referral bonus.

16. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    @miruna
    ca sa vb cu nmc formezi 00442073339333

17. iuli76

iuli76 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara, am o mare rugaminte ....am nevoie urgenta de adresa de E-mail a" supraocupatei doamne" Nicola Cooper
    Multumesc tare mult

18. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    Veste f mare: MMA (despre care eu am o parere f buna) au postat ca NMC a sistat chemarile la Londra.Vor trebui sa mearga doar cei care deja au primit scrisori de chemare si doar cazurile care li se par lor neclare referitor la acte

19. corina.corina

corina.corina New Member

Trophy Points:
    0
    Buna. In sfarsit am primit si eu azi vestitul PIN. -dans- Dar am primit un formular care tb sa il completez si sa il trimit inapoi. Stie cineva despre ce e vorba? Ati primit si voi asa ceva? Ms mult. Si multa bafta tuturor!!!!!

20. roxyka2013

roxyka2013 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Stie cineva o firma serioasa de recrutare care sa ofere job-uri reale, cu contracte, de Senior Carer sau Care Assistant. Eu sunt Asistent Medical Generalist, am lucrat ca si Care Assistant in 2013, in Londra, am depus actele pentru PIN acum astept, am doar PRN. As vrea sa plec din nou in UK, iunie-iulie inainte de a primi PIN-ul si dupa acolo sa lucrez carer si sa ma relochez ca NURSE -RN1 dupa ce am PIN-ul.
    Astept raspunsurile voastre.

Multumesc

Share This Page