32 C
London
Friday, August 12, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. krysstyne_24

krysstyne_24 New Member

Trophy Points:
    0
    Da AdyCris, pe 30 o sa fiu acolo si-ti multumesc atat tie cat si celor cu care am vorbit in PM, pentru toate sfaturile si raspunsurile primite.

2. miruna@

miruna@ New Member

Trophy Points:
    0
    buna,
    este cineva care a facut interviu la IASI 16 APRILIE cu Reach Healt Recruitment?(BARCHESTER HEALTHCARE)
    eu am fost si inca astept,interviul l-am trecut.........

3. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Unde ai fost repartizata?

4. userina

userina New Member

Trophy Points:
    0
    Oameni buni stiu ca nu e locul dar va spun sincer nu stiu unde altundeva as putea cere o parere.
    De situatia asistentelor e plin forumul si pt asta va sunt recunoscatoare , vreau insa sau mai bine zis caut mai multe informatii si despre cum e in Germania si cum aici e o comunitate destul de mare tind sa cred ca as gasi macar o parere doua , poate chiar o comparatie intre cele doua. Mi-ati fi de mare folos ! O seara buna va doresc !

5. violetag

violetag New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor , daca stie cineva, am auzit printre colegii mei din spania ca odata recunoscuta diploma de un stat al U.E. este valabila in toate celelalte state membre , vreau sa zic ca cei din spania sau italia n-ar mai avea nevoie de atitea acte din Romania, stie cineva ceva de treaba asta ? O seara buna de 1mai va doresc!

6. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    nu este adevarat! eu am lucrat in italia 5 ani ca si asistent medical si am fost inscrisa la oammr ul de acolo si tot degeaba..nmc ul mi a cerut mai umulte acte decat ma asteptam eu din romania!

7. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Pai hai sa gandim putin logic: ROmania ests stat UE ... ai diploma valabila ... de ce mai trimiti acte la NMC si nu te angajezi direct cu diploma si certificatul de la OAMMR?

8. arandina

arandina New Member

Trophy Points:
    0
    Buna.
    Nu este adevarat. Iti trebuie chiar mai multe acte, adica iti trebuie si din tara de origine(Romania) si din tara in care ai resedinta, daca lucrezi ca asistenta. Scrie atit in Directiva, cit si in carticica pe care o primesti de la NMC, ca sa nu mai spun ca fiecare tara poate sa impuna regulile ei, ca de exemplu un anumit nivel de limba , cum se cere in Germania.

9. arandina

arandina New Member

Trophy Points:
    0
    Buna.
    O comparatie intre UK si Germania nu pot sa fac, deoarece am lucrat doar in Germania. Si eu testez terenul si pentru Germania, asa ca , daca vrei, trimite PM si schimbam pareri. O zi buna.

10. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    PisiAlice'
    ce noutati mai ai? cand pleci? de la nmc nici-o scrisoare?

11. userina

userina New Member

Trophy Points:
    0
    arandina ti-am lasat mesaj privat

12. deedee89

deedee89 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ai reusit sa pleci prin firma asta ??? ca am fost la interviu pe 2 aprilie si nu gasesc nimic despre ei .Mersi

13. deedee89

deedee89 New Member

Trophy Points:
    0
    buna am si eu o intrebare si nu stiu unde sa o pun ...sti de firma pcqrecruitment sau care uk ? am fost la interviu si nu gasesc nimic despre ei.a mai postat cineva dar nu am gasit raspunsuri

14. PisiAlice

PisiAlice New Member

Trophy Points:
    0
    astept scrisoarea de accept de la nmc...

15. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    Miruna,ai semnat cu ei acte pentru DBS?

16. andreea74

andreea74 New Member

Trophy Points:
    0
    buna,si eu am sustinut un interviu cu cei de la FSHC si nu stiu nimic despre ei .Este o firma serioasa sau ....mai incerc?multumesc

17. adlerthree

adlerthree New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara sunt ptr prima data pe acest forum si va rog din suflet sa ma ajutati ca mor de nervi...nu reusesc sa-mi obtin PIN-ul...pe scurt istoria mea, am terminat AMG in 1996, am fost in uk in 2005-2007, cand nu se recunosteau studiile , am lucrat pe post de senior carer asisstent, apoi am revenit in tara ptr prob de familie ...si ca o proasta m-am pierdut trenu cand se elibera PIN-UL f usor... de 2 ani mi-am depus actele la NMC...TOT INCLUSIV certif de conformitate....plus ca vroiau si un cazier facut in uk (issued in UK) pe perioada cat am lucrat...nu va spun cat m-a costat 100 lire...printr-o firma...acum imi cer planul de invatamant pe 1996 da vor si un plan de invatamant varianta pe 2009....la scoala care am terminat nu ma inteleg ...imi spun ca nu pot sa-mi elibereze plan de invatamant decat acela pe 1996 si eventual un plan de invatamant pe 2009 pe numele altei persoane ...ptr a compara modulele cei de la NMC.....uffiiii, nustiu ce sa fac, nu sstiu daca e corect sa trimit plan de invatamant pe numele altrei persoane....MA POATE SFATUI CINEVACE SA FAC CA INEBUNESC .....va mutumesc, si imi cer scuse daca nu am fost suficent de coerenta....

18. romina85

romina85 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut..asta am gasit astazi pe facebookul celor de la MMA(agentie de recrutare), din pacate nu sunt vesti bune pt cei care asteapta PINul(nu stiu daca stiati, sper ca da ,si nu sunt eu aia care da vestea prosta in premiera) Succes si rabdare....
    NMC APPLICANTS TAKE NOTE: Following a recent meeting I had with the NMC it is my understanding that the NMC are planning to request the EU regulators to allow them to implement English tests for European nurses.
    While you can still complete your NMC registration without this extra requirement, I would like to encourage and urge everyone to fully commit to completing your NMC application papers
    Get your application forms to the NMC without delay. If we can help you in any way, just let me know

Once you have your NMC PIN number, it will be easy to maintain it by just paying the registration fee on an annual basis. As long as you keep your nursing practice up to date, your PIN number will not expired.
    So my advice is to complete your registration even if you were not planning to travel just yet.

Kind Regards,

19. cristinaib

cristinaib New Member

Trophy Points:
    0
    Nu inteleg de ce vesti proaste pt. cei care asteapta pin-ul, inca nu s-a implementat, mai dureaza... Si pana la urma este mai mult decat normal
    sa cunosti limba

20. noname

noname New Member

Trophy Points:
    0
    adlerthree
    daca vor un plan pe 2009 doar pt comparatie scoate-l pe numele nimanui,poate sa faca asta scoala,scrii cererea pe numele tau si spui ca vrei doar plan cu modulele.Dar de ce tocmai pe 2009? depinde de secretara daca e cooperanta .Nu cred ca scoala iti poate da plan pe 2009 cu numele tau,s-ar intelege ca ai facut tu materiile acelea.Imi pare rau,sper sa rezolvi.Cu toate astea s-a mai scris prin urma ca daca "ungi" poti obt cam ce doresti.
    daca ai inceput documentatia acum 2 ani a trebuit sa reiei totul de la capat? ca obt PIN decurge in cicluri de cate 6 luni,cred

Share This Page